Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pilot hormann BS - nie świeci niebieska dioda

24 Sty 2018 09:36 1800 15
  • Poziom 9  
    Witam
    proszę o ewentualne wskazówki.
    pilot HS5 868 BS BiSecur 5-kanałowy po upadku.
    świeci dioda czerwona i pomarańczowa- nie świeci niebieska.
    Pilot działa prawidłowo -steruje 3 odbiornikami ale brak jest sygnalizacji świetlnej niebieskiej -nie wiem czy wysłał sygnał do urządzenia czy też nie.
    Możliwe, ze dioda jest uszkodzona?
    co z tym można zrobić ?
  • PCBway
  • Poziom 9  
    Dioda jest jedna. Święci w 3 kolorach i tylko jeden by nie działał? .
    Jak by to były luty to nie świeciłoby żadnym kolorem... chyba :)
  • PCBway
  • Poziom 9  
    mam rozumieć, że jedna z tych nóżek może być odlutowana i dlatego akurat jeden z kolorów nie świeci , czy po prostu dioda jest uszkodzona i trzeba nową zakupić ?
  • Poziom 9  
    Wszystko jasne,
    dzięki wielkie.
  • Poziom 9  
    chciałem wrócić do tematu
    ktoś kiedyś rozbierał pilota?
    szukałem jakiejś instrukcji od czego zacząć ale bez powodzenia, szkoda by było zniszczyć pilota :(

Dodano po 20 [minuty]:

dodam jeszcze, że w jednym z pilotów który upadł nie świeci niebieska dioda, w drugim o którym nie wiem żeby upadł :) zaczyna słabo świecić, pozostałe kolory świecą prawidłowo- wymieniłem baterię i nic nadal to samo- blady niebieski, ledwo świecący.
    Pytanie, czy możliwe jest że piloty mogły się w jakiś sposób rozkodować ?
    Czy może warto zresetować i wgrać od nowa ?
    na chwilę obecną działają, jak zresetuje piloty a niebieska dioda nie działa może się okazać, że ponowne zaprogramowanie będzie niemożliwe albo bardzo trudne, jak by nie patrzeć kolory diody przy programowaniu są dość istotne.
  • Poziom 9  
    powyżej foto pilota BS 5 kanałowego, Dioda okazuje się 4-kolorowa . wszystkie połączenia wyglądają bardzo dobrze, brak jakichkolwiek zanieczyszczeń.
  • Poziom 9  
    sprawdziłem na drugim takim pilocie :) jest zielony, niebieski czerwony i pomarańczowy
  • Poziom 9  
    Podpinałem baterię pod diodę, (bezpośrednio pod każde połączenie diody z płytką) żadna kombinacja połączenia nie spowodowała zapalenia się.
    próbowałem "-" podpiąć do każdego wychodzącego połączenia diody z płytką a "+" do pozostałych połączeń i nic zero reakcji diody, nawet czerwone światło się nie zapaliło
    Próbowałem "-" pod masę pilota, i bezpośrednio do każdej z nóżek z WCIŚNIĘCIEM PRZYCISKU - zapaliła się tylko czerwona.

Po złożeniu oczywiście świeci - czerwona. Pilot działa -tzn otwiera, zamyka ale nie sygnalizuje pracy.
  • Poziom 11  
    Witam,
    Mam ten sam problem, chciałbym zajrzeć do środka i nie uszkodzić pilota. Czy może mi Pan pomóc od czego zacząć demontaż pilota żeby dojść do elektroniki?

• Specjalista - Sterowniki Radiowe
    Pilot Bisecure Hormann to w końcu dobrze - po niemiecku zrobiony pilot.
    Załączam zdjęcie rozebranej obudowy - obudowę trzymają cztery walce wchodzące w cztery otwory (strzałki),
    oraz cztery zaczepy na każdej krawędzi. Matowe pola na krawędziach spodu obudowy (lewa strona zdjęcia) to wystające zaczepy.
    Do rozebrania polecam OTWIERAK, OTWIERACZ DO TELEFONÓW - poszukaj na znanym portalu.
    Nie używaj noża lub śrubokręta - uszkodzenie murowane.
    Pilot jest dobrze i mocno spasowany - trudno go otworzyć bez drobnych uszkodzeń plastiku.
    Lepiej nie otwierać.
    pozdrawiam
    Proximilian

PS.
    PCB leży odwrotnie niż w rzeczywistości
    P
  • Poziom 9  
    Witam
    Niestety nikt (byłem w 3 zakłądach) nie podjął się naprawy pilota
    Skończyło się zakupem nowego, ale ... spać spokojnie nie mogę.
    Brak kolorowej dyskoteki nie bardzo przeszkadza, pilot działa ale nie widać odpowiednich kolorów. Tzn DZIAŁAŁ - od kilku dni zaobserwowałem, że mimo iż pilot jest 4 kanałowy a osobiście korzystam z 3 kanałów, ostatnio wszystkie przyciski otwierają jeden kanał, jeden odbiornik. zamiast bramy wjazdowej otwiera garażową, zamiast uruchomić alarm, otwiera bramę garażową. Zresetowałem pilot do ustawień fabrycznych, zakodował ponownie i jeden dzień było ok po czym znowu się rozkodował w ten sam sposób jak wyżej czyli wszystkie przyciski otwierają tą samą rzecz. Ponownie skasowałem do ustawień fabrycznych i zaprogramowałem. przy testach działłał ok, ale po ok 1 godzinie problem powrócił.
    co możę być problemem? Nie mam pewności czy w związku z kasowaniem do ustawień fabrycznych (i brakiem kolorowych lampęk) nie wprowadziłem go w stały kod.
    Jak to sprawdzić ?