Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL66020 - Grzałka w zmywarce nie grzeje wody

23 Sty 2018 23:56 750 4
  • Poziom 5  
    Sprawa wygląda tak. Mam zmywarkę Electrolux ESL66020, która myje zimną wodą. Trafiłem na wiele artykułów na temat grzałki w zmywarkach lecz ja już sprawdziłem przejście na grzałce i takowe jest. Wymieniłem także przekaźnik w module i niestety woda dalej zimna. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu bo ja powoli się poddaje 😞
  • Poziom 27  
    Sprawdź obwody (obwód) czujników temperatury lub termostatów. Przerwa w obwodzie temperatury może powodować, że grzania nie będzie. I nie będzie ważne czy to termostaty typu bimetal w obudowie kalibrowany na jakąś temperaturę, tak samo będzie jak pomiar jest realizowany termistorem. Pomiar temperatury zazwyczaj jest umiejscowiony blisko grzałki. Termometry bimetalowe są w obudowie okrągłej z dwoma lub jednym wyjściem (są opisane na jaką temperaturę reagują) - zimne mają zwarcie, z termistorami nie miałem do czynienia.
  • Poziom 24  
    Sprawdź na pompie myjącej cewkę tachometru, czy pokazuje jakąś rezystancje, czy nie ma przerwy.
  • Poziom 25  
    Tacho silnika powinno mieć rezystancję 220 Ohm
  • Poziom 5  
    A gdzie znajdę to tacho i ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest? Przepraszam że pytam ale nie mam wiedzy na ten temat więc x góry dziękuję za pomoc.