Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Fabia 1.4 mpi 68km 2002 - falowanie obrotów, Blok 34 -32 *C, brak bł

23 Sty 2018 20:36 897 3
  • Poziom 3  
    Witam, ja w temacie posiadam Skode Fabie I 1.4 mpi 50 kw/68km 2002r. od dłuższego czasu ma problem z falowaniem obrotów.
    ostatnio zrobione :
    - nowe swiece (ngk)
    - nowa listwa zapłonowa/ cewka (orginał)
    - zamiana przepustnicy z inne 100 % sprawnej fabki nic nie dała.
    - sprawdzony i uszczelniany dolot

myślałem, że padnięta jest sonda lambda, więc wymieniłem ją na nowa ( dedykowana bosch-a) i nic się za bardzo nie zmieniło.

Dzisiaj podłączyłem skodę pod komputer (używałem programu VAG COM) dzisiaj jak i wcześniej nie pokazało żadnych błędów.
    Wchodząc w bloki pomiarowe kod 34 w drugiej pozycji pokazuje - 32 *C ( powinno być chyba ok 400 ) wiec moje pytanie z jakiego czujnika to wskazanie, co to oznacza i gdzie szukać problemu ?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    RaphaelPśl napisał:

Wchodząc w bloki pomiarowe kod 34 w drugiej pozycji pokazuje - 32 *C ( powinno być chyba ok 400 ) wiec moje pytanie z jakiego czujnika to wskazanie, co to oznacza i gdzie szukać problemu ?
    Jeśli masz motor o kodzie AME to masz jedną sondę , przed katalizatorem i ten 34 blok w rozważaniach pomijasz. Pomijasz bo tam zawsze dla tego silnika będzie - 32 stopni. Przydałby Ci się zeszyt serwisowy co czytać i w którym bloku. Chyba że masz tam AQW lub ATZ ale to pomijasz milczeniem. Zresztą o ile dobrze kojarzę pytasz o to już na kilku forach , a tam dostałeś odpowiedż. Rozwiązania musisz szukać gdzie indziej.
  • Poziom 3  
    Kod silnika z tego co pamiętam to faktycznie AME. Co do zeszytu serwisowego to posiadasz taki ? zapytanie złożyłem też na skoda club, ale tam cisza.... Może masz jakiś pomysł gdzie szukać problemu ?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    RaphaelPśl napisał:
    Kod silnika z tego co pamiętam to faktycznie AME. Co do zeszytu serwisowego to posiadasz taki ?
    Gdzieś na którymś forum fabiany było po naszemu. Zajrzyj na PW.