Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerwy w dostępie do internetu (router?)

themasterp 24 Sty 2018 07:34 378 11
  • #1 24 Sty 2018 07:34
    themasterp
    Poziom 9  

Witam, chciałabym prosić o poradę odnośnie działania mojej sieci Wifi. Otóż od dłuższego czasu mam problem z routerem który :
    - przy chwilowym zaniku napięcia nie wznawia dostępu do internetu co jest bardzo kłopotliwe z uwagi na podpięty do niego rejestrator do monitorowania domu
    - miewa samoczynne problemy z dostępem do neta - po resecie działa prawidłowo
    Router to TP-LINK TL-WR841N, wpięta do niego jest antena do sieci bezprzewodowej, obsluguje też 1 rejestrator i repeater. Moje pytanie brzmi czy jest jakaś opcja wykluczenia braku startu internetu po chwilowym zaniku napięcia? Ew jaki router możecie polecić do takiej konfiguracji dp domku jednorodzinnego, wole dopłacić do czegoś porządnego ? pozdrawiam

0 11
  • #2 24 Sty 2018 10:10
    zwojek
    Poziom 10  

Polecam TP-Link C2, gigabitowy WAN i LAN, obsłuży wysokie prędkości. Dwa pasma WiFi 2.4 i 5GHz. 3 anteny. Mam w domu i spisuje się świetnie. Ten, co Ty masz też miałem, działał bez zarzutu, ale IMO warto dopłacić do czegoś lepszego, koniecznie jeśli masz łącze powyżej 100Mbps.

0
  • #3 24 Sty 2018 10:32
    themasterp
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, ale powiedz czy sądzisz , że problemy ze zrywaniem neta po zaniku napięcia znikną? czy dalej jest ryzyko występowania tego zjawiska?
    EDIT: Czy chodziło Ci dokładnie o model C2 archer AC750?

0
  • #4 25 Sty 2018 10:14
    zwojek
    Poziom 10  

C2, za ok. 160zł. Co do napięcia ciężko powiedzieć, sądzę, że większość routerów powinna wznawiać prawidłową pracę po ponownym podłączeniu prądu.

0
  • #5 25 Sty 2018 11:09
    hermes-80
    Poziom 43  

Należy najpierw zdiagnozować problem - samo istnienie repeatera w sieci daje dużo do myślenia (wymiana routera może nic nie dać). Nie należny zakładać na starcie, że to problem z routerem. W ostateczności można mu mienić FW na Gargoyle jeśli jest kompatybilny hardwarowo.

0
  • #6 25 Sty 2018 17:00
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

themasterp napisał:
    przy chwilowym zaniku napięcia nie wznawia dostępu do internetu co jest bardzo kłopotliwe

themasterp napisał:
    Router to TP-LINK TL-WR841N, wpięta do niego jest antena do sieci bezprzewodowej

Zastosuj tam UPS.

0
  • #7 25 Sty 2018 20:34
    themasterp
    Poziom 9  

chciałem dac ups ale trochę by szpecil bo ruter wisi na widoku, chyba, ze sa dostepne jakieś mini upsy wielkosci np. powerbanka?

0
  • #8 25 Sty 2018 20:38
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

themasterp napisał:
    chyba, ze sa dostepne jakieś mini upsy wielkosci np. powerbanka?

A wydajność prądową i czasową jakie to będzie miało?
    Najmniejszy UPS to chyba Lupus 500 - żaden nie będzie mniejszy niż bateria co w nim jest.
    Im mniejsza bateria tym krótszy czas podtrzymania.
    Tu potrzebne jest podtrzymanie dla 12V i 9V.

0
  • #9 26 Sty 2018 08:34
    zwojek
    Poziom 10  

Kup router przez Internet z przesyłką. Sprawdź czy pomogło, jeśli nie, to masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny :)

0
  • #10 26 Sty 2018 15:06
    LucekB
    Specjalista Sieci, Internet

a zasilacz buforowy 12v?

0
  • #11 26 Sty 2018 18:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

zwojek napisał:
    masz 10 dni na zwrot bez podania przyczyny

14 dni.

0
  • #12 27 Sty 2018 10:07
    themasterp
    Poziom 9  

Dzięki wielkie za rady, chyba najłatwiej będzie mi kupic nowy ruter, jak objawy beda takie same to najwyzej oddam. Gdybyście mieli jeszcze jakieś propozycje obok tego Archera to z miłą chęcią wezmę je pod uwagę :)
    EDIT: mala zmiana strategii, szukam routera i ups pod ktorego podepne router razem z rejestratorem od monitoringu, Router będę musiał przenieść ale to nie problem bo mam wyprowadzony kabel - dzieki piotrek za radę, pozdrawiam

0