Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeniesienie licznika z domu na zewnątrz.

Aniag123 24 Sty 2018 20:58 3240 16
  • #1 24 Sty 2018 20:58
    Aniag123
    Poziom 3  

Witam mam pytanie. Mamy elektryka z wszystkimi papierami , ktory wystawi protokół będzie on nam przenosił licznik z domu na zewnątrz tzn na szczyt domu na wysokości wzroku. I tu pojawia się problem ponieważ poinformował mnie że muszę zgłosić do swojego dostawcy energii że będzie przeniesienie i co za tym idzie ściągnięcie plomby , a ja nie przebywam w tej chwili w kraju. Czy ktoś może zgłaszał to w inny sposób? Czy można to jakoś obejść czy trzeba być i zgłosić to osobiście?

0 16
  • #2 24 Sty 2018 21:05
    jann111
    Poziom 31  

Mailem wyślij. Kropka.

0
  • #3 24 Sty 2018 21:08
    Aniag123
    Poziom 3  

Myślisz że jak wyśle e-mail z powiadomieniem że tego i tego odbędzie się Przeniesienie i zerwanie plomby to nie będzie problemu? Oni sami ustala date kiedy przyjadą założyć nową?

0
  • #4 24 Sty 2018 21:14
    kkas12
    Poziom 41  

Nie możesz tak zrobić.
    Musisz zadzwonić do pogotowia energetycznego i najlepiej zgłosić awarię, której usunięcie wymaga zdjęcia plomb. Musisz podać wszystkie dane z numerem licznika włącznie. Jeśli podasz, że chcesz przenieść to będziesz czekał na wydanie TWP. Jeśli telefonicznie wyrażą zgodę to masz zielone światło. Może to również zgłosić elektryk wezwany niby do usunięcia awarii.
    Tak jest przynajmniej w Tauronie.
    Rozmowy są nagrywane.

Tylko nie rozumiem wchodzenia w koszty wynoszenia licznika jeśli dostawca Ci tego (może mieć powody) nie nakazał.
    Ale kto bogatemu zabroni?

0
  • #5 24 Sty 2018 21:20
    mawerix123
    Poziom 37  

Aniag123 napisał:
    Myślisz że jak wyśle e-mail z powiadomieniem że tego i tego odbędzie się Przeniesienie

Jak tego czy tamtego :?: takie prace trzeba zgłosić i czekać na zgodę lub napisać podanie nie wiem jak jest w rejonie Energa Operator.

A tu proszę masz czarno na białym co trzeba zrobić .... telefon lub Mail wystarczy
    http://www.energa-operator.pl/infrastruktura/przebudowa_sieci/przeniesienie_licznika.xml

kkas12 napisał:
    Musisz zadzwonić do pogotowia energetycznego i najlepiej zgłosić awarię,

A jak przyjdą zaplombować to zobaczą nowe przyłącze :D to nie jest dobry pomysł. Ciekaw jestem jaki wykonawca zgodzi się na przeniesieniu układu w taki sposób,ja bym się bez podkładki pisemnej od dostawcy nie podjął takiego zlecenia.

Aniag123 napisał:
    poinformował mnie że muszę zgłosić do swojego dostawcy energii że będzie przeniesienie

Czemu go nie zapytałeś co musisz zrobić żeby było OK :?:

0
  • #6 24 Sty 2018 21:28
    Aniag123
    Poziom 3  

Jutro przedzwonie my mamy prąd z enea. Mam nadzieję że tylko wystarczy zgloszenie przez telefon.

Dodano po 2 [minuty]:

On twierdzi ze tylko wystarczy zgłoszenie do elektryki nawy telefoniczne , ale ja czytam na różnych forach że ludzie zgłaszają pisemnie i czekają na odpowiedź. Tak jak pisze jutro zadzwonię i dowiem się jakie zasady mają u mnie.

0
  • #7 24 Sty 2018 21:28
    kkas12
    Poziom 41  

Ja tak robiłem.
    Ale fakt przyłącze pozostawało bez zmian zmieniało się tylko miejsce usytuowania licznika i zabezpieczenia przedlicznikowego. I robiłem to tylko po osobistym zgłoszeniu telefonicznym. I nigdy nie pytano o moje dane lecz o dane właściciela po otrzymaniu których wdawano zgodę.
    Chociaż może i moja rada jest nie na miejscu, gdyż od pewnego czasu Tauron przynajmniej na moim terenie ma udokumentowane fotograficznie wszystkie przyłącza, złącza i liczniki.

Więc pozostaje Ci jednak korespondencja i uzbrojenie się w cierpliwość.

1
  • #8 24 Sty 2018 21:33
    Aniag123
    Poziom 3  

Jutro spróbuje to zrobić telefonicznie mam nadzieję że każą długo czekać 😣

0
  • #9 24 Sty 2018 21:39
    kkas12
    Poziom 41  

Tylko może powiedz, że przewody się pod zabezpieczeniem palą bo są stare i cienkie i nie ma już co sztukować. I dlatego chcesz dać nowy przewód od przyłącza do licznika a licznik umieścisz pod przyłączem bo nie będziesz chałupy rujnował.

0
  • #10 24 Sty 2018 21:42
    mawerix123
    Poziom 37  

Aniag123 napisał:
    my mamy prąd z enea.

Z mapy wynikało mi że Energa ...

Tu jest cytat ze stronki Eneii

Cytat:
    Czy instalację odbiorczą można remontować bez powiadamiania Enea Operator?
    Prace przy instalacji odbiorczej nie wymagają zgłoszenia, jeśli nie zachodzi konieczność dostępu do zaplombowanych przez Eneę Operator urządzeń. W sytuacji, gdy trzeba np. przenieść lub przesunąć licznik (zmienia lokalizacji licznika), zamiar taki należy zgłosić do ENEA Operator podając terminy rozpoczęcia i zakończenia prac. Po wykonaniu robót pracownik Enei Operator zaplombuje licznik zainstalowany w nowym miejscu.

https://www.operator.enea.pl/dladomu/uslugidy...cyjne/praktyczneporady/modernizacjainstalacji

0
  • #11 24 Sty 2018 21:47
    Aniag123
    Poziom 3  

Czyli wychodzi na to że wystarczy powiadomić kiedy odbędzie się przeniesienie i kiedy zakończy aby mogli przyjechać zaplanować na nowo. Dziękuję za pomoc

0
  • #12 24 Sty 2018 21:54
    jann111
    Poziom 31  

Widocznie Tauron Tauronowi nie równy. W okręgu Bielsko-Biała takie rzeczy mailem się robi. Wypełnić wniosek WR, we wniosku zaznaczyć przeniesienie, wysłać mailem, czekać na zgodę, rozplombować, wykonać, zgłosić gotowość i oświadczenie o stanie technicznym mailem (wniosek ZI), przelać za zaplombowanie, przelać wykonawcy.....
    Po co kombinować?

1
  • #14 24 Sty 2018 22:11
    AdamFilipek
    Poziom 15  

Ja u siebie przenosiłem w obrębie mieszkania ze ściany na ścianę.
    Podjechałem do PGE, przy okienku pani podyktowała mi co mam napisać we wniosku, ta sama pani umówiła mnie z technikami. Przyjechali po dniu czy dwóch, wskazałem im miejsce gdzie chcę mieć licznik - spojrzeli - jest ok, decyzja przyjdzie pocztą.
    Nawet chyba nie czekałem na decyzję, po wszystkim zadzwoniłem, że można mi już założyć plombe, przyjechał technik, zaplombował i tyle.
    O ile dobrze pamiętam to parę groszy miałem doliczone do faktury.

edit:
    (w czasie pisania postu - pojawiła się informacja, że chodzi o innego dostawcę, także mój post raczej niczego nie wniósł...)

1
  • #15 26 Sty 2018 13:16
    Brivido

Poziom 28  

A jak tak zapytam przy okazji. Jeśli są warunki przyłączenia, nowe stare itp. Czy to jest automatyczna zgoda na zdjęcie wszelkich plomb, jeśli jest taka potrzeba czy i tak należy to zgłaszać? Tauron Kraków.

0
  • #17 27 Sty 2018 03:59
    zbich70
    Specjalista elektryk

Aniag123 napisał:
    Witam mam pytanie. Mamy elektryka (...) poinformował mnie że muszę zgłosić do swojego dostawcy energii że będzie przeniesienie i co za tym idzie ściągnięcie plomby

Moim zdaniem ten elektryk jest niezbyt ogarnięty i temat go raczej przerasta.
    Profesjonalny elektryk nigdy nie obarcza swojego klienta takimi problemami jak zdejmowanie plomb czy innmi kwestiami technicznymi i papierkologiczymi a zwłaszcza rozkminianiem standardów i zwyczajów w różnych OSD, ich oddziałach czy nawet rejonach. On ma wiedzieć co z tym począć, ma znać realia jakie występują w danej okolicy a nie spychać to na klienta.

0