Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SKoda Octavia 2 - Tester FOXWELL NT510

jarek~~ 23 Sty 2018 09:17 1314 12
  • #1 23 Sty 2018 09:17
    jarek~~
    Poziom 8  

Witam, przymierzam się do kupna testera do użytku domowego, który byłby przydatny do diagnozy i w prostych naprawach w garażu, oraz do wypalania DPF. przeszukiwałem internet i według mnie za cenę do 1000zł nie znalazłem nic innego. Interesuje mnie jak w rzeczywistości sprawuje się to cudo i czy rzeczywiście ma sprawną funkcje wypalania DPF, oraz czy podaje jakieś parametry DPF np. ciśnienie różnicowe, zapełnienie. Urządzenie będzie używane przede wszystkim na Skodzie Octavii 2 FL 1.6TDI. Na czym polega wypalanie w tym testerze? Czy jest to wypalanie na postoju czy podczas jazdy?

0 12
  • #3 23 Sty 2018 11:49
    jarek~~
    Poziom 8  

Możesz coś więcej o nim napisać? licencja czasowa? jakie marki samochodów może obsługiwać? no i jaki model konkretnie kupić? a, czy jest skomplikowany o obsłudze?

Dodano po 47 [minuty]:

a co powiecie o tym:
    NEW CDP + PRO 3w1 wer.2017 NEC GW12M + 8 Adapterów na allegro koszt 960zł

0
  • #4 25 Sty 2018 09:41
    andrzej20001
    Poziom 42  

Przecież 1,6tdi pieknie sam sie wypala nawet na postoju.Ma wtedy ~ 1000obr./min. Po prostu go nie gasisz ja skończy zwalnia i finto. Do diagnostyki grupy vag kup po prostu vas,vag itp.

1
  • #5 25 Sty 2018 10:32
    Boryc2014
    Poziom 13  

No i właśnie o taki sprzęt mi chodziło. Ja licencji czasowej nie mam, aktualizuje się sam. Ponad 60 marek samochodów osobowych i ponad 30 ciężarowych. Sprzęt jak dla mnie najlepszy. Drogi ale wydatek na lata.

0
  • #6 26 Sty 2018 08:15
    jarek~~
    Poziom 8  

Dzięki za informacje, a w przybliżeniu jakiego spalania chwilowego mogę się spodziewąć na biegu jałowym przy wypalanym DPF?

0
  • #7 26 Sty 2018 08:49
    andrzej20001
    Poziom 42  

0,6 -0,7 u mnie jest,widac że wypala po obrotach .Jak wypali włącza wentylatory na chwile i koniec.

1
  • #8 26 Sty 2018 09:27
    leonov
    Poziom 41  

jarek~~ napisał:
    a co powiecie o tym:
    NEW CDP + PRO 3w1 wer.2017 NEC GW12M + 8 Adapterów na allegro koszt 960zł
    Wszystkie CDP+ klony oczywiście to są, oprogramowanie jest to samo, robi auta do 2014 roku, róznia się wersjami (jedno lub dwu płytowe i oczywiście jakością montażu i podzespołów). Skaner uniwersalny do osobowych busów i TIR.

0
  • #9 26 Sty 2018 13:06
    jarek~~
    Poziom 8  

i warto w takiego klona zainwestować? nie ma z nimi problemów? Pracują tak jak orginalne czy np. niektóre funkcje w oprogramowaniu nie działają? A jeśli mimo wszystko warto to który będzie najleprzy? z tego co czytałem to już wiem że dwupłytowe z japońskimi przekaźnikami, ale może jakieś konkretne modele są warte uwagi?

0
  • #10 26 Sty 2018 14:00
    leonov
    Poziom 41  

Jak pisałem modele są dwa, wszystko zależy od montażu i jakości części, bież z gwarancją i po sprawie. Co do działania, jeżeli wszystko będzie dobre to działają porównywalnie do oryginału, ograniczeniem też jest soft do roku 2014. Możesz też poszukać na portalach żłótego Launch Easydiag w wersji full X431 w podobnej cenie do 1 tys.

0
  • #11 27 Sty 2018 14:30
    jarek~~
    Poziom 8  

Dzięki za informacje, mam jeszcze jedno pytanie, już nie tak bezpośrednio dot. głowic ale związane z tematem (tak mi się wydaje) chodzi o kody OBD2. A mianowicie chodzi mi po głowie zrobienie prostego komputera pokładowego który przez OBD2 komunikował by się i wyświetlam różne informacje.Poprzez niektóre kody udało mi się już odbierać informacje, ale niestety nie wszystkie działają. Podejrzewam, że producenci zwyczajnie je zmieniają i aby uzyskać informacje trzeba znać "ukryte" kody PID. Czy jest szansa aby poznać kody dla:
    temperatur : turbiny, DPF i oleju; RPM dla turbiny; stan zapełnienia DPF; przydały by się dane z czujników ciśnienia DPF; poziom paliwa w baku. Być może ktoś już coś próbował nasłuchać komunikację np. Wireshark'iem między kompem a głowicą?

0
  • #12 27 Sty 2018 19:02
    andrzej20001
    Poziom 42  

Masz headup na bt wpinane w gniazdo diagnostyki. Albo na komórkę

0
  • #13 28 Sty 2018 06:52
    jarek~~
    Poziom 8  

Oglądałem już te urządzenia i nie spełniają one moich oczekiwań, z oprog. na telefon już jest trochę lepiej ale też brakuje w nich funkcji których szukam

0