Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

audi a3 sportback 2006 r odpowietrzanie układu hamulcowego z ABS

Mateuszsteuer 24 Jan 2018 15:23 17163 7
    seba694637
    Level 16  
    Kolejność - należy zacząć od koła najbardziej oddalonego od pompy - tylne prawe, tylne lewe, przód prawe przód lewe. Jeśli płyn uciekł z pompy ABS może być konieczne podniesienie samochodu i uruchomienie procedury odpowietrzenia pompy ABS z poziomu VCDS-a. A poniżej instrukcja odpowietrzenia układu z ABS

Koła Przednie

1. wyłączyc zaplon i wcisnac pedal hamulca ok.20x aby zniwelowac cisnienie regulacji ABS
    2. napelnic zbiornik do gornej krawedzi
    3. nalozyc przezroczysty przewod na zawor odpowietrzajac hamulca prawego przedniego koła. Drugi koniec przewodu misi byc
    zanurzony w naczyniu z plynem hamulcowym
    4. zlecic drugiej osobie pompowanie pedalem hamulca az do wytworzenia sie przeciwcisnienia w ukladzie. Przytrzymac pedal i odkrecic
    zawor odpowietrzajacy . Kiedy opor pedalu ustapi zakrecic zawor. Powtorzyc operacje z pompowaniem pedalem i spuszczaniem
    plynu hamulcowego az w przewodzie przestana pokazywac sie pecherzyki powietrza
    5.zakrecic zawor i napelnic zbiornik plynem
    6. w taki sam sposob odpowietrzyc drugie przednie koło

Koła tylne

1. wyłączyc zaplon i wcisnac pedal hamulca ok.20x aby zniwelowac cisnienie regulacji ABS
    2. wcisnac i przytrzymac pedal hamulca
    3. wlaczyc zaplon , zalozyc przewod i odkrecic zawor odpowietrzajacy prawego hamulca, zamknac zawor dopiero wtedy kiedy w przewodzie przestana sie pokazywac pecherzyki powietrza.

Pompa ukladu ABS nie moze pracowac dluzej niz 120sek, robic co 10 minutowe przerwy na ochlodzenie pompy

4. Wylaczyc zaplon i przygotowac drugi hamulec do odpowietrzenia
    5. w taki sam sposob odpowietrzyc hamulec 2koła
    6. wlaczyc zaplon i zaczekac az pompa ABS sama sie wylaczy
    7. Uzupelnic plyn hamulcowy do oznaczenia MAX
    Mateuszsteuer
    Level 4  
    A jak kupił bym sobie pompkę do odpowietrzania za jakieś 50 zł pod kompresor to też musiał bym pompować hamulec x20 i włączać zapłon przy odpowietrzaniu?

Dodano po 1 [minuty]:

w moim przypadku wygląda to tak ,że muszę to wszystko sam zrobić.
    seba694637
    Level 16  
    Nie używałem takich pompek. Ale myślę że nie warto bo w prosty sposób można odpowietrzyć samodzielnie. Wystarczy trochę płynu, przewód do założenia na odpowietrznik i pusty pojemnik + klucz do odkręcenia odpowietrznika :)
    Sam niedawno odpowietrzałem układ hamulcowy w golfie 5 (pompa ABS z ESP)

Możesz to wykonać samodzielnie. Masz przewód na odpowietrznik ? 30 cm w zupełności wystarczy
    invisibleman
    Level 20  
    Ten przepis na odpowietrzenie tyczy się układów ATE TEVES MK2. W tym samochodzie czegoś takiego nie ma.
    Mateuszsteuer
    Level 4  
    czyli według ciebie invisibleman jak powinienem odpowietrzyć układ hamulcowy w moim aucie zakładają ,że już będę miał pompkę do odpowietrzania ?? mam ABS i ESP

Dodano po 29 [minuty]:

Chodzi mi o kolejność ,które koło pierwsze i które ostatnie .
    invisibleman
    Level 20  
    Odsysasz płyn ze zbiorniczka, zalewasz świerzym, odpowietrzasz zaczynając od koła najbliżej pompy, kończysz na najdalszym, jazda próbna, hamowanie z wymuszeniem włączenia ABSu, jak potrzeba to powtórka z odpowietrzania i będzie ok.