Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Defro komfort eko duo 20 kw ustawienia

23 Sty 2018 20:36 6735 3
 • Poziom 13  
  Witam

  Zakupiłem piec defro komfort eko duo 20 kw , teoretycznie teoretycznie wszystko jest ok. Praca na pid sterownik k1pv4

  tak wyglądają temperatury
  temp kotła 65
  temp zaworu 50
  temp. powrotu 55
  temp cwu 45

  tak wyglądają parametry w menu serwisowym
  min. praca podajnika = 1
  max. praca podajnika = 3
  min. przerwa podajnika = 40s.
  max. praca podajnika = 70s.
  min. wentylator roboczy = 13
  max. wentylator roboczy = 25
  min. obroty = 80
  max. obroty = 310


  Problem polega na tym że zjada mi gigantyczne ilości groszku, powierzchnia grzewcza 200m dom ocieplony. Na dobę pochłania około 45kg groszku. Po rozmowie z serwisem defro uzyskałem informację że powinien spalać około 3/4 worka 25kg na dobę. powiedzieli że muszę zmniejszyć powietrze w normalnym menu i to pomoże niestety nic nie pomaga. Oczywiście o menu serwisowym nawet nie wspominają

  Może ma ktoś z was taki piec i podzieli się Ustawieniami
  Lub ktoś napisze jak ten piec prawidłowo ustawić?
 • Poziom 13  
  Sstalone napisał:
  A dom nowy, tzn. świeże mury? Jaką temperaturę w domu utrzymujesz? Groszek jakiej kaloryczności? Jak wygląda spalanie, są niedopalone części w popiele?


  Dom stary ocieplony styropianem 10cm grubość muru to 42cm z pianką w środku, w domu mam około 21-22 stopnie, groszek 28MJ, wiesz jeśli chodzi o niedopałki to raczej nie ma.

  trochę mnie to denerwuje bo mój sąsiad ma dom 300m kocił 30kw palimy tym samym groszkiem bo razem zamawiamy no i on pali nie cały worek na dobę.
 • Poziom 28  
  Z tych danych co podałeś, to rzeczywiście spalanie powinno być tak około 20 kg przy 0 stopni na zewnątrz. Strop ocieplony?

  Szczerze mówiąc to nie wiem co można by zmienić w ustawieniach, jeżeli sterownik chodzi na PID. Powinien sam ustawiać obroty wentylatora i podawania paliwa. Nie ma jakiego "lewego" powietrza, które dostaje się do kotła i ochładza go wyprowadzając ciepło w komin, drzwiczki wszystkie szczelne? Czysty wymiennik, kiedy czyszczony?

  To cytat z instrukcji.

  "V.a) Korekta powietrza
  Funkcja ta służy do regulacji sterowania mocą wentylatora. Zasada działania tej regulacji oparta jest na przemieszczaniu charakterystyki wentylatora w górę lub w dół. Jeżeli nadmuch w całym zakresie regulacji jest zbyt niski/wysoki, należy odpowiednio podnieść/obniżyć ten współczynnik, aby wentylator pracował z właściwą wydajnością.
  Dodatkowo po kliknięciu w ikonę Zaawansowane na ekranie wyświetla się podmenu z funkcjami: Korekta powietrza dolna oraz Korekta powietrza górna. Użytkownik ma możliwość korekty obrotów wentylatora zarówno dla minimalnej jak i maksymalnej mocy kotła (wynikającej z obliczeń zPID).
  V.b) Moc kotła
  Funkcja moc kotła służy do jednoczesnego regulowania pracą podajnika oraz siłą nadmuchu. Domyślnie ustawiona jest na 100% jednak mamy możliwość jej regulacji w zakresie 25-110%. Przy każdej wprowadzonej zmianie jest przesuwany górny zakres parametrów zPID, zarówno czas pracy/przerwy podajnika jak i siła nadmuchu. Dolny zakres parametrów pozostaje bez zmian."


  Którą opcję serwis proponował Ci zmienić?