Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabudowa kuchni; brak siły?;

Jaco1985 25 Sty 2018 10:21 495 3
  • #1 25 Sty 2018 10:21
    Jaco1985
    Poziom 2  

Witam.
    Planujemy remont kuchni na zabudowę na wymiar.
    Chcemy zakupić:

indukcję:

piekarnik:

mikrofalę:

do tego jeszcze jakaś zmywarka i okap.

W spółdzielni powiedziano mi że do mieszkania nie jest podłączona "siła". Blok oddany w 2000 r. Na rachunkach od dostawcy prądu mam: Moc umowna 8kW.

W mieszkaniu mam:

W mieszkaniu nie mam sprzętów o jakichś dzikich poborach mocy typu bojler... Mam 2 TV, pralkę, czajnik elektryczny, wentylator w łazience, oświetlenieX5 pomieszczeń, miniwieża i mniejsze agd i rtv.

Czy możemy pozwolić sobie na takie sprzęty bez modernizacji sieci elektrycznej ?
    Prosiłbym o szerokie komentarze bo w dziedzinie elektryki jestem jak bokser w balecie.
    Z góry dzięki.

0 3
  • #2 25 Sty 2018 10:29
    Kraniec_Internetów
    Poziom 40  

Jaco1985 napisał:
    Czy możemy pozwolić sobie na takie sprzęty bez modernizacji sieci elektrycznej ?

Nie. Płyta ma moc 7,4kW. Przy 230V daje to 32A. Konieczne jest więc jej podłączenie przewodem 3x6mm2, a takiego na 100% położonego nie masz.
    To tylko jeden powód, a jest ich wiele.

0
  • #3 25 Sty 2018 13:28
    zhudomel
    Specjalista AGD

Z tego co widać wynika, że jest zasilanie trójfazowe. Jeżeli pokazana puszka jest w kuchni, to prawdopodobnie jest przygotowane do podłączenia wspomnianych urządzeń i można je zakupić. Ale najlepiej, żeby to zobaczył elektryk, bo i tak będzie musiał dokonać wpisu w karcie gwarancyjnej indukcji po jej podłączeniu.

0
  • #4 25 Sty 2018 14:01
    Jaco1985
    Poziom 2  

Tak, ta puszka jest dokładnie za obecną kuchnią gazową. I tu dopytam...mając jedną kratkę wentylacyjną/jeden "komin" - czy mogę okap pod to podpiąć na taką kratkę dzieloną(otwór pod rurę okapu i kilka szczebelek wentylacji do cyrkulacji grawitacyjnej)?

0