Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Re: BMW e36 2.0 - Nierówne obroty i przygasanie świateł

23 Sty 2018 20:44 594 4
  • Poziom 2  
    Witam,mam BMW e36 coupe z silnikiem 2,0 M50B20 po swapie bez vanosa. Mam taki problem iż samochód dziwnie chodzi. Na wolnych obrotach słychać ze nierówno pracuje,swiatła przygasają w rytm tych wibracji a wskazówka od obrotów stoi w miejscu, nierówna praca i wibracje są wyczuwalne :( Byłem na komputerze,komputer nie wykazał zadnych błedów, mechanik powiedział zebym sprawdził swiece i krokowca.
    Jedna rzecz była podejrzana,komputer diagnostyczny pokazywał ciagle te same obroty 2280obr. Stały w miejscu nawet po dodaniu gazu. Swiece wymieniłem razem z uszczelką pod pokrywą zaworów bo gdy je odkręcałem były do połowy zalane olejem :-o (wina uszczelki)
    Myslałem ze to byłą przyczyna ale niestety nie !! Krokowca też wyczyściłem,zmieniłem filtr powietrza i nic,dalej to samo. Auto dobrze się zbiera,nie odczułem spadku mocy . Dodam ze to sama benzyna bez LPG :D Moze ktoś miał cos podobnego i mógłby sie wypowiedzieć co to może być . Pozdrawiam :sm9:
  • Poziom 15  
    Zmierz napięcie na akumulatorze podczas pracy silnika.
  • Poziom 2  
    Pomogła wymiana regulatora napięcia w alternatorze :)już światła nie migają , ale dalej auto na wolnych obrotach wpada w jakieś wibracje i tak jakby źle chodził. Obrotomierz stoi w miejscu,nie faluje. I obroty wolno spadają od 1000obr do 700obr.
  • Poziom 23  
    Kolego sprawdź wszystkie podciśnienia z kolektora ssącego czy się nie dostaje lewe powietrze .
    Jak nic nie znajdziesz to spróbuj sprawdzić ewentualne nieszczelności na PLAKA tego do tapicerek.
    Jeśli oczywiście sprawdziłeś krokowy.
  • Poziom 15  
    Wygląda na nieszczelność w kolektorze ssącym, ewentualnie uszkodzony przepływomierz.
    Sprawdź przewody odmy i resztę przewodów od podciśnień.