Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Asus X55VD - Po przeinstalowaniu windowsa nie działa kilka klawiszy

Pir_ad 23 Jan 2018 13:48 717 7
    Pir_ad
    Level 6  
    Witam,
    Mam problem z laptopem ASUS X55VD.
    Mianowicie chodzi o to, że po przeinstalowaniu windowsa i zrobieniu formatu nie działa kilka klawiszy.
    FN z niektórymi klawiszami działa a innymi nie. np. jasność (tj. F5, F6 i F7) działa, ale już ON/OFF touchpad oraz głośności nie działa (F9, F10, F11, F12). Dodatkowo nie działa mi Delete ;/
    Na laptopie jest Windows 7 64bit i od razu pobrałem wszystkie sterowniki ze strony producenta. Dodatkowo kilka sterowników pobrałem za pomocą jakiegoś programu do wyszukiwania brakujących sterowników.
    W menadżerze urządzeń nie ma żadnych wykrzykników itp. Nie wiem już w czym może tkwić problem.
    Pir_ad
    Level 6  
    Dodatkowo przy każdym uruchomieniu windowsa wyskakuje komunikat ASUS ACP Service: "Can't get WMI ASUSManagement Object"

Kasek21 pobrałem, wypakowałem i zainstalowałem to co wysłałeś i nadal klawisze nie działają ;/ Miałem już te sterowniki zainstalowane ale mimo wszystko zrobiłem to jeszcze raz.
    JayRo
    Level 30  
    Zainstaluj sterownik "ATKACPI driver and hotkey".

Być może potrzebny będzie update BIOS-u, jeżeli nie jest w najnowszej wersji.
    Pir_ad
    Level 6  
    JayRo wrote:
    Zainstaluj sterownik "ATKACPI driver and hotkey".

Być może potrzebny będzie update BIOS-u, jeżeli nie jest w najnowszej wersji.

Zainstalował w/w sterowniki i klawisze głośności i cała reszta FN działa także udało się.
    Niestety Delete nie działa a prawdopodobnie to oznacza, że zepsuty jest klawisz, prawda?
    W jaki sposób zrobić update BIOS-u? Czy to jest trudne do zrobienia?
    Pytam, bo ten laptop strasznie muli i może update BIOS pomoże
    JayRo
    Level 30  
    Pobierz "Windows BIOS Flash Utility" ze strony producenta oraz plik BIOS odpowiedni dla swojej wersji płyty. Najpierw sprawdź w BIOS-e jaką wersję posiadasz, bo są 2 wersje X55VD i X55VDR.

Pir_ad wrote:
    Niestety Delete nie działa a prawdopodobnie to oznacza, że zepsuty jest klawisz, prawda?

Raczej winna temu jest sama klawiatura, spróbuj może dźwignąć klawisz może jakiś paproch go "blokuje".
    Pir_ad
    Level 6  
    Dzięki wielkie.
    Okazało się, że klawisz delete był źle złożony