Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Defro komfort eko duo 20 kw ustawienia

23 Jan 2018 20:36 11337 3
  • Level 13  
    Witam

Zakupiłem piec defro komfort eko duo 20 kw , teoretycznie teoretycznie wszystko jest ok. Praca na pid sterownik k1pv4

tak wyglądają temperatury
    temp kotła 65
    temp zaworu 50
    temp. powrotu 55
    temp cwu 45

tak wyglądają parametry w menu serwisowym
    min. praca podajnika = 1
    max. praca podajnika = 3
    min. przerwa podajnika = 40s.
    max. praca podajnika = 70s.
    min. wentylator roboczy = 13
    max. wentylator roboczy = 25
    min. obroty = 80
    max. obroty = 310

Problem polega na tym że zjada mi gigantyczne ilości groszku, powierzchnia grzewcza 200m dom ocieplony. Na dobę pochłania około 45kg groszku. Po rozmowie z serwisem defro uzyskałem informację że powinien spalać około 3/4 worka 25kg na dobę. powiedzieli że muszę zmniejszyć powietrze w normalnym menu i to pomoże niestety nic nie pomaga. Oczywiście o menu serwisowym nawet nie wspominają

Może ma ktoś z was taki piec i podzieli się Ustawieniami
    Lub ktoś napisze jak ten piec prawidłowo ustawić?
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Level 13  
    Sstalone wrote:
    A dom nowy, tzn. świeże mury? Jaką temperaturę w domu utrzymujesz? Groszek jakiej kaloryczności? Jak wygląda spalanie, są niedopalone części w popiele?

Dom stary ocieplony styropianem 10cm grubość muru to 42cm z pianką w środku, w domu mam około 21-22 stopnie, groszek 28MJ, wiesz jeśli chodzi o niedopałki to raczej nie ma.

trochę mnie to denerwuje bo mój sąsiad ma dom 300m kocił 30kw palimy tym samym groszkiem bo razem zamawiamy no i on pali nie cały worek na dobę.
  • Level 30  
    Z tych danych co podałeś, to rzeczywiście spalanie powinno być tak około 20 kg przy 0 stopni na zewnątrz. Strop ocieplony?

Szczerze mówiąc to nie wiem co można by zmienić w ustawieniach, jeżeli sterownik chodzi na PID. Powinien sam ustawiać obroty wentylatora i podawania paliwa. Nie ma jakiego "lewego" powietrza, które dostaje się do kotła i ochładza go wyprowadzając ciepło w komin, drzwiczki wszystkie szczelne? Czysty wymiennik, kiedy czyszczony?

To cytat z instrukcji.

"V.a) Korekta powietrza
    Funkcja ta służy do regulacji sterowania mocą wentylatora. Zasada działania tej regulacji oparta jest na przemieszczaniu charakterystyki wentylatora w górę lub w dół. Jeżeli nadmuch w całym zakresie regulacji jest zbyt niski/wysoki, należy odpowiednio podnieść/obniżyć ten współczynnik, aby wentylator pracował z właściwą wydajnością.
    Dodatkowo po kliknięciu w ikonę Zaawansowane na ekranie wyświetla się podmenu z funkcjami: Korekta powietrza dolna oraz Korekta powietrza górna. Użytkownik ma możliwość korekty obrotów wentylatora zarówno dla minimalnej jak i maksymalnej mocy kotła (wynikającej z obliczeń zPID).
    V.b) Moc kotła
    Funkcja moc kotła służy do jednoczesnego regulowania pracą podajnika oraz siłą nadmuchu. Domyślnie ustawiona jest na 100% jednak mamy możliwość jej regulacji w zakresie 25-110%. Przy każdej wprowadzonej zmianie jest przesuwany górny zakres parametrów zPID, zarówno czas pracy/przerwy podajnika jak i siła nadmuchu. Dolny zakres parametrów pozostaje bez zmian."

Którą opcję serwis proponował Ci zmienić?