Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 1414WLCi - Antywirus AVG Free Edition

pawel2678 24 Sty 2018 15:33 267 6
  • #1 24 Sty 2018 15:33
    pawel2678
    Poziom 6  

Mam zainstalowanego antywirusa AVG Free, na dolnym pasku zadan obok zegara od pewnego czasu wyswietla mi sie problem z AVG w postaci czerwonego tla z bialym krzyzykiem. Jak go klikne, to jest komunikat w stylu failed This is Embarassing. Dopiero jak kilka razy klikne Device Service to znika. Problem jest bo jak sie pojawi ten krzyzyk to strona internetowa mi nie wchodzi. To chyba cos zwiazanego z zabezpieczeniem? We wczesniejszych latach mialem AVG i nic takiego nie bylo tj.problemu.

0 6
  • #2 24 Sty 2018 15:36
    Kasek21
    Poziom 43  

Jaka strona nie działa?

0
  • #3 24 Sty 2018 16:12
    pawel2678
    Poziom 6  

ogolnie.Jak przegladam internet np.newsy czy ogladam mecz. Nagle pojawia sie ten krzyzyk na pasku i wtedy np.strona jest wczytywana w nieskończonosc.

Dodano po 8 [minuty]:

nawet teraz wyskakuje system nie jest zabezpieczony ,za chwile pojawia sie tez (czasami) krzyzyk z zoltym tlem ze system nie jest w pelni chroniony

0
  • #6 24 Sty 2018 19:22
    Kolobos
    Spec od komputerów

Z tego co widze to komputer to juz raczej eksponat muzealny:
    Procesor: Intel(R) Celeron(R) M processor 1.30GHz
    Całkowita pamięć fizyczna: 1262.42 MB

Avg faktycznie co chwile sie zamyka:
    Error: (01/24/2018 02:50:32 PM) (Source: Service Control Manager) (EventID: 7034) (User: )
    Description: Usługa AVG Antivirus niespodziewanie zakończyła pracę. Wystąpiło to razy: 5.

Tak samo aplikacja od touchpada:
    Error: (01/17/2018 02:42:54 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
    Description: Aplikacja powodująca błąd syntpenh.exe, wersja 7.10.12.0, moduł powodujący błąd syntpenh.exe, wersja 7.10.12.0, adres błędu 0x0001b9a0.
    Przetwarzanie zdarzenia określonego nośnika dla [syntpenh.exe!ws!]

Odinstaluj: Internet Security Essentials

Uruchom services.msc i zatrzymaj oraz wylacz usluge Aktualizacji Automatycznych/Windows Update.

Obok frst.exe utworz plik Fixlist.txt z zawartoscia:
    CHR HKLM\...\Chrome\Extension: [mbckjcfnjmoiinpgddefodcighgikkgn] - hxxps://clients2.google.com/service/update2/crx
    Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — co miesiąc.job => C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
    Task: C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — logowanie.job => C:\WINDOWS\system32\xp_eos.exe
    2018-01-24 15:09 - 2017-12-02 17:57 - 000000222 _____ C:\WINDOWS\Tasks\Powiadomienie o zakończeniu obsługi systemu Microsoft Windows XP — logowanie.job

W FRST wybierz Napraw.

Jezeli nic sie nie zmieni to odinstaluj tez Avg.

Zamiesc screen calego okna z CrystalDiskInfo:
    http://portableapps.com/apps/utilities/crystaldiskinfo_portable

0
  • #7 25 Sty 2018 08:31
    pawel2678
    Poziom 6  

Na razie usunąłem Comodo Essential. Nawet nie wiedziałem ze jest na komputerze. Może to on kolidował z AVG? Miałem Comodo wcześniej, gdyż komputer był w serwisie (robiony system i dodawanie pamięci). Postanowiłem go jednak usunąć, bo blokował mi strony np. jak oglądałem mecz. Co chwile komunikat ze nie jest to bezpieczne polaczenie. Myślałem ze odinstalowalem wszystko jednak zostały pozostałości. Zobaczę. Może wystarczyło tylko odistalowac ten dodatkowy program i teraz nie będzie tego wyskakiwania krzyżyka.
    Co do laptopa. To dostałem go od znajomego mojego ojca, który kupił go w Chicago ok.8-10 lat temu. Był sporadycznie używany. Dałem 500 zl jednak ciągle problemy z systemami. Parametry jak na te czasy no faktycznie słabe. Czasami płynnie chodzi. Strony internetowe czy video z meczu płynnie chodzi. Jednak są momenty kiedy mam chęć go wyrzucić przez okno. Myślę nad zakupem innego z lepszym procesorem.

Poprawiłem pisownię, dbaj o nią proszę.
    RADU23

EDIT
    Samo usuniecie Internet Security nie pomogło. Problem nadal występuje. Jeszcze spróbuję, co dadzą inne wskazówki podane wyżej.

0