Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Deskjet 3520 All-in-One - Użyj pojemników STARTOWYCH dołączonych do drukarki

bartekdy080591 23 Sty 2018 19:04 855 3
  • #1 23 Sty 2018 19:04
    bartekdy080591
    Poziom 2  

Witam serdecznie!

Jakiś miesiąc temu kupiłem drukarkę na Allegro HP Deskjet 3520 All-in-One. Od wczoraj mam problem z pewnym komunikatem, mianowicie "Użyj pojemników STARTOWYCH dołączonych do drukarki". Z drukarką nie dostałem żadnych pojemników startowych, tylko nieoryginalne tusze. W czasie gdy się pojawił ten problem, tusze jeszcze nie były wykorzystane, mimo wszystko próbowałem zainstalować świeże tusze również zamienniki i problem nadal jest taki sam. Oczywiście szukałem w internecie różnych rozwiązań, najczęściej trafiałem na ten sposób https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2572803.html i również to dla mnie nie działa. Sam nie wiem już co robić, bo szkoda tej drukarki, zwłaszcza też pieniędzy. Może nie dużych, ale jednak, żeby aby miesiąc podziałała?

0 3
  • Pomocny post
    #2 24 Sty 2018 07:21
    roxio
    Poziom 21  

Ogólnie tusze startowe są po to żeby skalibrować drukarkę i wg informacji od HP drukarki nie da się uruchomić bez tych tuszy, a po ich użyciu nie można użyć ich ponownie (w sumie to nieprawda) jeśli dostałeś ją bez nich powinieneś ją zwrócić do sprzedawcy. Jeżeli drukarka działała już na nieoryginalnych tuszach i "nagle" tak się zrobiło, cóż problem może być w samej drukarce i w tym wypadku przydało by się posiadać nawet zużyte tusze startowe.

Jest sposób na problem z wykrywaniem tuszy, ale nie wiem czy zadziała na "pierwsze" tusze:
    Włącz drukarkę i poczekaj aż się zainicjuje, pojawi się błąd tuszu i drukarka zamilknie.
    Otwórz pokrywę, wyjmij tusze z wózka i zamknij pokrywę.
    Poczekaj aż drukarka "przemieli" pusty wózek i pojawi się komunikat o braku tuszy.
    Wypnij kabel zasilający z drukarki (to ważne - wyłączenie guzikiem nie przyniesie efektu)
    Odczekaj 2-3 minuty
    Poczekaj aż drukarka się zainicjuje i wyświetli komunikat o braku tuszy
    Zainstaluj tusze

Inne rozwiązanie:
    Wejdź w support menu zgodnie z tym co pokazane na filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=NOKzWZvUkaI
    1) Wstecz > Anuluj > Wstecz > Wstecz
    2) System Configuration
    3) Ink initialization status
    4) Zmień z "Set" na "Clear" <<<<
    5) Wyjdź wciskając X kilka razy
    6) Wyłącz i włącz drukarkę guzikiem

0
  • #3 24 Sty 2018 15:10
    bartekdy080591
    Poziom 2  

roxio napisał:
    Inne rozwiązanie:
    Wejdź w support menu zgodnie z tym co pokazane na filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=NOKzWZvUkaI
    1) Wstecz > Anuluj > Wstecz > Wstecz
    2) System Configuration
    3) Ink initialization status
    4) Zmień z "Set" na "Clear" <<<<
    5) Wyjdź wciskając X kilka razy
    6) Wyłącz i włącz drukarkę guzikiem

Wielkie dzięki, ten drugi sposób zadziałał. :) Chciałbym przy okazji się zapytać jeszcze o jedną rzecz. Mianowicie o połączenie drukarki z internetem. Kiedy próbuje skonfigurować e-print, lub zaktualizować drukarkę mam komunikat "Błąd połączenia. Drukarka nie może się połączyć z internetem. Sprawdź połączenie z internetem.". Problem ten mam już od kupna drukarki, ale jakoś wcześniej nie potrzebowałem korzystać z e-print itd, wiec nie szukałem rozwiązania, teraz chciałbym z tego skorzystać i nie wiem co zrobić. Drukarka jest połączona z routerem przez WIFI a internet działa bez problemu, więc nie wiem dlaczego jest błąd połączenia.

0
  • #4 24 Sty 2018 22:20
    roxio
    Poziom 21  

Drukarka może być połączona z modemem ale modem może nie przydzielił adresu drukarce przez DHCP lub nie autoryzował połączenia bo nie zgadza mu się hasło do Wi-Fi i stąd "brak internetu". Ciężko powiedzieć. Najprościej jeżeli masz w modemie funkcje WPS wtedy na drukarce klikasz przycisk z antenką i trzymasz aż zacznie migać, następnie na modemie wciskasz przycisk WPS i po sprawie, w przypadku HP, WPS mnie nie zawiódł jeszcze. Potem rejestrujesz się w usłudze i konfigurujesz e-print ale to już jak połączysz drukarkę.
    Jeśli nie masz WPS w modemie to z menu drukarki są ustawienia Wi Fi - Menu > Settings > wireless settings, tam powinna być opcja (zależnie od firmware-u) Wireles Setup Wizzard która przeprowadzi Cię przez konfigurację połączenia bezprzewodowego. Jeżeli opcji nie ma, trzeba w tym samym menu skonfigurować ręcznie wszelkie ustawienia.
    Wireless na ON
    Direct WiFi na Off
    i każdą kolejną zakładkę dostosować do ustawień zgodnych z tymi na routerze.

0
  Szukaj w 5mln produktów