Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Servizza
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer/router blokuje porty oraz połączenia przychodzące

Hogohin 23 Sty 2018 22:16 975 10
  • #1 23 Sty 2018 22:16
    Hogohin
    Poziom 4  

Witam, mam problem z przekierowaniem portów dla hamachi, tunggle czy jakichkolwiek innych tego typu programów, mianowicie chcę zagrać w jakąś grę ze znajomymi(weźmy dla przykładu minecraft). Otóż Minecraft potrzebuje do otwarcia port 25565, oraz odpowiednie porty dla Hamachi, wszystkie przekierowałem na routerze, wspomagałem się stroną portforward.com. Po odblokowaniu portów na hamachi mogę się pingować z innymi oraz inni mogą ze mną, czyli wszystko powinno działać prawidłowo. Jednak mam ze wszystkimi innymi użytkownikami tunel pośredni. Po użyciu diagnostyki wbudowanej w w/w program otrzymuję następujący komunikat:

Wyniki peera: [208-910-928]
    Konfiguracja adaptera: OK (OK)
    Test ruchu: Ruch przychodzący zablokowany, sprawdź ustawienia zapory (Inbound traffic blocked, check firewall settings)

Oczywiście firewall w komputerze jak i w routerze mam wyłączony całkowicie, używając programu do testowania(ze strony portforward), czy porty są prawidłowo skonfigurowane i przekierowują poprawnie wyskakuje błąd o treści:

Your port is NOT OPEN or not reacheable!

Nie mam już pojęcia w jaki sposób zmusić to wszystko do działania lub w jaki sposób to ominąć, bym mógł stawiać serwery gier na komputerze np. bez pośredników typu Hamachi.

0 10
  • Servizza
  • Pomocny post
    #2 23 Sty 2018 22:29
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Masz publiczne IP na WAN? Jeśli tak to po co ten szit Hamachi?
    Daj screen ze statusa routera.
    Prawidłowo to najpierw przydziel swojemu PC w zakładce LAN>DHCP przydzielasz statyczne IP po MAC, następnie przekierowujesz port zewnętrzny (zakładka Virtual servers bądź port forwarding) 25565 na wewnętrzny 25565 pod adres który wcześniej przydzieliłeś swojemu PC. (By dostał ten adres musisz się rozłączyć i połączyć z routerem jeszcze raz)

0
  • #3 23 Sty 2018 22:47
    Hogohin
    Poziom 4  

Na WAN nie mam publicznego IP, posiadam modem lte podpięty do routera, przez co adresem WAN jest adres modemu(192.168.8.1). Co do przekierowania portów zrobiłem dokładnie tak jak Pan mówi, na wiele różnych sposobów. Statyczny adres ip również przydzielony dla komputera.

0
  • Servizza
  • Pomocny post
    #4 23 Sty 2018 22:49
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Bez publicznego IP na WAN-ie routera zwyczajnie przekierowanie nie działa. Wszystko poblokowane jest na firewall-u dostawcy.

0
  • Pomocny post
    #5 23 Sty 2018 22:51
    makosuu

Jaki to operator?

0
  • #6 23 Sty 2018 22:53
    Hogohin
    Poziom 4  

Orange. Czyli najprawdopodobniej wina leży po stronie dostawcy, więc jest jakikolwiek inny sposób na postawienie serwera na tym internecie? Czy może jakoś da się z tym orange dogadać?

@down
    Abonament.

0
  • #8 23 Sty 2018 23:02
    Hogohin
    Poziom 4  

Dobrze, tak zrobię i dam znać czy wszystko działa jak powinno, jeszcze ostatnie pytanko, mianowicie lepiej brać dynamiczny czy statyczny adres? I jak sprawdzić, jaki adres mam przydzielony?

0
  • #9 23 Sty 2018 23:09
    makosuu

Dynamiczny. Skonfigurujesz jeszcze na swoim urządzeniu DDNS by mieć swój adres domenowy i przyporządkować zmienne IP do statycznej domeny. U mnie działa taka opcja dobrze. Poza tym jest znacznie tańsza.
    Jaki masz router?

0
  • #10 24 Sty 2018 14:06
    Hogohin
    Poziom 4  

Router Asus RT-AC51U
    Aktywowałem dynamiczny adres publiczny w orange, ustawiłem apn na vps tak jak pan mówił, teraz mam pytanie w jaki sposób przypisać go do DDNS oraz ustawić, aby wszystko działało jak należy

0
  Szukaj w 5mln produktów