Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Propozycja rozluźnienia na forum

arko100 22 Sty 2018 20:47 1707 21
 • #1
  arko100
  Admin grupy RTV
  Nawiązując do tego postu Link.
  mirex napisał:
  Admin, doceniam pomysł. Dobrze, że został zrealizowany wreszcie. Kiedyś, dawno dawno temu, też sugerowałem wprowadzenie trochę luzu na forum. Nawet w "regularnych" tematach. ;)

  Rozwiniesz?
 • #2
  mirex
  Poziom 43  
  A co mam rozwijać? Kiedyś gdzieś pisałem (wybacz nie będę szukał, bo może nawet dawno w koszu lub internetowym niebycie), że nie tylko o informacje o naprawianiu chodzi, bo nie jesteśmy robotami. Czy coś w tym stylu.
  Notorycznie usuwano (i nadal się usuwa) trochę luźniejsze wypowiedzi, drobne żartobliwe komentarze itp.
  Na zasadzie "nie na temat", "zbędne".
  Ostatnio na przykład "ciekawą" dyskusję. ;)
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3422078&highlight=
 • #3
  arko100
  Admin grupy RTV
  mirex napisał:

  Przeczytałem.
  Podrzućcie jakiś nowy tytuł i przeniosę tu. Nie pokłócicie się? ;)
  W zasadzie, dział ten powstał też do takich tematów.
  Może "Luźne rozważania na temat przyczyn awaryjności podświetlenia LED"?
 • #4
  maksar
  Poziom 24  
  Napiszę tylko, cytat.
  Trafił do mnie do naprawy Tv, dobrze, że napisze jaki model.
  Help, brak podświetlania. Mój tekst, stukałem, pukałem odłączałem na noc od prądu, był w piekarniku przez.... itp, itd, w czym tu pomagać?
 • #6
  mirex
  Poziom 43  
  Admin, ta sprawa jest zamknięta, Zamieciona. Nie ma do czego wracać. ;)
  Zwłaszcza, że temat bazowy też zamknięty. Pewno przez moderatora.
  Chcesz przenosić, to przenoś. Poglądowo wymiana zdań tamże ma jakąś wartość. Kosz to słabe miejsce. ;)
  Nie, nie pokłócimy się, bo podejrzewam, że poprzedni dyskutanci już w nim nie zabraliby głosu. Sądząc po sobie oraz po tej akcji kolegi elmo071, który usilnie dążył do zamknięcia tematu (czytaj ust adwersarzy). ;)
  Udało mu się i kropka. :)

  Ogólnie na temat "kłócenia się". Otworzyłeś poletko, to musisz się pogodzić, że takie zjawiska będą tu następować. I Ok, o ile owe "kłótnie" sami piszący będą trzymać w ryzach. Kłótnia może być oczyszczająca, inspirująca, może mieć walory edukacyjne, o ile jest prowadzona w cywilizowany sposób. Dopuszczalny jest sarkazm, dopuszczalna ironia, ale nie buraczane chamstwo.
  Nazwanie czegoś (na przykład) idiotyzmem nie jest przestępstwem, o ile to coś ma cechy idiotyzmu, a nazywający klarownie to uzasadnił.
  Itd, itp ...
 • #7
  Adewag
  Poziom 20  
  Kłótnia może być oczyszczająca, inspirująca, może mieć walory edukacyjne, ale trzeba zachować umiar. Niestety w przypadku kolegi Mirex granica uczciwej dyskusji została dawno przekroczona i to nie tylko w przypadku omawianego postu, gdzie usilnie domagał się np. informacji, ile kolega elmo071 zarabia. Bardziej żenujący jest dla mnie, niekończący się, maniakalny wręcz atak na kolegę Liska. Defensywna postawa Liska łagodzi ton dyskusji, ale nikogo to na pewno: ani nie inspiruje, ani nie oczyszcza. Niestety pewien niesmak pozostał i podejrzewam, że nie tylko dla mnie.

  Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
 • #8
  mirex
  Poziom 43  
  Atak na Jurka, czy reakcja na bzdury, które Jurek czasem wypisuje? Reakcja w interesie bardzo wielu użytkowników tego portalu. ;)
  Może w tym (pisaniu czego popadnie i gdzie popadnie) też trzeba mieć umiar? Zwłaszcza, że użytkownikowi z takim dorobkiem nie przystoi pisać głupot lub cytować "internety" bez żadnej refleksji i tym samym wprowadzać czytelników Elektrody w błąd i/lub narażać na koszty.
  Trochę tylko przykro, że nikt inny nie ma odwagi pokazywać te bzdury, półprawdy. Szkoda, że łykacie to jak pelikan rybki.
  Chętnie natomiast poczytam, w którym przypadku nie miałem racji (a przecież mogło tak być, nie ma nieomylnych) i ewentualnie nie przyznałem wtedy Jurkowi racji.

  W sprawie kolegi elmo071 to trochę inna bajka. Wyciąganie akurat jednego wątku po prostu mnie śmieszy.
  W dodatku całkowicie przekręconego wątku, bo w żadnym miejscu nie pytałem ile kolega elmo071 zarabia!
  Zapytałem tylko - i nadal uważam to w kontekście całego tematu za pytanie uzasadnione - ile zawołałby od klienta za kompleksowe naprawienie dokładnie takiego telewizora.
  I nie sądzę, aby przeciętny czytający nie zrozumiał, dlaczego o to zapytałem. Nie obchodzi mnie ile by na tym zarobił elmo071, nie obchodzi mnie skąd i za ile miałby nowe materiały.
  Jakoś teksty kolegi elmo071 o mojej wiedzy i fachowości cię nie uraziły. ;)
  Mnie też, nie przejmuj się. :)
 • #9
  Adewag
  Poziom 20  
  Lisek strzela jak z karabinu, z celnością jest różnie, ale często trafia. Jako źródło wiedzy wszelakiej - niezastąpiony :D . Wracając do wątku, elmo071 przyparty do muru faktycznie oddał nieczysto, może dlatego, że zrobiło się trochę nerwowo ( czterech na jednego ). Propozycję rozluźnienia forum popieram.
 • #10
  chudybyk
  Poziom 28  
  Ja mam odmienne zdanie. Szanujmy miejsce, które tworzymy.
  Forum jest techniczne i wypowiedzi powinny być możliwie neutralne w emocjach. Można się nie zgadzać, a nawet uważać kogoś za niezrównoważonego, lecz traktować należy się z szacunkiem. Sam też mam czasem ochotę "pojechać" po niektórych ignorantach, leniach, albo chamach. Nie robię tego jednak, bo tu rozmawia się technicznie. W kościele nie puszcza się bąków, a u prezydenta nie przybija się "piątek". To kwestia kultury. Naszej prywatnej kultury. Luźne gadki można kontynuować na "priva".

  Jestem pełen podziwu dla moderatorów, którzy odwalają kawał roboty, żeby nasze forum nie przypominało szkolnych pyskówek. Nie uważam, żeby ktoś być prześladowany, nękany, uciszany przez moderatorów, jeśli sam nie zasłuży. W razie niezrozumienia motywów działania moderatora można z nim pogadać i upewnić się o co chodzi, zamiast żalić się na nękanie.
 • #11
  mirex
  Poziom 43  
  @chudybyk, odrobina prawdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Na ogół pomaga.
  A jeśli są odporni na prawdę, to już raczej ich problem.
  Nie widzę uzasadnienia, aby - właśnie na forum technicznym - godzić się na pisanie bzdur.
  Moderatorzy (zwłaszcza obecnie) nie są w stanie wszystkiego wychwycić. A nawet gdy to widzą, nie wszystko można pousuwać, bo temat straci swój sens.
  Dlatego w każdym takim przypadku powinna być reakcja innego użytkownika, pokazująca nieprawdę, przeinaczenie ... Aby czytający to kiedyś mieli pełny obraz sytuacji i szansę wyboru. ;)
  Ale jakoś nie ma za wielu chętnych, choć fachowców tutaj od groma. Ciekawe dlaczego nie reagują?
  @Adewag
  Czterech na jednego?
  A nie zastanowiłeś się, dlaczego nie znaleźli się inni serwisanci, którzy w całej rozciągłości poparliby elmo071?
  Jeśli dokładnie przeczytałeś temat (zwłaszcza jako całość - to co zostało i to co w koszu), to powinieneś zauważyć, że ja nie neguję jego propozycji naprawy. Od strony technologicznej ma rację, choć nagina rzeczywistość pod swoją tezę. Jak choćby to, że specjalnie źle skonstruowano blachy. ;)
  Ja robię dla klienta, a klient jest różny. Jeden zapłaci krocie, inny nie. Robię z pełną świadomością (i klient też ją ma), co się może stać.
  Na dodatek wyświechtany (choć nie do końca prawdziwy) przykład przypomnę - jak ci się spali jedna żarówka w samochodzie, to wymieniasz wszystkie? ;)
 • #12
  chudybyk
  Poziom 28  
  mirex napisał:
  @chudybyk, odrobina prawdy jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Na ogół pomaga.

  "Prawda" to śliska rzecz. Dla każdego może być inna. Nawet gdy poparta jest faktami, bo fakty też można zmanipulować.
  Dlatego zamiast "prawdy" powinniśmy się trzymać tematu i rozsądku. Merytorycznie rozmawiać a nie przerzucać się gorącymi argumentami.
  Cytat:
  A jeśli są odporni na prawdę, to już raczej ich problem.

  Nie dopuszczasz myśli, że Twoja "prawda" może być tą odporną?
  Cytat:

  Dlatego w każdym takim przypadku powinna być reakcja innego użytkownika, pokazująca nieprawdę, przeinaczenie ... Aby czytający to kiedyś mieli pełny obraz sytuacji i szansę wyboru. ;)

  No właśnie tego się boję, że popuszczenie cugli emocjom w dyskusjach spowoduje zwykłą pyskówkę. Na elektrodę nie wchodzi się po to by poczytać, kto komu przygadał, tylko znaleźć rozwiązanie technicznego problemu. Moderacja jest konieczna, żeby był porządek, bo niedługo wszystkie dyskusje będą zdominowane przez kilku zacietrzewionych specjalistów zawsze forsujących swoje zdanie.
 • #13
  mirex
  Poziom 43  
  chudybyk napisał:

  "Prawda" to śliska rzecz. Dla każdego może być inna. Nawet gdy poparta jest faktami, bo fakty też można zmanipulować.

  Zawsze przecież manipulację można pokazać. ;)
  chudybyk napisał:
  Nie dopuszczasz myśli, że Twoja "prawda" może być tą odporną?

  Dopuszczam.
  Między innymi po to niedawno napisałem:
  mirex napisał:
  Chętnie natomiast poczytam, w którym przypadku nie miałem racji (a przecież mogło tak być, nie ma nieomylnych) i ewentualnie nie przyznałem wtedy Jurkowi racji.

  Powiem ci więcej - czasami świadomie piszę w sposób przerysowany.
  chudybyk napisał:
  No właśnie tego się boję, że popuszczenie cugli emocjom w dyskusjach spowoduje zwykłą pyskówkę.

  Ale tu nie chodzi o emocje, tylko właśnie o fakty, o których wspomniałeś.
  A najczęściej jest tak, gdy się o tych faktach rozmawia, gdy się o fakty, konkrety prosi, to druga strona się wycofuje.
  Nawet Jurek często brnie "bagno" aby się bronić, choć - jak najbardziej - zdarza mu się przyznać innym rację.
  Nie wiem dlaczego często ludzie, zamiast dyskutować, czują się atakowani. Choć adwersarz (na ogół) wcale nie ma takich zamiarów.
  chudybyk napisał:
  Moderacja jest konieczna, żeby był porządek, bo niedługo wszystkie dyskusje będą zdominowane przez kilku zacietrzewionych specjalistów zawsze forsujących swoje zdanie

  Ależ oczywiście, że konieczna! Ktoś to podważa?
  Tyle tylko, że bywa nadmierna i nieuzasadniona czasami.
  Dajmy ludziom szansę nauczyć się rozmawiać, bo po prostu nie potrafią (nie potrafimy). Już ze szkoły wynosiliśmy i wynosimy nadal zupełnie inny wzorzec.
  chudybyk napisał:
  bo niedługo wszystkie dyskusje będą zdominowane przez kilku zacietrzewionych specjalistów zawsze forsujących swoje zdanie.

  I bardzo dobrze, o ile to będą merytoryczne dyskusje, a nie pyskówki i "odwracanie kota ogonem".
 • #15
  mirex
  Poziom 43  
  Adewag napisał:
  Może temat za szybko wylądował w koszu.

  Hmmm ... 4 dni to nie jest mało. ;)
 • #17
  GanCegall
  Poziom 33  
  Adewag napisał:
  o ile dobrze zrozumiałem

  Niestety NIC nie zrozumiałeś, dysputa jest na zupełnie inny temat a wyjeżdżasz znowu z jakimiś kolejnymi taśmami... żenada.
  Pomysł na "rozluźnienie" jest cudowny, ale nie ma szans na powodzenie na tym forum, w mentalności Polaków jest głęboko zapisana odpowiedź na krytykę (idź w p...) :-)
  Każdy ma się za fachowca, mysli że "pozjadał wszystkie rozumy" bo siedzi w warsztaciku,coś tam polutuje, czasem naprawi a czasem zepsuje, nie ma nikogo kto wytłumaczyłby że coś robi źle, na szczęście jest Forum, gdzie dowiaduje się że to co robi to np. "partyzantka" ale właśnie jak to typowy przedstawiciel słowiańskiej "kultury" używa argumentów typu "co mi będziesz pitolił" ja tego robię dużo...
  Czasem udzielam sie na badcaps i remont i mogę porównać, tu jest o wiele więcej niepotrzebnych i zajadłych komentarzy, i jak pisałem wcześniej zmiana regulaminu nie pomoże, trzeba zmienić sposób rozumowania użytkowników, a to nie jest łatwe.

  Dodano po 18 [minuty]:

  i znów niestety dla poparcia moich słów świeżo usunięta "dywagacja" dwóch kogucików

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3423976.html
 • #18
  mirex
  Poziom 43  
  To może ja na wszelki wypadek zacytuję coś. ;)

  arko100 napisał:
  Witam!
  Dział "Po godzinach" powstał w celu umożliwienia Wam luźniejszych rozmów o tym co się dzieje w branży TV i nie tylko.
  Możecie tu zaprezentować swoje osiągnięcia, zaprezentować swoje hobby, podzielić się swoimi spostrzeżeniami, przemyśleniami.
  Można tu też zakładać tematy, które nie mieszczą się w poszczególnych kategoriach, jak np pytania dotyczące narzędzi, organizacji pracy, uprawnień.
  Tu jest też miejsce na zakładanie tematów jak naprawiać lub jak nie naprawiać, ciekawe rozwiązania i metody napraw.
  Czyli dział o wszystkim.

  W dziale obowiązuje tylko: netykieta i unikanie rozmów o polityce. Czyli dział dla relaksu .

  Jeżeli znajdziecie w działach TV jakiś temat tu pasujący, zachęcam do zgłoszenia raportem lub poinformowania w tym temacie.

  Zachęcam do zakładania tematów.

  Pozdrawiam
  arko100

  Chciałbym przypomnieć, że rozluźnienie dotyczy tego i tylko tego miejsca.
  Przynajmniej na razie. ;)
  Mam nadzieję, że dożyję czasów, że i na forum "TV Serwis" można będzie prowadzić weselsze dysputy. ;)
  Obawiam się jednak, że tematów tu będzie tyle, co kot napłakał.
  Podobnie jak postów w temacie:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3343835.html
 • #19
  arko100
  Admin grupy RTV
  GanCegall napisał:
  Pomysł na "rozluźnienie" jest cudowny, ale nie ma szans na powodzenie na tym forum, w mentalności Polaków jest głęboko zapisana odpowiedź na krytykę (idź w p...) :-)

  Dla porównania: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum464.html

  P.S. Ponieważ jest zainteresowanie podświetleniem ledowym, pozwoliłem sobie wydzielić posty z tego tematu i przywrócić usunięte.
 • #20
  GanCegall
  Poziom 33  
  arko100 napisał:
  pozwoliłem sobie wydzielić posty z tego tematu i przywrócić usunięte.

  Tyś pan i władca, dziekuję za zmianę, a o jaki temat się rozchodzi?
 • #21
  Adewag
  Poziom 20  
  Kolego GanCegal, czy w swojej wypowiedzi troszeczkę się nie przewartościowałeś? Wiem, że to przyjemne, ale spróbuj się opanować, nawet jak wokół sami kretyni.

  GanCegall napisał:
  typowy przedstawiciel słowiańskiej "kultury"

  Czy rosjanin z Remont podchodzi pod twoją definicję słowiańskiej kultury?

  Życzę więcej pokory i poszanowania innych.

  O ten temat chodzi:
  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3422078.html
 • #22
  Top Serwis
  Poziom 24  
  Osobiście to tęsknię do tego forum sprzed lat wiem, że już to nie wróci ale łezka w oku się kręci.