Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux ESL66020 - Grzałka w zmywarce nie grzeje wody

Przemyslaww 23 Sty 2018 23:56 207 4
  • #1 23 Sty 2018 23:56
    Przemyslaww
    Poziom 5  

Sprawa wygląda tak. Mam zmywarkę Electrolux ESL66020, która myje zimną wodą. Trafiłem na wiele artykułów na temat grzałki w zmywarkach lecz ja już sprawdziłem przejście na grzałce i takowe jest. Wymieniłem także przekaźnik w module i niestety woda dalej zimna. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu bo ja powoli się poddaje 😞

0 4
  • #2 24 Sty 2018 00:09
    magir
    Poziom 27  

Sprawdź obwody (obwód) czujników temperatury lub termostatów. Przerwa w obwodzie temperatury może powodować, że grzania nie będzie. I nie będzie ważne czy to termostaty typu bimetal w obudowie kalibrowany na jakąś temperaturę, tak samo będzie jak pomiar jest realizowany termistorem. Pomiar temperatury zazwyczaj jest umiejscowiony blisko grzałki. Termometry bimetalowe są w obudowie okrągłej z dwoma lub jednym wyjściem (są opisane na jaką temperaturę reagują) - zimne mają zwarcie, z termistorami nie miałem do czynienia.

0
  • #3 24 Sty 2018 19:40
    mirofalcon
    Poziom 24  

Sprawdź na pompie myjącej cewkę tachometru, czy pokazuje jakąś rezystancje, czy nie ma przerwy.

0
  • #4 24 Sty 2018 20:59
    falo22
    Poziom 25  

Tacho silnika powinno mieć rezystancję 220 Ohm

0
  • #5 24 Sty 2018 22:48
    Przemyslaww
    Poziom 5  

A gdzie znajdę to tacho i ktoś mógłby mi powiedzieć co to jest? Przepraszam że pytam ale nie mam wiedzy na ten temat więc x góry dziękuję za pomoc.

0