Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proszę o poradę - podłączenie płyty indukcyjnej

23 Sty 2018 20:39 471 9
  • Poziom 3  
    Witam, robie remont kuchni i zastanawiam sie nad plyta indukcyjna zamiast gazowej z tym ze jest tu jeden problem - mam pociagniety tylko jeden przewod 3x 2,5mm ze skrzynki, na ktorym bedzie juz piekarnik, zmywarka, okap oraz gniazda na male AGD. W skrzynce mam miejsce na jeden bezpiecznik, a miesci sie ona w dawniej wyremontowanej juz czesci mieszkania i nie chcialbym tego ryć dla kolejnego obwodu pod indukcje (kwestia nieprzemyslanej instalacji elektrycznej w przeszlosci nawiasem), to juz ostateczna ostatecznosc. Dlatego tez chcialem sie poradzic czy mam jakies bezpieczne alternatywy, bez demolki. Na ten istniejacy juz obwod to raczej zly pomysl podpinac jeszcze indukcje?
  • Warunkowo odblokowany
    Bez "demolki" się nie da.
  • Moderator Elektrotechnika
    angrywart napisał:
    Witam, robie remont kuchni i zastanawiam sie nad plyta indukcyjna zamiast gazowej z tym ze jest tu jeden problem - mam pociagniety tylko jeden przewod 3x 2,5mm ze skrzynki, na ktorym bedzie juz piekarnik, zmywarka, okap oraz gniazda na male AGD. W skrzynce mam miejsce na jeden bezpiecznik, a miesci sie ona w dawniej wyremontowanej juz czesci mieszkania i nie chcialbym tego ryć dla kolejnego obwodu pod indukcje (kwestia nieprzemyslanej instalacji elektrycznej w przeszlosci nawiasem), to juz ostateczna ostatecznosc. Dlatego tez chcialem sie poradzic czy mam jakies bezpieczne alternatywy, bez demolki.

I stara i ta "nowa" ma jedna wspólna cechę-obydwie są nieprzemyślane co w niedalekiej przyszłości będzie miało swoje konsekwencje.Kuchni nie robi się na jednym obwodzie.Przed podjęciem jakichkolwiek prac najpierw pomysł trzeba skonsultować a dopiero później szukać wykonawcy i to obeznanego w swoim fachu aby później nie przeprowadzać drugiego remontu.
  • Poziom 42  
    angrywart napisał:
    piekarnik, zmywarka, okap oraz gniazda na male AGD. W skrzynce mam miejsce na jeden bezpiecznik

Tu już powinieneś mieć oszczędnie licząc trzy obwody. Bez indukcji. Zasilanie jedno czy trójfazowe?
    Będzie demolka
  • Poziom 12  
    Najpierw podstawy, zasilanie, jaką moc mamy do dyspozycji?
  • Poziom 3  
    Zasilanie jednofazowe.

Miernika nie posiadam więc dokładnie mocy nie wymierzę, a przynajmniej w tym tygodniu bo jeszcze nie mam nawet całego sprzętu w domu.

Najlepsze co mogę zrobić to podać modele AGD które będą stały na tym jednym obwodzie, bez indukcji:

Okap: http://www.gorenje.com/newgenerationcooking/pl/okapy?c=489242
    Zmywarka: http://www.bosch-home.pl/lista-produktow/zmyw...=section-technicalspecs/Togglebox=-809813752/
    Piekarnik: http://www.gorenje.pl/produkty/duze-agd/sprze...ania/modele/piekarniki/mebo76sy2w/728481#spec
    Plus jakieś małe AGD i inne pierdoły jak załóżmy ładowanie telefonu bo może się zdarzyć, co jest mało prawdopodobne żeby wszystko na raz chodziło.
  • Poziom 42  
    Tu nie chodzi o to co i ile czasu będzie na raz działało tylko o stosowne przepisy. Zarówno piekarnik jak i zmywarka powinny być na wydzielonych obwodach.
  • Moderator Elektrotechnika
    Dodać należy, że nie trzeba posiadać miernika aby zorientować się jaką moc potrzebują podane sprzęty.
    Chyba rozumiesz już dlaczego instalacjami powinien zajmować się elektryk, a nie laik.
  • Moderator
    angrywart napisał:
    Witam, robie remont kuchni i zastanawiam sie nad plyta indukcyjna zamiast gazowej z tym ze jest tu jeden problem - mam pociagniety tylko jeden przewod 3x 2,5mm ze skrzynki, na ktorym bedzie juz piekarnik, zmywarka, okap oraz gniazda na male AGD.

Należało pytać przed remontem, a nie teraz. Teraz można doradzić tylko kolejny remont. Oklasków więc nie będzie.

Dodano po 49 [sekundy]:

mawerix123 napisał:
    Moim zdaniem w tym wypadku rezygnacja z gazu na rzecz indukcji to głupota.

A niby dlaczego? Kobieta wymaga...