Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Master 165KM - Spadki mocy w różnym zakresie

24 Sty 2018 19:26 2637 5
  • Poziom 2  
    Witam.
    Może ktoś pomoże
    Pacjent Renault Master 120kW.
    Przy przebiegu 495tyś żywot zakończyło turbo, po oględzinach silnika, zakupiliśmy kompletny silnik+turbo+skrzynia z bitego Mastera (bok i tył) z przebiegiem 7tyś.
    Po przełożeniu silnika zaczęły się problemy. Auto jakby nie miało mocy, została wymieniona przepustnica + przepływomierz i przy prędkościach 100-110-120 czuć że nagle auto przestaje przyśpieszać i aktualne spalanie spada na 5-tym biegu do 14-15 litrów, na 6-tym biegu do 12-13 litrów.
    Serwis w Belgii zrobił diagnozę wg której wszystko jest ok.
    Wymieniliśmy DPF'a, czujnik temperatury spalin (błąd) + czujnik podciśnienia? na DPF (także błąd).
    Dzisiaj założone nowe (używane, ale pewne) wtryski i dalej czuć ucięcia mocy.
    Po podpięciu pod komputer nie pokazuje żadnych błędów.
    Przy jeździe próbnej turbo dmucha do 2.2atm, wtryski w szczytowym momencie podają do 1400
    Jedyne co przy ucięciu na komputerze pokazywało obciążenie silnika 65-68%...
    Już nie mam pomysłu a nie chciałbym się pozbywać auta ;/
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 30  
    Haste1988 napisał:
    +turbo

Tam chyba powinne byc 2 turbiny ?
    Silnk o tych samych symbolach ?
    Jest kilka rodzajow i ten najmocniejszy ma troszke inny profil tlokow.
  • Poziom 2  
    Silnik ten sam. Turbo ok (małe i duże). Ogólnie auto rwie do przodu aż miło. Dopiero przy wyższych prędkościach czuć i widać że coś jakby go blokowało. Najgorsze to że nie pokazuje żadnego błędu.
  • Poziom 30  
    Nie znam tego systemu ale ostatnio robilem Mazde tez na 2 turbinach z podobnymi objawami tez bez bledow .
    Problem byla uszkodzona klapka ktora mozna powiedziec byla miedzy turbinami i przekierowywala strumien pompowanego powietrza do kolektora wedlug zapotrzebowania.
    Jezeli ciagle masz stary silnik sprawdz czy nie ma tam czegos podobnego.
    Parametry bierzace sa wazne nie bledy.
    Moze od tego udezrzenia rosciagnal sie troche lancuch nie na tyle zeby wywalic blad ale na tyle zeby nie miec pelnej mocy.
    Do fajnego przyspieszenia wystarczy 120 kucy ty musisz znalezc brakujacych 45 konikow ;-)
    Ciezko cos doradzic bez podpiecia samemu.
  • Poziom 10  
    Witam
    Czy udało się zdiagnowac problem ?
    Ja mam podobnego robiłem , regenerowalem turbo , wtryski , niby parametry dobre teraz ale jak włączam 6 bieg jakby coś go trzymało.
  • Poziom 9  
    rowniez robie takiego mastera i ten sam problem, zmieniona przepływka wszystkie zaworki podcisnieniowe, duze turbo - stare juz mialo 550tysi i dostal master turbo o przebiegu 30tys km. maks 110-115. kazda gorka to jedna wielka masakra. brak błędów. parametry w normie, zastanawiam sie czy wymienic wtryskiwacze w nim...

Dodano po 2 [minuty]:

sprawdzalem klapy wszystkie pracują lekko, pozostalo mi sprawdzic kompresje jeszcze.