Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor Samsung UE58MU6192 - Podłączenie klawiatutry bluetooth do telewizora

Augia 23 Sty 2018 16:46 2655 6
  • #1 23 Sty 2018 16:46
    Augia
    Poziom 7  

Witam, kupiłam telewizor SAMSUNG UE58MU6192 który nie posiada technologii bluetooth. Po pewnym czasie dokupiłam klawiature SAMSUNG VG-KBD1500 z touchpadem i funkcją pilota, która łączy się z tv przez bluetooth tylko i wyłącznie. Oczywiście nie działa na telewizorze. Pytanie moje jest następujące. Czy jest jakakolwiek możliwość podłączenia tej klawiatury do telewizora tak aby spełniała swoją funkcję? Może istnieją jakieś adaptery bluetooth, które pozwoliłyby na prawidłowe działanie klawiatury? Nie chciałabym jej zwracać do sklepu. Dziękuję z góry za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam.

0 6
  • #3 23 Sty 2018 19:41
    Augia
    Poziom 7  

A jak w skrócie to będzie odbierać sygnały bluetooth z klawiatury i przesyłać do TV? Rozumiem, że to urządzenie podłączam do tv przez USB. Klawiatura łączy się tylko za pomocą bluetooth, a tv nie posiada bluetooth, w opisie tego urządzenia które proponujesz nie ma ani słowa o łączności bluetooth, ja się nie znam kompletnie na tym, jeśli możesz to wyjaśnij mi to troszkę. Pozdrawiam :) i dziękuję za odpowiedź

1
  • #5 24 Sty 2018 15:59
    Augia
    Poziom 7  

Tizen 2017
    T-KTMDEUC-1151.1

0
  • #7 05 Lut 2018 11:11
    MAC13K.W
    Poziom 1  

Telewizor ma wbudowany moduł bluetooth, ale nie uaktywniony. Podaję sposób na odblokowanie Bluetooth. Ponieważ jest to menu serwisowe każdy kto wejdzie w te menu działa na własną odpowiedzialność. Wejście w menu serwisowe może oznaczać nie uznanie gwarancji w razie uszkodzenia telewizora. wyłączyć telewizor, a następnie naciskając po jednym na raz 'info, menu, mute, power' na pilocie podstawowym. W menu serwisowym ustawienie (Obsługa BT - WŁ., Rozpoznawanie głosu - WŁ., Samsung Smart Control - WŁ., BT_AUDIO_ON_OFF - WŁĄCZ) po tych zmianach telewizor współpracuje z pilotami smart samsunga dołączonym do innych telewizorów Samsung, pozwala korzystać z funkcji głosowej w pilotach smart samsunga, pozwala korzystać z telewizora z produktami audio Bluetooth, takimi jak słuchawki Bluetooth. Sposób na odblokowanie znalazłem w serwisie rtings.com.

2