Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot Expert 2008 - Błędy DTC i komunikaty na desce rozdzielczej: ABS, wspomag

DAWlD 23 Jan 2018 17:06 1827 2
 • #1
  DAWlD
  Level 8  
  Witam Państwa,
  Poproszę o pomoc w następującej sprawie. Pacjent Peugeot Expert zgłasza w formie skumulowanej komunikaty na desce rozdzielczej:
  - brakes system faulty
  - antypolution system faulty
  - ABS system faulty
  - power steering system faulty
  Do tego kontrolki na liczniku: ABS, ChEn, wspomaganie, Stop. Występuje też chwilowe opadanie wszystkich wskazówek licznika, niezliczanie przebiegu (-------- zamiast przebiegu na wyświetlaczu). Komunikaty pozornie niezwiązane ze sobą więc stawiam na jakieś zwarcie. Komunikaty pojawiają się i znikają (to samo zachowanie licznika), kolejność występowania losowa, komunikat wspomagania występuje stosunkowo najrzadziej. Objawy pojawiły się nagle tydzień temu.
  W skrzynce bezpieczników pod maską wypiąłem 3 wtyczki wypiąłem z gniazd ale jest tam czysto - wypięcie pomogło na godzinę jazdy, ale być może to przypadek. Prosty ELM327 pokazuje DTC: U0121 + P0500.
  Od czego zacząć? Wymiany czujnika o którym mówi błąd DTC? Czy błąd ABS, którego nie jestem w stanie sczytać sam - np. błąd czujnika, mógłby powodować objawy jak wyżej?
 • #2
  DAWlD
  Level 8  
  Poszukiwania przyczyny ciąg dalszy. Potrafi odłączyć wspomaganie czy nawiewy w trakcie jazdy. Był także jednodniowy problem z odpaleniem (brak reakcji rozrusznika), ale ustąpił. Ładowanie OK. Gdzie szukać? Masy, przetarcie instalacji, moduł BSM pod maską? ELM327 ujawnia U0121 P0500 U1118 P0461
 • #3
  majsterkowicz002
  Level 7  
  Rozwiazales przyczynę ?