Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyj±tek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PANELVIEW PLUS 700 - uszkodzona kart CF?

semen74 23 Sty 2018 17:53 153 0
  • #1 23 Sty 2018 17:53
    semen74
    Poziom 1  

Witam,

Przy uruchomieniu panelu VIEW PLUS 700 Allen-Bradley, pojawiają następujące komunikaty:
    "38 Invoking Monitor","31.5 Stuck Touch", jeszcze kilka ………,……, i ostatni "29 Checking System 120", wszystkie na ekranie startowym, po nim pojawia się czarny ekran i dalej nie dzieje się nic. Po odpięciu przewodu komunikacyjnego ze sterownika, objaw przy uruchamianiu jest dokładnie taki sam. Przy próbie uruchomienia panelu poprzez kartę z plikiem .mer, którą wkładam do slotu z boku panelu, pojawia się komunikat 40 EXE Check Error! w kilku językach. Rozebrałem panel i dostałem się do wewnętrznej karty z firmware. Po włożeniu karty do slotu komputera karty nie czyta i nie widzi jej, mam możliwość odczytywania innych kart poprzez slot, więc nie ma problemu z komputerem.
    Dzwoniłem na infolinię Rockwell, ale powiedzieli mi, że model panelu jest zbyt stary i nie już dostępnego oprogramowania pod niego.
    Czy może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem lub ma u siebie panel z potrzebnym oprogramowaniem?
    W załączniku wrzucam komunikaty, o których pisałem powyżej oraz zdjęcia karty i sprzętu.
    Dodam, że w panel jest włożony moduł logiczny i moduł komunikacyjny - trzy osobne urządzenia.
    Mój pierwszy post, więc przepraszam jeśli jest chaos.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

0 0
  • PLC Fatek