Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 BSM - wymiana BSM L04-00 na L11-00

24 Sty 2018 13:45 2040 12
  • Poziom 3  
    Czy da się zamienić BSM L04-00 na L11-00? L04 jest mega drogi a L11 mozna kupić używkę w normalnych pieniądzach.Oba wyglądają identycznie. Mój c4 to 2.0 177KM z xenonami 2007r. Czytałem w internetach że niby nr nie może być niższy od obecnego ale może ktoś doświadczony to potwierdzić?
  • Poziom 38  
    nie może być inny,wycieraczki będą chodzić nonstop
  • Poziom 38  
    popatrz o czym temat jest,na pewno nie o BSI

• Poziom 34  
    L04 - L05 - L06 chodzą za siebie - sprawdziłem.
  • Poziom 1  
    Właśnie wymieniłem L04 na L11. Nie działał standardowo nawiew. Na forach krążą instrukcje obejścia bezpiecznika itp. Na krótką metę dobre bo można jeździć, ale trzeba pamiętać o wyłączaniu nawiewu. Dwa razy rozładowałem akumulator tymi sposobami i stwierdziłem ryzykuję wymieniam BSM L04 na L11 kupiony na allegro za ok. 140zł. Wyglądał identycznie, no i również Siemens. Po tygodniu użytkowania jestem b. zadowolony, nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości. Wręcz okazało się, że nawiew nie był jedynym problemem związanym z zepsutym BSM. Zdarzały się błędy, chyba więcej palił. Na swoim przykładzie polecam, wszystko działa jak należy.
  • Poziom 2  
    Dla potomnych i wachających się. Właśnie wyminiłem w Citroen C5 L06 Siemens na L11 Delphi (z Peugeot 206) i wszystko działa jak należy.
  • Poziom 32  
    A po co go wymieniać, nie lepiej naprawić? 99% uszkodzeń BSM to wylut jednego styku przekaźnika.
  • Poziom 17  
    A jak zdejmujesz masę z płyty???
  • Poziom 32  
    Usterka zawsze powstaje w jednym miejscu i wystarczy gorącym nożem odciąć kawałek spodu; tam gdzie będziemy działać i później go wkleić.
  • Poziom 2  
    Tiaa. Chyba wole dać 50zł niż bawiś sie w takie druciarstwo. A co jeśli usterka jakimś cudem powstanie w inym miejscu? Tak, widziałem wystarczy brzeszczotem odciąć plastikową obudowę od płytki i gorącym drutem lutować między płytkami bo rozlutowanie ich to już za dużo roboty. A potem klejem na gorąco i git.
  • Poziom 32  
    Za 5 dych nie kupisz starego BSM B2, B3, B5 a co dopiero serię L
    Te chodzą od 200 w górę.
  • Poziom 2  
    Temat jest o modelu L który na allegro można zaleźć od 40zł. Oczywiście mowa o produkcji Delphi. I dlatego o tym piszę. Jak bym miał za Siemensa dawać 400zł to bym wolał tą dziurkę wyciąć i polutować. Ale po co przepłacać albo drutować skoro można z powodzeniem zastąpić modułem za kilkadziesiąt złotych .