Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka LG F2J6WY0W - Stuki podczas wirowania, a serwis nie widzi wady :) żal

24 Sty 2018 18:04 6264 40
 • Poziom 4  
  Witam!
  Pralkę LG kupiłem w maju 2017 po bardzo długich namowach na tą markę. Około listopada pralka podczas wchodzenia w obroty na wirowaniu zaczęła wydobywać dziwny dźwięk. Zgłosiłem na reklamacje, a pan przyjechał i sprawdził pralkę wizualnie i tylko wizualnie. Stwierdził, że pralke należy wyregulować nie sprawdzając, że pralka jest bardzo dobrze wyregulowana. Powiedział, że jest ok nie sprawdzając jej :) i pojechał.

  Włączyłem pranie, a ona przy wirowaniu dalej stuka. Tego samego dnia zadzwoniłem i powiedziałem, że nadal jak stukała tak i stuka. Konsultant nie chciał przyjąć mojej reklamacji i kazał mi wysłać film na reklamacje @lge.pl więc tak zrobiłem:

  Serwis oddzwonił po jakimś czasie i pyta co sie stało, a ja im odpowiadam, że to samo! Przyjechał ten sam serwisant i dalej regulował nóżki i tym razem podniósł je maksymalnie wiec pralka już wyglądała śmiesznie i powiedział, że zminimalizował drgania. Śmiech... Żona powiedziała, że nie ma mowy! tak sprawna pralka nie powinna sie zachowywać.

  Serwisant powiedział, że przekaże to dla szefa, pomijam że miał być 22.12.2017, a ja osobiście musiał pojechać do ich firmy i sie wykłócać żeby ktoś przyjechał. Szef osobiście powiedział, że przyjedzie, a o sprawie nic nie wie... Przyjechali 10.01.2018 siedzą słuchają, a pralka dalej stuka, a Szef serwisanta pyta się mnie jakie są moje wrażenia i mówi, że pralka jest sprawna, i nie mam po co dzwonić na infolinie bo i tak wyślą im wiadomość, że jest sprawna. I tak też było oni nie chcą przyjmować mojej reklamacji ja napisałem do działu reklamacji po raz kolejny, a oni odpisali mi tak:


  Cytat:
  Szanowny Panie,
  Działając w porozumieniu z działem reklamacji LG zgłoszenie reklamacyjne RNU 180116037096 z dn. 16.01.18r odrzucamy.
  Wizytę umówioną na dzień 19.01.18r w godz.13-15,00 uznajemy za niezasadną i anulujemy.
  Uzasadnienie : Podtrzymujemy diagnozę z dn.10.01.18r co do całkowitej sprawności urządzenia.
  Sprzęt nie wymaga dalszego diagnozowania bo jest całkowicie sprawny i gotowy do użytkowania. Diagnozę przeprowadzono zgodnie z instrukcją producenta. Zalecam stosowanie się do tabeli ilości wsadu dla zadanego programu.
  Proszę zaufać fachowości serwisu i doświadczeniu ponieważ dla nas każdy Klient jest bardzo ważny i szanowany.
  Z Poważaniem
  Antoni Sandomierski – Szef ASS LG Białystok
  tel.857323930

  Natomiast LG napisało mi tak:
  Dotyczy: reklamacji pralki F2J6WY0W o numerze seryjnym 702PWCMKU075

  Cytat:
  Szanowny Panie,
  Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta LG Electronics Polska. Po zapoznaniu się ze zgłoszoną reklamacją, pragnę przedstawić stanowisko firmy w przedmiotowej sprawie.

  Zgodnie z opinią techniczną przekazaną przez autoryzowany Serwis LG i po zapoznaniu się z przesłaną przez Pana reklamacją uprzejmie informujemy, iż zgłoszona do reklamacji pralka F2J6WY0W funkcjonuje prawidłowo i nie wykazuję nieprawidłowości w działaniu wynikających z wystąpienia wady tkwiącej w sprzedanym urządzeniu, co potwierdziło sprawdzenie sprzętu przez uprawnionego pracownika Autoryzowanego Serwisu LG.
  W związku z powyższym z przykrością stwierdzam, iż brak jest podstaw do uznania niniejszej reklamacji za zasadną.

  Pytanie do was Czy wy słyszycie że coś jest nie tak? Co mam zrobić teraz z tym fantem?
 • Poziom 32  
  Ja tam problemu nie widzę, bęben przy określonych prędkościach wpada w rezonans i stuka. Po nabraniu prędkości przez bęben stuki ustają, gdyby stukał cały czas to wtedy było by coś nie tak.
 • Poziom 15  
  Dobry wieczór.
  Obejrzałem ten filmik i od razu przypomniało mi się zdarzenie którego kiedyś doświadczyłem. Moja pralka też tłukła im wyższe obroty tym większy hałas. Wezwany serwis też nie był w stanie nic znaleźć i tylko stwierdzał urządzenie jest sprawne. W pewnym momencie wezwałem serwis prywatnie i dwóch panów po małej godzince stwierdzili że się poddają, słyszą stukanie ale nie mają pojęcia co jest przyczyną i nie chcą nawet żadnego wynagrodzenia bo nic nie zrobili i poszli. Mocno wkur....... szarpnąłem za pralkę i coś stuknęło i zacząłem szukać i eureka luz na przeciwwadze. Przez okno zawołałem serwisantów że chyba znalazłem przyczynę. Nie bardzo chcieli ale wrócili i pokazałem im swoje odkrycie - byli bardzo zaskoczeni. Po dokręcali śruby uruchomili pralkę i błoga cisza. I to jest tylko taka różnica że wtedy nikt nie mówił jak to tu cytat "Proszę zaufać fachowości serwisu i doświadczeniu ponieważ dla nas każdy Klient jest bardzo ważny i szanowany." czyli czytaj spadaj i przestań nam zawracać głowę. Radzę sprawdzić mocowanie przeciwwagi bo po odgłosach przypomina mi moje boje. Wczoraj też wołałem serwis do swojej pralki WFL 1200 która po osiągnięciu pełnoletności odmówiła posłuszeństwa. Przyjechał młody chłopak i po wysłuchaniu co dolega postawił diagnozę, pojechał po części i mam teraz pralkę po liftigu na następne lata.
 • Poziom 4  
  Za każdym razem? Przy każdym praniu tak masz? Ja np. piorę w nocy i może na filmie tak nie słuchać jak na żywo, ale uwierz budzi ten dzwiek. Dodam tylko, że rozmawiałem na czacie z konsultantem pokazałem mu filmy i sam powiedział, że dzwięk jest niepokojący...
  https://www.youtube.com/watch?v=v5Ns32Nj4zU
  Aha pralka ma również takie drgania że program nie chce isc dalej to też jest normalne i czy chciałbyś żeby pralka tak się tobie zachowywała?
  https://www.youtube.com/watch?v=o5SVSEITAYM
  https://www.youtube.com/watch?v=ORhGKTNzeAs&t=32s
  https://www.youtube.com/watch?v=GrWxU-4EIZU&t=20s
 • Moderator AGD i automatyka
  W/g mnie to tu wszystko jest jak się należy.
 • Poziom 32  
  Normalne odgłosy podczas prania, to że zastuka przy ruszaniu do wirowania to u mnie norma, czasami gdy pranie się źle ułoży tak łomocze że program staje, wtedy kręci bębnem w celu ponownego ułożenia prania i ponownnie rusza do wirowania po trzech nieudanych próbach kończy i pranie trzeba recznie poprzekładać i włączyć wirowanie. Zamiast prać w nocy, ustawiaj pranie z opóźnieniem gdy nie ma nikogo w domu.
 • Poziom 4  
  Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam i nigdy nie słyszałem żeby u moich bliskich lub znajomych pralka tak pracowała. Oni gdy słyszą prace pralki (bo uwierzcie słychać ją piętro niżej) to się z tego śmieją. Serwis też mówił coś o źle ułożonym praniu, że może sie tak zdarzyć wtedy trzeba zatrzymać pralkę i przemieszać pranie. Ale za każdym razem mam tak robić i po co serwis podejmował jakiekolwiek prace jeżeli twierdził, że jest ok.?

  Skoro on sam słyszał, że stuka, ale nawet nie otworzył pralkę żeby to sprawdzić. Rodzice mają pralkę Bosch i nigdy nie słyszałem takiego dźwięku. Pranie wstawiam z opóźnieniem 3.00 ok 2 godz. pracy więc 4.30-5.00 o tej wstaje i wieszam pranie wiec chyba normalne, ale to nie o to chodzi boi każdy pracuje inaczej i wstawia pranie kiedy ma na to chęć prawda?
 • Moderator AGD i automatyka
  Na czym ta pralka stoi, na betonowej czy na drewnianej podłodze?
 • Poziom 4  
  Dodam jeszcze, że z prania na pranie jest co raz gorzej... Chętnie posłucham co na to inni bo jeżeli LG robi takie pralki to zwątpiłem w firmę na, którą się pierwszy raz zdecydowałem i dojdę do tego co jest nie tak i dam znak tym, którym praca pralki jest normalna. Napisze jeszcze raz: pralka wydaje dziwny dzwięk tylko wtedy kiedy wchodzi na obroty przy wirowaniu, a nie jak juz wiruje to trwa chwile. Na betonowej podłodze na, której położyłem gres i jest on położony prosto...
 • Poziom 43  
  Puzka napisał:
  dodam jeszcze że z prania na pranie jest co raz gorzej...
  Jeżeli tak to bardzo prawdopodobne, że wysiadają amortyzatory, dziwne że tak szybko.
  W mojej Amice, pierwsze stuki pojawiły się po pięciu latach prania.
  Przesłuchałem twoje filmiki i przychylam się do opinii kolegów mrhari i Osiniak 75 - albo wszystko jest w porządku albo film nie oddaje natężenia dźwięków tak jak w rzeczywistości.
  Rozumiem, że jeżeli przez pół roku pralka pracowała idealnie to teraz może cię denerwować ale z wiekiem zacznie hałasować jeszcze bardziej.
  Czy jeżeli puszczasz pralkę na wirowanie bez wsadu to jest idealnie (tak jak bezpośrednio po zakupie) czy też coś słychać? Przy poluzowanej przeciwwadze (post #3) też powinno stukać.
 • Poziom 4  
  Nie sprawdzałem, a zaraz włącze i sprawdzę. Jednak bez wsadu nie stuka. Ja rozumiem, że stukania nie są głośne, ale są i to mnie niepokoi. Również to, że są coraz głosniejsze. Moim zdaniem jak na nową pralke to nie powinno miec miejsca tym bardziej, że nie spotkałem sie nigdy z tym w żadnej innej pralce i bądźmy szczerzy nie będe przy każdym praniu mieszał wsadu bo mi nie chce programu puścic dalej ;)
 • Poziom 10  
  Ściągnij górną pokrywę i "bujaj" zespołem piorącym na boki lewo, prawo jeśli będzie jakiś stuk to trzeba to zlokalizować, przechyl pralkę do przodu tak żeby stała tylko na przednich nóżkach i pobujaj tak samo przechyl do tyłu na boki. Możesz tak uruchomić pralkę bez góry i sprawdzić z którego miejsca dochodzą stuki. Jak wyżej było wspomniane sprawdzić mocowanie przeciwwag, luz na którymś amortyzatorze lub uderzanie o siebie elementów zespołu piorącego np o pompę ale tak dużego zakresu wychylenia się zespołu piorącego nie powinno być. Jak dla mnie nie jest to normalne stukanie bo powinno być tłumione w takim zakresie bo przy przeładowaniu i gdy pranie jest namoczone są duże wibracje.
 • Poziom 43  
  politura napisał:
  Ściągnij górną pokrywę i "bujaj" zespołem piorącym na boki lewo, prawo jeśli będzie jakiś stuk to trzeba to zlokalizować...
  Przy ręcznym bujaniu na 99% nie będą.
 • Specjalista AGD
  Czy nikt do cholery nie zauważył że drzwi całe bujają i one pukają????
  Dać spokój amortyzatorom i złemu wyważeniu oraz poziomowaniu
  Proponuję:
  1. Sprawdzić czy przednia ściana obudowy jest dobrze dokręcona i ewentualnie poprawić.
  2. Sprawdzić blokadę drzwi i ewentualnie wymienić na nieorginalną. Czasem się zdarza że na fabryce dadzą to co mają na stanie i później kwiatki wychodzą.

  Pozdrawia były pracownik serwisu dla LG :-)

  Dodano po 10 [minuty]:

  https://www.youtube.com/watch?v=ORhGKTNzeAs&t=32s

  W którym momencie z pralką jest coś nie tak wg Ciebie? Bo na tym filmie wg mnie wszystko jest ok. Jedyne co dopytam; używasz chusteczek "łapiących kolory". Jeśli tak to w dobrej wierze zalecam jak najszybsze umieszczenie ich w... koszu na śmieci
 • Poziom 43  
  Robo-technical napisał:
  Czy nikt do cholery nie zauważył że drzwi całe bujają i one pukają????
  Drzwi bujają a woda nie przecieka? Jeżeli nie przecieka to znaczy, że są dociśnięte do gumowego fartucha i nie mogą stukać.
 • Specjalista AGD
  vodiczka napisał:
  a woda nie przecieka? Jeżeli nie przecieka to znaczy, że są dociśnięte do gumowego fartucha i nie mogą stukać.
  Częściowo się z Tobą zgodzę. To, że woda drzwiami nie przecieka to znaczy tyle, że szyba dobrze dociska, ale jak sam wiesz szyba jest otoczona ramką. Ramką - czyli obudową drzwi, która puka i widać to po 1 filmie, którego autor tematu umieścił w swoim 1 poście. Proszę się przypatrzeć, że dopóki drzwi "nie latają" To i pralka jest cicho.
 • Poziom 43  
  Robo-technical napisał:
  Proszę się przypatrzeć, że dopóki drzwi "nie latają" To i pralka jest cicho.
  Widziałem i interpretuję to odwrotnie niż Ty. Dopóki wibracje nie są dostatecznie silne to ani ich nie słychać ani drzwi nie latają :)
  Nie masz pewności, że słychać drzwi a nie coś innego.
  Robo-technical napisał:
  jak sam wiesz szyba jest otoczona ramką. Ramką - czyli obudową drzwi, która puka i widać to po 1 filmie,
  Aby ramka pukała to musiałaby uderzać bezpośrednio w obudowę. W której sekundzie filmu to widzisz?
 • Poziom 4  
  :arrow: Robo-technical
  Ten film słaby to fakt, ale ciężko wyłapać moment gdzie zaczyna wirować, a całego prania nie będę nagrywał żona używa chusteczek. Dlaczego to zły pomysł?
  :arrow: politura jutro będę sam sprawdzał bo na serwis już nie mogę liczyć :)

  Przez takie osoby którym hałasy nie przeszkadzają i takie wirowanie jest normalne. Producenci będą coraz więcej takich bubli robić, a sklepy namawiać do niepotrzebnego przedłużania gwarancji, która w tym przypadku jest zbędna.
  Pralka gdy kupiłem w maju prała normalnie już to pisałem. Od listopada zaczęła dostawać dziwnych wibracji. Teraz zaczyna stukać i jest coraz gorzej, a program potrafi zatrzymać sie i nie puszczać prania dalej...

  Panowie polecili mi zatrzymać pralkę i przemieszać pranie ręką, a ja będę tak robił przy każdym praniu :), a co tam przecież mam czas... Zatem jeżeli dla ciebie takie zachowanie jest normalne :D to ja wole stare pralki sprzed 10 lat w moim przypadku Bosch niż taki Bubel.
  Poprawiłem TONI_2003
 • Poziom 32  
  Przecież nie od dzisiaj wiadomo że teraźniejsze pralki, lodówki i reszta sprzętu RTV i AGD to buble. Nie ma co kruszyć kopii, takie czasy. Zawsze pozostaje Frania, tam nic nie stuka.
 • Poziom 43  
  Puzka napisał:
  teraz się nie dziwię że producenci robią nas w ciula
  W twoim przypadku raczej serwisanci.
  Puzka napisał:
  Panowie polecili mi zatrzymać pralkę i przemieszać pranie ręką,
  W jaki sposób stwierdzili, że amortyzatory są w porządku? A może założyli, że nie mają prawa się szybko zużyć.
  Nie upieram się, że to amortyzatory ale dla mnie to najbardziej prawdopodobna przyczyna.
 • Pomocny post
  Poziom 1  
  Mam podobny problem z pralką LG
  Z tą różnicą że moja jest zupełnie nowa.
  Dzisiaj dostarczona przez sklep.
  Ponad 2 godziny tańczyłem z długą poziomicą kręcąc nóżkami.
  Niestety nie dało to rezultatu.
  Trafiłem na ten post szukając czegoś w sieci na ten temat.
  Dziś już za późno, jutro postaram się zrobić jakieś video.
  Pralka to LG F2J6TY1W
 • Poziom 4  
  Witaj.
  Musze cię rozczarować, ale poczytałem troche jak są zrobione pralki LG to jest masakra! Robione są tak aby wytrzymywały do końca gwarancji metalowe części zastąpiły plastikowe, a firma LG cię po prostu olewa i musisz sam kłócić się o swoje. Moja pralka jest reklamowana od listopada do dziś i nic, a pralka stuka coraz gorzej i zaczęły pojawiać się błędy na wyświetlaczu.

  Ale sam widzisz ludzie na to pozwalają bo dla nich to normalny dźwięk. Poczytałem troche i z tego co już wiem to strasznie szybko padają tu amorki często odkręca się przeciwwaga, moja pralka ma problem z wyważeniem prania za każdym razem Wiem jedno nigdy więcej LG , a ja głupi przedłużyłem gwarancje...
 • Poziom 14  
  Obserwuje jeszcze ktoś ten temat?
  Udało się komuś dojść do tego co tak stuka?
  Moja pralko-suszarka (2 dniowa) też łupie przy większym wsadzie podczas płukania-w tym samym momencie postanowiłem wyregulować stopki pralki (chociaż już były idealnie wypoziomowane) i wydaje mi się,że jest lepiej,tak jakby środek ciężkości pralki od nowości był przesunięty.
 • Pomocny post
  Poziom 43  
  Puzka napisał:
  Niestety u mnie nic się nie zmieniło do tej pory.
  Ani jednego prania bez stukania?
  U mnie stuka zdecydowanie gdy wsad jest niewyważony. Gdy mam duże ilości małych sztuk o zbliżonych rozmiarach, jest prawie cisza.
  Piszę "prawie" bo jak wcześniej zaznaczyłem, lekki stuk mi nie przeszkadza. Wystarczy do tych sztuk dorzucić jedną ścierkę frotte o wymiarach 80x50 cm i potrafi tłuc jak diabli.

 • Poziom 39  
  Puzka napisał:
  Ja tam problemu nie widzę, bęben przy określonych prędkościach wpada w rezonans i stuka

  Problem jest. Pusta pralka nie powinna stukać, nie ma takiego prawa. Stukać może bęben ze źle wyważonym wsadem lub przy próbie wyważania prania.
  To wygląda tak jakby pralka miała bicie na osi - w przypadku LG jest to możliwe.
  Jeżeli stuki przeszkadzają zgłoś pralkę u sprzedawcy - reklamacja z tytułu rękojmi za wady.
 • Poziom 4  
  nie ma znaczenia ile wsadu stuki są przy każdym praniu. Panowie ale nie sądzicie że jest to troche absurdalne dorzucanie prania ponieważ stuka? Rodzice maja dla porównania pralkę Bosch a tesciowie whirlpool a stukania brak. Czytałem troche i widzę że nie tylko ja mam z tym problem lekcje na przyszłość mam :). Nie sprawdzałem drzwiczek ani zawiasów. Możesz sprecyzować ?

  Dodano po 6 [minuty]:

  Piotr2608 napisał:
  Puzka napisał:
  Ja tam problemu nie widzę, bęben przy określonych prędkościach wpada w rezonans i stuka

  Problem jest. Pusta pralka nie powinna stukać, nie ma takiego prawa. Stukać może bęben ze źle wyważonym wsadem lub przy próbie wyważania prania.
  To wygląda tak jakby pralka miała bicie na osi - w przypadku LG jest to możliwe.
  Jeżeli stuki przeszkadzają zgłoś pralkę u sprzedawcy - reklamacja z tytułu rękojmi za wady.


  Dokładnie tak masz w zupełności racje. Niestety rzecznik praw konsumenta nie pomógł ani rękojmia. LG cały czas opiera swą opinie na jednym serwisie. Rozmawiałem równiez z osobą która te miała taki problem i tak jak wspomniałeś okazało się że było bicie na osi niestety sam musiał do tego dojść.