Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uziemienie reklamy LED - porada odnośnie rozwiązania

Lovsky 24 Sty 2018 23:12 258 2
  • #1 24 Sty 2018 23:12
    Lovsky
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

To mój pierwszy post na forum postaram się więc od razu rzeczowo opisać problem z którym się borykam. Co do rozwiązania, o którym myślę:

Mam do podłączenia reklamę LED. Nie będę się zbytnio spuszczał nad specyfikacją samego urządzenia. Chodzi o to, że w puszce łączeniowej jest transformator z 230 na 24V. Niestety w transformatorze/zasilaczu (chyba oba pojęcia są poprawne?) z ChRL nie ma na wejściu przewodu PE mimo, że na zasilaczu jest oznaczenie uziemienia i napis "grounded". Czy odpowiednim rozwiązaniem by zabezpieczyć przed porażeniem będzie zastosowanie na żyle PE 1.5mm miedzianej końcówki oczkowej i przylutowanie jej do obudowy (gorsza opcja) lub przykręcenie? Oczywiście chodzi o główny przewód zasilający. Niestety spotkałem się już z nieuziemionym zasilaczem z metalową obudową i przekonałem się na własnej skórze z czym to się wiąże i chciałbym komuś tego oszczędzić.

0 2
  • #2 24 Sty 2018 23:15
    spinacz
    Poziom 38  

Wrzuć foto tej reklamy z tym transformatorem/zasilaczem (nazwy poprawne ale nie zamienne i inaczej zbudowane).

0
  • #3 24 Sty 2018 23:35
    Lovsky
    Poziom 2  

Ok, jutro podeślę zdjęcie. Dziękuję za odpowiedź.

0