Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki TV 65-70 cali za 5000-10000zł

24 Jan 2018 16:03 627 4
  • Level 5  
    Poszukuję porad odnośnie zakupu TV, mam duży budżet i chce go maksymalnie wykorzystać
    Musi być w przedziale 65 - 70 cali.

I teraz pytania, jakiego producenta wybrać? LG, Samsung czy Sony. Jakie odświeżanie będzie optymalne? Ponoć te duże wartości odświeżania są zbędne. Na pewno powinien być 4K/UHD HDR. I teraz pytanie o porty, żeby w pełni wykorzystać konsolę/ultra pc chyba HDMI to za słabo, jakie wejście powinno być? Czy zakrzywiony ekran to dobry pomysł? Nie musi być 3D bo do tego mam osobny tv.

Na jakie parametry jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeżeli ktoś będzie w stanie podać sprawdzone przykłady takich ultra tv to będe wdzięczny. A może jest jakiś "must have" w który każdy celuje bo jest po prostu najlepszy?

EDIT: odległość od TV do siedzenia, najbliższe miejsce 3,1m najdalsze (optymalne) 5-6m
    Siedze na wprost
    Aktualnie mam Samsungi i LG ale tym razem chcę reprezentatywny jak najlepszy telewizor kupić do olbrzymiego salonu
    Reszta danych w opisie, chodzi mi o jak najlepszy technicznie telewizor
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Moderator of RTV - what to buy
    Najlepszy jest OLED.
    Nie ma sensu przepłacać i brac wysokich serii, bo w przypadku OLED roznice sa minimalne.
    Majac to na uwadze bierz LG 65B7V.
  • Level 1  
  • Level 5  
    Ludwik XVI wrote:
    Najlepszy jest OLED.
    Nie ma sensu przepłacać i brac wysokich serii, bo w przypadku OLED roznice sa minimalne.
    Majac to na uwadze bierz LG 65B7V.

Zaciekawił mnie ten LG ale są opinie w internecie że na szarym kolorze są widoczne "paski". Dla mnie to nieakceptowalne, widocznie nie tylko tanie monitory dla graczy mają tą przypadłość jeżeli chodzi o LG (na niebieskich i jasnych kolorach). W takim razie LG odpada, conieco już miałem do czynienia z tymi paskami na produktach LG i to naprawdę wnerwia i irytuje.

Może z Samsunga ktoś jest w stanie coś polecić ?
  • Level 1