Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Problem p造ta g堯wna Abit BF6

14 Sie 2005 00:20 1157 10
  • Poziom 19  
    Witam
    Mam plyte g堯wna Abit BF6 i dysk WD Caviar 26400 6442.6MB po w陰czeniu komputera p造ta nie wykrywa mi dysku Wykrywanie w biosie ustawione jest na Auto wpisa貫m te ustawienia na sta貫 r闚nie nie poskutkowa造. Sprawdzi貫m wszystkie kombinacje zworek sprawdzi貫m zasilanie dysku wymieni貫m ta鄉 na inna r闚nie bez wi瘯szego skutku dysk sprawdzi貫m pod陰czaj帷 do innego kompa jest sprawny Czy wie mo瞠 kto, co jest grane Kolega m闚i, 瞠 jak si poruszy p造t g堯wn (czyta odegnie lekko do g鏎y i pod這篡 co w okolicy gniazd kontrolera dysk闚 :-) ) to czasem za豉puje brzmi to mi troszk jak ci篹ki przypadek, z kt鏎ym pewnie wiele nie na wojuje, ale mo瞠 kto ma jaki pomys na rozwi您anie tego problemu? Czy mo瞠 by p瘯ni皻a p造ta g堯wna?
  • Poziom 17  
    Od kiedy ci si to dzieje? Czy przed usterk grzeba貫 w kompie?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Mo瞠 kontroler pad? Sprawdza貫 dysk na innym kompie - teraz zr鏏 odwrotnie, inny dysk sprawd na swoim. To na pocz徠ek bez gdybania o zasilacz (jaki?) a w豉軼iwie o jego napi璚ia, chocia gdyby je pobada miernikiem to by這by super.
    Pozdro
  • Poziom 19  
    To komputer kolegi, ale m闚i, 瞠 podobno w陰czy go i zrzuca p造tk na dysk a potem mu si z resetowa i juz p騧niej nie widzia dysku oddawa go ju do kogo niestety i komputer wr鏂i nawet nieposkr璚any spr鏏uje go jeszcze wyczy軼i i poskr璚a porz康nie, docisn wszystkie karty mo瞠 cos zadzia豉 Uruchamia si tylko dysku nie wykrywa do biosu mo積a wej嗆, p造ta pika normalnie nie wiem, co jest grane.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Po pierwsze sprawd czy wida dysk w biosie (wyjmij wszystkie karti i pami耩 i i z powrotem doci郾ij je na swoich miejscach).
    Po drugie - sprawd dysk na innym kompie z AKTUALNYM ANTYWIRUSEM
    Po trzecie sprawd czy kolega ma wszystlie plastikowe podp鏎ki pod p造t na swoich miejscach.
  • Poziom 19  
    Dysku w biosie nie wida kombinowa貫m ju ze zworkami ta鄉ami i parametrami dysku wpisywanym do biosu na sta貫 sprawdzi貫m te czy zasilanie dysku dzia豉 i r闚nie jest dobre cd rom na tej samej wtyczce dzia豉 Ze skanowa貫m dysk aktualnym antywirusem( na moim komputerze dysk dzia豉 bez problemu) skaner znalaz tylko dwa dialery Pod p造t brakuje jednej podp鏎ki w samym rogu przy gniazdach kontrolera mo瞠 kto docisn掖 do obudowy p造t zrobi這 si zwarcie i si cos skopci這 albo p造ta p瘯豉 podp鏎k za這輳 potem docisn pami耩, karty i sprawdz jeszcze raz zasilacz

A mo瞠 jest jaki program diagnostyczny na dyskietkie z dyskietki si botuje, wi璚 mo瞠 tym by da這 rade sprawdzi ma ktos pomys?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    A mo瞠 spr鏏uje uaktualnia biosa?
    Mia貫m kiedy podobny przypadek, i mimo i dysk kiedy dzia豉 na starej p造cie, pewnego dnia po prostu przesta dzia豉. Po wnikliwym szukaniu usterki wysz這 na p造te. Nie mia貫m nic do stracenia wi璚 zaktualizowa貫m biosa. Dysk i p造ta dzia豉 do dzisiaj
  • Poziom 19  
    Dzieki
    Tez si nad tym zastanawia貫m na razie rozkr璚i貫m go na cz窷ci i czyszcz jak go z這瞠 i skr璚 porz康nie i dysk nie ruszy to spr鏏uje uaktualni bios mam nadzieje, 瞠 mi nie padnie, Cho kilka razy ju robi貫m aktualizacje Moim zdaniem powinien i bez aktualizacji dzia豉, bo to nie durzy dysk, ale w ostateczno軼i tego te spr鏏uje
    P造ta chyba mia豉 ju lutowane kondensatory i pami耩 by豉 w這穎na nie w te sloty by豉 w 2 i 3 powinna by chyba w 1 i 2 ko軼i s te nie tej samej pojemno軼i
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Bierzz lupe i szukaj przerw w sciezkach tam gdzie odginasz (w tym rejonie gdzies).

Sprawdza貫 na wszystkich wejsciach na p造cie(ide1, ide2)
  • Poziom 19  
    Sprawdza貫m na obu i nie dzia豉 poszukam tych p瘯ni耩 jeszcze dzieki
  • Poziom 19  
    Ok komputer juz dzia豉 za這篡貫m brakuj帷 podp鏎ke pod p造t skr璚i貫m wszystko porz康nie by豉 uszkodzona jedna z ko軼i ram oraz na dysku by這 troch b喚d闚 usun掖em ko嗆, dysk spartycionowa貫m na nowo i zainstalowa貫m system Wszystko pi瘯nie 鄉iga :-) Dzi瘯uje wszystkim za pomoc i pozdrawiam

Temat zamkni皻y

Moderowany przez jankolo:

Temat zamykam