Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW passat b6 1.9 tdi BXE 105 km Brak mocy zero błędów

25 Sty 2018 00:12 7710 22
  • Poziom 3  
    Witam
    passat b6 1.9 tdi BXE 105 km
    został wyczyszczona turbina pracuje jest ok układ podciśnień sprawdzony jest ok układ dolotowy szczelny. brak błędów w komputerze samochód niby jedzie ale brakuje mu dynamiki. proszę o pomoc w załaczniku przesyłam logi
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 25  
    Przepływka,sterownik silnika
  • MetalworkMetalwork
  • Spec od drukarek
    Kopci ?
    Filtry były kiedyś wymieniane ?
    Obroty falują ?
  • Poziom 30  
    Czy ta przepływka nie jest trafiona?
  • Poziom 3  
    tomrom1985 napisał:
    . No właśnie nie jestem pewny i właśnie wrzuciłem logi by ktoś rzucił okiem i podpowiedział coś 😉

Dodano po 2 [minuty]:

tomrom1985 napisał:
    . Filtr powietrza czyściutki . Odpinalem przepływke i jazda próbna i brak poprawy
  • Poziom 30  
    No jak dla mnie to nienaturalne jest jej zachowanie . Od tego co oczekuje i co dostaje. Tym bardziej,że tak jak by zawiesiła się
  • Poziom 25  
    Jeśli przekłamuje to błędu nie będzie i jazdy też nie będzie
  • Poziom 3  
    sulof1601 napisał:
    Jeśli przekłamuje to błędu nie będzie i jazdy też nie będzie
    . Jadę dzisiaj podłożyć przepływke i sprawdzę czy zabieg pomógł

Dodano po 9 [godziny] 31 [minuty]:

Dodano po 2 [minuty]:

tomrom1985 napisał:
    No jak dla mnie to nienaturalne jest jej zachowanie . Od tego co oczekuje i co dostaje. Tym bardziej,że tak jak by zawiesiła się
    przepływka podłożona brak poprawy czujnik ciśnienia doładowania tez brak poprawy wiec zostaje chyba tylko turbina
  • Poziom 30  
    Zajrzyj w wężę do IC. MOże trzeba wymontować i wypłukać
  • Poziom 10  
    Odpowietrzenie zaworu sterującego i przewody podciśnienia do sprawdzenia, a jaki był powód tych prac?
  • Poziom 3  
    RedEd napisał:
    Odpowietrzenie zaworu sterującego i przewody podciśnienia do sprawdzenia, a jaki był powód tych prac?
    odpowietrzania zaworu sterującego ? W jaki sposób ?
  • Poziom 10  
    Masz albo zawór pojedynczy albo wielozawór do sterowania turbo i egr i do prawidłowej pracy musi dostawać powietrze aby siłownik (gruszka) mogła się cofnąć, wszelkie zakłócenia w działaniu tego układu skutkują albo błędami albo brakiem prawidłowych osiągów, kiedyś dostałem do wymiany egr w Fordzie bo komputer wskazał błąd i wg wszelkich wskazówek serwisowych ma być wymieniony egr a przyczyną była ćma w przewodzie odpowietrzającym elektrozawór egr który to powinien być podłączony do filtra powietrza a nie był. Niewykluczone, że trzeba wykonać adaptację.
  • Poziom 38  
    krystian_12 napisał:

Nie chcę być czarnowidzem ale to dość awaryjne silniki. Jaki przebieg na zegarach? Być może panewka korbowodu (oby nie).

Jeśli ktoś oszczędzał na wymianie oleju w tym silniku i nie płukał z sadzy to mogą być panewki lub wytarte wałki rozrządu (awaryjne były pompy oleju).
  • Poziom 3  
    E8600 napisał:
    krystian_12 napisał:

Nie chcę być czarnowidzem ale to dość awaryjne silniki. Jaki przebieg na zegarach? Być może panewka korbowodu (oby nie).

Jeśli ktoś oszczędzał na wymianie oleju w tym silniku i nie płukał z sadzy to mogą być panewki lub wytarte wałki rozrządu (awaryjne były pompy oleju).
    wyciąglem jeszcze raz turbinę i rozebralem do geometri i zauważyłem ze łopatki od zmiennej geometri obcierała o powierzchnie która jest za nimi i nawet wyrobiły rowki od ocierania wiec myśle ze to chyba jest powód tego ze ta turbina tak słabo pompuje
  • Poziom 3  
    wymieniłem turbine troche lepiej ale bez szału, podłożyłem sterownik podciśnień i tu był duzo lepszy efekt ale i tak nie ciągnie tak jak powinien wrzucam logi po wymienianie turbiny oraz podłożonym sterowniku podciśnień
  • Poziom 10  
    A przy pompie podciśnienia króciec jest szczelny?
  • Poziom 3  
    RedEd napisał:
    A przy pompie podciśnienia króciec jest szczelny?
    Wiem ze był uszkodzony przewód podcisniowy przy vacuum i trochę czasu było jedzone było na tym i zastanawiam wie czy vacuum daje prawidłowe podciśnienie jutro będę miał zegar i zmierzę jakie vacuum daje podciśnienie
  • Poziom 30  
    Może dziwne , ale w necie są 2schematy podłączeń przewodów podciśnienia pod N75. Możesz napisać jak Ty masz podłączone?
  • Poziom 3  
    tomrom1985 napisał:
    Może dziwne , ale w necie są 2schematy podłączeń przewodów podciśnienia pod N75. Możesz napisać jak Ty masz podłączone?
    ja nie ma n75 tylko ten blok podciśnieniowy
  • Poziom 10  
    Witam

Panowie może taka sugestia. Mam Passata B6 1.9 BLS i też borykałem się z opisywanym problemem.

U mnie wymiana wkładu pompy paliwa (W zbiorniku) rozwiązała temat. Stara była częściowo zapchana i zatarta. Pompa nie podawała wystarczającej ilości paliwa i miała problem z reakcją na pedał gazu.

Nadmieniam fakt że trafiona pompa paliwa też nie wykazywała żadnych błędów...
  • Poziom 3  
    Dałem dziś bezpośrednio podciśnienie z vacum na gruszkę i ominąłem cały układ podciśnieniowy tak ze tylko podciśnienie podawane było na serwo i na gruszke i wykonałem jazdę próbna i nie pomogło .czy mam rozumieć ze vacum pompa jest usterka ?
  • Poziom 1  
    Czy problem rozwiązany? Co było przyczyną?
  • Poziom 3  
    Pompa paliwa w zbiorniku i pompa tandenowa