Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Deimic Smart Home
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Golf 4 - Brak kierunkowskazów - centralny/alarm

KarolMalec 25 Sty 2018 01:08 294 8
  • #1 25 Sty 2018 01:08
    KarolMalec
    Poziom 6  

Witam!
    Mam taki problem, otóż od początku jak tylko stałem sie właścicielem auta (Volkswagena Golfa 4) to już leci 3 rok..nie działają kierunki podczas załączania się alarmu oraz przy zamykaniu i otwieraniu drzwi poprzez centralny zamek.
    Centralny zamek jest oryginalny - kluczyk składany scyzoryk.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem? Oczywiście awaryjne działają jak i kierunkowskazy stronami uruchamiane włącznikiem zespolonym przy kierownicy (manetką).

Zastanawiam się czy uszkodzone/wariujące mikro-styki drzwi mogą takie coś powodować?
    Pytałem jednego elektronika to twierdzi że moduł komfortu do wymiany.
    Inny z kolei coś próbował ustawiać w komputerze ale nie zadziałało.

Natomiast sytuacja wygląda tak, że co 2-3 raz gdy się otwiera auto, nie ma w ogóle oświetlenia wnętrza ani krańcówek drzwi kierowcy. Krańcówki pasażera w ogóle nie świecą praktycznie nigdy.
    Gdy się pojawi oświetlenie wnętrza np auto pojeździ po nierównościach i wtedy wracamy do domu, gasimy silnik i wyciągamy kluczyk ze stacyjni automatycznie świeci się oświetlenie wnętrza i krańcówka drzwi kierowcy.

Czasami niespodziewanie przy otwieraniu drzwi, gdy się jeszcze dobrze nie weszło do auta, nagle uruchamia się alarm, ale tylko "wyje" - bez kierunkowskazów.

Jaki tu może być problem? Czy brak kierunków ma związek z tym samo-załączaniem się alarmu, brak oświetlenia wnętrza i krańcówek?
    Mechanicznie zarówno drzwi jak i np bagażnik są zamykane ale może elektronika tego nie widzi. Nie wiem właśnie jaki tu jest problem.

Generalnie temat można by olać, ale wkurza mnie to, no bo auto nie do końca ma sprawną elektronikę w tym momencie, poza tym takie coś jest dobre jak się dokłada centralny a nie w oryginalnym.

Pozdrawiam

0 8
  • Deimic Smart Home
  • #2 25 Sty 2018 01:31
    migmig85
    Poziom 22  

Z tego co pamiętam to właśnie kodowaniem można to zmienić. Ale dokładnie jak to jakiś spec od vw i kodowań musiałby się podzielić wiedzą :) .

0
  • Pomocny post
    #3 25 Sty 2018 11:23
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

KarolMalec napisał:
    Zastanawiam się czy uszkodzone/wariujące mikro-styki drzwi mogą takie coś powodować?

Mogą. W pierwszej kolejności zainteresuj się tym w drzwiach kierowcy.
    Niestety często są problemy z zimnymi lutami w grupie VW.

P.S Dioda od alarmu miga po zamknięciu auta?

0
  • Deimic Smart Home
  • #4 25 Sty 2018 13:10
    KarolMalec
    Poziom 6  

Tak, dioda od alarmu miga gdy zamknie się drzwi -centralnym.

Dziwne jest to że np krańcówka kierowcy oraz oświetlenie wnętrza czasem działa, czasem nie, natomiast kierunków nie ma nigdy. Nic zero.

0
  • Pomocny post
    #5 25 Sty 2018 13:20
    RADU23

KarolMalec napisał:
    Dziwne jest to że np krańcówka kierowcy oraz oświetlenie wnętrza czasem działa, czasem nie

Trzeba wyciągać zamek i zimne luty poprawiać. Przerabiałem temat u siebie.
    KarolMalec napisał:
    natomiast kierunków nie ma nigdy. Nic zero.

Może być tak jak wspomniał kolega powyżej, wyłączone. Trzeba by pod VAG'a się podpiąć.

0
  • #6 25 Sty 2018 14:09
    KarolMalec
    Poziom 6  

No właśnie problem taki, że niby ktoś tam sprawdzał, dwa dni nad tym siedział i twierdzi że aktywne jest czy jakoś tak a nie ma sygnału świetlnego, on nie wie dlaczego.

Muszę pokombinować z tymi zamkami, czyli wymieniać ich na gotowo nie trzeba koniecznie?
    Tylko ja mam wstręt do takich rzeczy bo potem w tych golfach to wszystko trzeszczy i takie jest wymęczone, ciężko to złożyć elegancko tak jak fabryka, ale może się myle.

Ale np to że krańcówki drzwi pasażera (bo to wersja 3D) nie świecą w ogóle to też może być sprawa mikro-styków kierowcy? I np otwieranie drzwi pasażera nie powoduje że świeci sie oświetlenie wewnątrz, czyli tak jakby martwe są te drzwi, fizycznie tylko się otwierają i zamykają i ryglowanie następuje, to wszystko.

0
  • #7 25 Sty 2018 14:15
    RADU23

KarolMalec napisał:
    Ale np to że krańcówki drzwi pasażera (bo to wersja 3D) nie świecą w ogóle to też może być sprawa mikro-styków kierowcy? I np otwieranie drzwi pasażera nie powoduje że świeci sie oświetlenie wewnątrz, czyli tak jakby martwe są te drzwi, fizycznie tylko się otwierają i zamykają i ryglowanie następuje, to wszystko.

Każde drzwi posiadają swój mikrostyk.
    Jeśli po otwarciu drzwi pasażera nie załącza się oświetlenie drzwiowe jak i wewnętrzne, należy w nim poprawić luty.

0
  • Pomocny post
    #8 25 Sty 2018 16:37
    nikusert
    Poziom 38  

Witam .
    W pierwszej kolejności musisz doprowadzić do porządku zamki drzwi i jego przewody ,tak jak wcześniej koledzy podpowiadają.Nie sprawne krańcówki powodują;
    -po otwarciu samochodu z pilota lub kluczyka ,otwarciu drzwi ,po chwili zamki ponownie się zamkną samoczynnie
    -po zamknięciu samochodu (kluczyk ,pilot)uruchomi się alarm klakson fabryczny
    -nie ma oświetlenia na drzwiach
    -nie ma potwierdzenia (jedno mignięcie kierunków)po zamknięciu samochodu z klucza lub pilota
    Może być ,co wcześniej omawiano ,potwierdzenie kierunkami jest wyłączone w module komfortu(jest oczywiście taka opcja).

0
  • Pomocny post
    #9 27 Sty 2018 08:08
    mateklos
    Poziom 13  

Musisz rozebrać maskownice panelu drzwi
    -zobaczyć złączki od sterownika zasilania zamka

-przelutować
    - sprawdzić kostkę sterowania szyb i zamków w tych drzwiach
    -wejść w vag obd
    -zobaczyć stan sterownia zamkami jak jest zakodowany

W niektórych modelach byl taki wariant iż po awarii zamka to po wlaczeniu centralki jeden zamek było odblokowany i trzeba było domykać.

0