Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Usunięcie partycji i odzyskanie danych

MrDoimer 22 Sty 2018 21:48 429 12
  • #1 22 Sty 2018 21:48
    MrDoimer
    Poziom 38  

Witam,

Znajomy podłączył dysk zewnętrzny z danymi i przez "Zarządzanie dyskami" usunął i utworzył nowa partycję po czym dysk odłączył i w takim stanie go mam.
    Recuva widzi pliki np. excel, ale nie wszystkie idzie otworzyc.
    Do tego problemem jest to, że przez 4h przeskanowano 2% (dysk ma 500GB, a było na nim ok. 90GB danych).
    Najważniejsze są pliki z pakietu Office (prezentacje, arkusze i dokumenty), a także zdjęcia (ale mniej ważne).
    Znam dokładną ścieżkę do tych danych. Wiem, że należy pracować na kopii lustrzanej .
    Czymś prócz DMDE mogę odzyskać głownie te dokumenty albo jakoś naprawić "partycję"?

0 12
  • #2 22 Sty 2018 21:54
    safbot1st
    Poziom 43  

Ale dlaczego "oprócz DMDE"? Jeśli widzisz pliki tam gdzie mają być właśnie przez DMDE możesz zamontować partycję i normalnie na niej operować.

0
  • #3 22 Sty 2018 22:07
    MrDoimer
    Poziom 38  

safbot1st napisał:
    Ale dlaczego "oprócz DMDE"?

Strasznie ciężko mi ogarnąć ten program.

Tak to wygląda:
    Usunięcie partycji i odzyskanie danych

0
  • #4 22 Sty 2018 23:01
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Załącz jeszcze w pliku sektor 63, sektor 2048, oraz sektory 6291500 - 6295500. DMDE plik xls powinien odzyskać też po sygnaturach. Pytanie teraz, czy poprzednia partycja zaczynała się w sektorze 63 a nowa w 2048, czy też obie w 2048. Jaka zawartość $Noname 02?

0
  • #5 23 Sty 2018 13:41
    MrDoimer
    Poziom 38  

Ogólnie dysk wcześniej miał 1 partycje.
    Znajomy utworzyl dwie nowe.

"Załacz w pliku" czyli? Niestety bardzo ciężko mi ogarnąć ten program, ale wiem, że jest skuteczny.

Dodano po 58 [minuty]:

Wow! W tym $Noname 02 znajduję się większość danych. Zaraz zobacze czy da się poodzyskiwać.

0
  • #7 04 Lut 2018 14:09
    MrDoimer
    Poziom 38  

Tak to wygląda aktualnie:
    Usunięcie partycji i odzyskanie danych

Zrzuty w załącznikach.

Sprawa teraz wygląda tak, że jest ok - mogę odzyskiwać te dane, są poprawne, ale mogę tylko odzyskiwać same pliki (przy próbie odzyskania katalogu + pliki) krzyczy, że taki folder już istnieje itp., ale uważam, że to problem DMDE gdyż korzystam z wersji 3.0.6.
    I teraz czy jakaś szansa na "postawienie" tej partycji żeby bez ręcznego odzyskiwania pojedynczych plików? Jak nie to rozumiem, że muszę się ręcznie meczyć?

0
  • #8 04 Lut 2018 14:25
    mati211p

Przepraszam za pomyłkę w numerze, podałem sektor 63, podrzuć jeszcze sektor 64.

0
  • Pomocny post
    #10 04 Lut 2018 15:43
    mati211p

Pierwsze 1247 rekordów $MFT jest utracone. Brakuje Ci w otwartej partycji więc jeszcze trochę danych. Zostaje odzysk z folderów wg mnie. Zdecydowanie jest to prostsze, utracone wpisy są nie do odzyskania. Pozostałe brakujące dane można odzyskać po sygnaturach.

0
  • #11 04 Lut 2018 15:53
    MrDoimer
    Poziom 38  

mati211p napisał:
    1247 rekordów $MFT jest utracone.

Dobrze rozumiem, że to 639kB danych?

Na pewno najważniejsze dane odzyskane.
    mati211p napisał:
    Zostaje odzysk z folderów wg mnie.

Czyli zostaje mi zabawa z wchodzeniem do folderów i "ręcznym" odzyskiwaniem, tak?
    Bo "postawienie" tej partycji (szybkim sposobem) żeby były znowu widoczne dane?

Dzięki wielkie za pomoc.

0
  • Pomocny post
    #12 04 Lut 2018 16:28
    mati211p

Nawet przywrócenie partycji z $MFT mirror nie pomoże, bo brakuje pozostałych wpisów w $MFT. Brakuje 639kB pliku $MFT a nie danych. Jeśli w tych wpisach był np. plik filmu to też go nie ma w katalogach na partycji. W sumie mając do dyspozycji 640GB wolnego miejsca można próbować niestandardowych metod, ale czy to coś pomoże w przywróceniu bezpośrednim partycji tego nie powiem Ci teraz, bo nawet tak nie próbowałem nigdy.

0
  • #13 04 Lut 2018 18:54
    MrDoimer
    Poziom 38  

Rozumiem.
    Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

0