Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rekuperator Dospel economic 120

22 Sty 2018 20:50 612 3
  • Poziom 10  
    Witam
    przeszukałem forum ale niestety nie znalazłem odpowiedzi
    mam rekuperator dospel economic 120, nie mam do niego sterowania. Chcę połączyć silniki równolegle, tak żeby zredukować obroty o połowę. O ile o elektryce samochodowej mam jakieś pojęcie, to z moim rekuperatorem nie mogę sobie poradzić. Połaczyłem je równolegle, zostawiając na miejscu kondensatory, i pojawił się taki problem że jeden silnik ma większe obroty, drugi mniejsze
    jak sobie z tym poradzic :roll:
    nie mam pojecia co robię nie tak, nie chcę eksperymentowac zeby czegoś nie spalić :|
  • Poziom 14  
    Cześć,
    Coś chyba nie tak. Piszesz, że chcesz je połączyć równolegle, żeby zmniejszyć obroty? Podejrzewam, że połączyłeś je szeregowo (możesz wkleić schemat?). W tej centrali są dwa silniki jednofazowe indukcyjne, z kondensatorem rozruchowym od wentylatora nawiewnego i wywiewnego. Jeżeli połączyłeś je równolegle to nic się nie dzieje. Oba pracują na pełnej mocy. Jeżeli połączyłeś je szeregowo, to nie uda ci się zrobić tego w taki sposób, żeby oba miały jednakowe obroty. Jeżeli jeden będzie bardziej obciążony to drugi będzie miał mniejsze obroty itd. A co z oryginalnym regulatorem?
  • Poziom 10  
    rekuperator kupiłem kilka lat temu bez oryginalnego sterownika
    połączone były jak na schemacie - równolegle
    chyba zastosuje autotransformator ARW 1.5, widziałem że przy podobnych rekuperatorach ludzie stosują takie rozwiązanie do sterowania, dobrze kombinuję ?
  • Poziom 14  
    Nie prościej regulatory fazowe do każdego z silników? Koszt ok. 50PLN i masz załatwione.