Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer pasywny a amplituner RX-V483 - jak sprawić, aby zadziałało

mierzwin 24 Sty 2018 21:16 354 3
  • #1 24 Sty 2018 21:16
    mierzwin
    Poziom 2  

Byłem posiadaczem kina domowego LG HT353D-D0 (5.1). Ale kino się skończyło, gdy przyszło podłączyć je pod telewizor bez EURO AV :). Więc kupiłem amplituner RX-V483 z myślą, że wykorzystam stare głośniki. No i pięknie, gdyby nie zagwostka, jak podłączyć subwoofer. Szybko przeszukałem archiwum i z wydaje mi się, że Yamaha współpracuje z subwooferami aktywnymi... Natomiast w zestawie LG jest model pasywny (dokładnie to LG SH33SD-W).

Co zrobić, aby jednak to moje skromne 5.1 działało w pełni? Żaden ze mnie elektryk, mam podstawowe umiejętności z tego zakresu więc budowa własnych rozwiązań (które tutaj widziałem) nie wchodzi w grę. Co więc należy kupić? Z góry dziękuję za pomoc.

0 3
  • #2 24 Sty 2018 21:52
    ciuqu
    Poziom 33  

Najlepiej zakupić subwoofer aktywny. Możesz poszukać wzmacniaczy do subwoofera ale to juz kolejny gadżet na półce lub po prostu dowolny wzmacniacz. Ewentualnie wymienić kolumienki na porządne kolumny np jbl xti 100 i żadne subwoofery nie potrzebne tylko szklarz ;)

0
  • #3 25 Sty 2018 09:11
    mierzwin
    Poziom 2  

Nie chcę kupować nowych głośników, nie teraz. Na razie kupiłem amplituner - metoda małych kroków nie zabije mojego budżetu. Co więcej - ze względu na kubaturę pomieszczenia oraz fakt posiadania małych dzieci - mam małe głośniczki wiszące na ścianie. Jedynym stojącym elementem jest właśnie subwoofer (w zasięgu małych, zwinnych rączek... :) - rodzice wiedzą, o co chodzi).

W takim razie pytanie - jeżeli już kupować aktywny to jaki? Chciałbym coś na poziomie 500 złotych. Tak wiem, za takie pieniądze nie będę miał dostępu do wielu doznań. Ale na to mnie stać.

0
  • Pomocny post
    #4 25 Sty 2018 12:15
    ciuqu
    Poziom 33  

No racja powgniatane kopułki w Xti pewnie by zabolało, oczywiście nie dziecko :)

Z zakupem ci nie podpowiem ale jak już poszedłeś w Yamahę to może coś z kompletu, za 200zł kupisz dobrą używkę która zagra o niebo lepiej niż ten LG.

A na razie możesz wykorzystać twoje obecne kino LG do zasilania subwoofera i tak leży bezczynne, podepniesz sub out z Yamahy do aux in w LG, L lub R lub najlepiej rozgałęźnik na L i R włączysz odtwarzanie z Aux in w trybie 5.1 lub 2.1 i kino LG będzie robić za aktywny subwoofer.

0