Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE55MU6102+SONY HT-RT4 - TV sam się włącza, podłączenie HDMI ARC z zesta

zielak91 22 Sty 2018 19:45 1551 10
  • #1 22 Sty 2018 19:45
    zielak91
    Poziom 3  

Cześć,

Posiadam TV marki Samsung UE55MU6102 oraz zestaw głośników SONY HT-RT4. Problem polega na tym, że TV jest uruchamiany przez zestaw głośników (bynajmniej tak twierdzi serwis). Oba urządzenia mogą być ze sobą połączone kablem HDMI pod złączem HDMI ARC, ale przy takim sposobie podłączenia sprzętu TV samoczynnie się włącza, tak jakby zestaw audio go uruchamiał bądź odwrotnie. Czy ktoś miał podobą sytuację?
    Żeby tego było mało, do TV przez HDMI jest podłączony dekoder od Vectry. W sytuacji, kiedy do TV podłączony jest sam zestaw głośników, uruchamiają się one automatycznie z TV i wyłączają gdy wyłącze TV. W momencie podłączenia dekodera do np HDMI1 bądź 2, przy włączeniu TV, zestaw głośników uruchomia się automatycznie, ale już nie wyłączy w momencie wyłączenia TV.

Czy podłączając zestaw audio, kablem optycznym stracę możliwość odbierania dźwięku w systemie 5.1? TV automatycznie przekształci mi dźwięk na 2.1? Rozumiem, że połączenie po kablu HDMI ARC daje lepsze efekty? Tylko, że po kablu HDMI TV sam mi się uruchamia, co jest niezwykle denerwujące w nocy.

Z góry dzięki za pomoc w temacie.

0 10
  • Mitronik
  • #2 26 Lut 2018 13:08
    jareknowo62
    Poziom 4  

Witam ,poruszam również ten sam temat, tylko tv - to Samsung UE65MU7002TXXH+SONYHT-RT4. Tak samo podłączony przez HDMI ARC z zestawem SONY. Już od tygodnia próbuję walczyć z nocnym włączaniem się tv. Telewizor byl już resetowany do ustawień fabrycznych oraz zaktualizowany . Oczywiście po odłączeniu wszystkich urządzeń zewnętrznych wszystko jest ok. Nikt na infolinii Samsunga oraz w serwisie o takich przypadkach nie słyszał . Nie wiem czy jest na to jakaś rada, może już ktoś miał taki przypadek , proszę o pomoc.

0
  • Mitronik
  • #3 26 Lut 2018 13:20
    zielak91
    Poziom 3  

Dzień dobry,

Po wielokrotnym sprawdzeniu TV, serwis stwierdził, że sprzęt działa poprawnie. Problemem jest samo podłączenie TV i zestawu kablem HDMI. Zestaw i TV w jakiś sposób oddziaływają na siebie i najprawdopodobniej podłączenie po kablu HDMI powoduje włączanie się TV, po wcześniejszym uruchomieniu się zestawu SONY. Rozwiązaniem problemu jest podłączenie zestawu i TV kablem optycznym. Niestety tracimy wtedy możliwość sterowania głośnością jednym pilotem od TV. Musimy sami uruchamiać TV i zestaw głośników. Jakoś dźwięku jest dokładnie taka sama, jak na kablu HDMI. System 5.1 działa prawidłowo, sprawdzone. Dzięki takiemu rozwiązaniu TV, ani zestaw nie uruchomiają się samoczynnie.

0
  • #4 26 Lut 2018 13:44
    jareknowo62
    Poziom 4  

Witam , dzięki za podpowiedź, bo szykowałem się oddać tv do serwisu, ale prawdopodobnie usłyszałbym taką samą diagnozę. Spróbuję podłączyć zatem zestaw Sony poprzez kabel optyczny oraz HDMI ale nie poprzez złącze ARC z tv(o ile dobrze zrozumiałem).Mam nadzieje ,że tej nocy będzie spokój. Pozdrawiam.

0
  • #5 26 Lut 2018 13:56
    zielak91
    Poziom 3  

Proszę odłączyć całkowicie kabel HDMI, dźwięk będzie szedł po kablu optycznym. Jedynie w ustawieniach zestawu trzeba zmienić sposób połączenia na OPT, jeśli dobrze pamiętam. W TV natomiast w ustawieniach proszę zmienić wyjście dźwięku na Optyczne, ustawienia trzeba wykonać dla każdego urządzenia zewnętrzengo osobno, np. dekoder, konsola itp. TV zapamięta ustawienia wyjścia dźwięku dla każdego zestawu. W przypadku chęci otrzymania sygnału 5.1 trzeba pamiętać, że program musi nadawać dany sygnał, np filmy na HBO są nadawane w takim sygnale, ale najczęściej w wersji obcojęzycznej (język oryginalny), trzeba to ustawić w ustawieniach zaawansowanych dźwięku TV bądź dekodera. Nie wiem czy korzystają Państwo z jakiejś firmy typu Vectra, nc+ itp.

0
  • #6 26 Lut 2018 14:37
    jareknowo62
    Poziom 4  

Czyli jak rozumiem mam podłączyć tylko kabel optyczny, bez HDMI- wyjście ARC z TV ma być nie podłączone.Natomiast w ustawieniach tv - źródło dźwięku to połączenie optyczne i tak samo w SONY w ustawieniach audio -dźwięk telewizora "OPT".Wszystko będzie realizowane po kablu optycznym?Dziękuję z podpowiedź oczywiście spróbuję , bo już mam dosyć wstawania w nocy.Ja mam dekoder UPC i również po samoczynnym załączeniu tv wołał o sprawdzenie połączenia HDMI z dekoderemUPC, bądź też w innym przypadku sprawdzenie połączenia antenowego - gdzie antena wcale nie jest podłączona do TV. Myślałem , że w tej kwestii jestem odosobniony ale jak widzę to nie tylko u mnie taki problem wystąpił. Dzięki.

0
  • #7 26 Lut 2018 14:43
    zielak91
    Poziom 3  

Dokładnie tak. Wystarczy sam kabel optyczny i trzeba zmienić w ustawieniach TV kanał wyjścia "optyczny" i tak samo w zestawie SONY.

0
  • #8 26 Lut 2018 15:06
    Polon_us
    Poziom 41  

A nie wystarczyłoby wyłączenie Anynet+ w telewizorze?
    I HDMI-CEC w kinie?

To powinno pomóc na włączanie się telewizora.
    Choć możliwość kontroli kina również zaniknie.

0
  • #9 26 Lut 2018 15:12
    zielak91
    Poziom 3  

Wystarczyłoby, ale po co? Skoro dekoder jest podłączony pod HDMI to chociaż dla niego warto zostawić funkcję jednego pilota. Na kablu optycznym jest dokładnie taka sama jakość dźwięku jak pod HDMI, bynajmniej ja nie słyszę, żadnej różnicy. Wyłączając AnyNet+ będzie trzeba używać 3 pilotów, od TV, dekodera i głośników, a przy podłączeniu optykiem dochodzi tylko pilot od zestawu, a pilotem od TV możemy kontrolować dekoder i TV :)

0
  • #10 26 Lut 2018 15:16
    jareknowo62
    Poziom 4  

Z wyłączaniem funkcji Anynet+ w TV jeszcze nie próbowałem natomiast w TV było zmienione ustawienie sygnału dźwięku z HDMI - na telewizyjne i również tv się załączał , gdzie teoretycznie po ARC nie powinien iść sygnał a jednak problem był cały czas( troche dziwne ,że najczęściej w nocy).

0
  • #11 26 Lut 2018 17:37
    Polon_us
    Poziom 41  

zielak91 napisał:
    Wystarczyłoby, ale po co?

Przeniesienie dźwięku z HDMI ARC na optyczny nie musi rozwiązywać problemu samoczynnego włączania się telewizora.

Za kontrolę włączania odpowiada Anynet+ i HDMI-CEC w kinie.
    Także, problem może powrócić, prędzej czy później.

1