Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitor trafo świeci

14 Sie 2005 00:51 870 8
  • Poziom 27  
    Witam.
    W monitorze trafo wysokiego od góry świeci na niebiesko, narazie jeszcze nie przebiło, gra tak już od 4miesięcy.
    Nie wiem czym mugł bym pokleić obudowę.
    Może ktoś robił coś takiego, świeci z lewej strony potencjometrów u góry, gdzie był zaczep na przewody siatek, które wyciągłem.
    Za wskazówki będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
  • Poziom 20  
    z klejeniem bedzie kiepsko kiedys probowalem cos takiego robic ale marne efekty to daje bo z jednej strony zakleisz z innej nastepuje przebicie możesz sprobowac sposobu z epoki rubinow gdzie z braku czesci zamiennych powielacze wkladano do sloika :)) ale myśle ze takich ekstremalnych wynalazków nie ma sensu robic !!! wczesniej czy pozniej trafo padnie a razem z nim moze jeszcze kilka innych elementow ... wiec moze lepiej od razu zainwestowac w nowe trafo!!!! na pewno bedzie taniej...
  • Poziom 27  
    Witam serdecznie.
    Dziękuję też myślałem o tym że może przebić gdzie indziej, ciekawi mnie to że tak długo ten monitor gra, wyciągłem dziś trafo na przewodach dalej od płyty głównej by zobaczyś czy masa nie ciągnie.
    Teraz trafo zachowuje się jakby z niego do powietrza z punktu gdzie na potencjometry wchodzi wysokie leciała niebieska poświata od środka na zewnątrz trafa.
    Myslałem że może to wina diud, rozbierałem kiedyś trafo od curtisa bo potencjometry nie łączyły, zrobiłem nową płytkę posklejałem na distalu i działa do dziś.
    Interesuje mnie to czy gdybym dał mniej kleju to może też waliło by tak jak w tym trafku.
    Dziękuję za pomoc myślę czy nie lepsza była by żywica do klejenia.
    Pozdrawiam.
    Marcin.

Dodano po 1 [minuty]:

Witam.
    Zastanawiam się czy mugłbym ograniczyć jakoś prąd trafka.
    Pozdrawiam.
    Marcin.
  • Poziom 27  
    zywica podobno jest dobra. mój znajomy pare ray zaklejął trafo wsłanie zywica ,i podobna działało bezproblemowo.
    pozdrawiam
  • Poziom 29  
    Na WOLUMEN-ie kupiłem kiedyś taki "wosk" który po rozgrzaniu i posmarowaniu zapewniał izolacje rzędu 10 kV/1 mm grubości i to działało.A spróbuj coś w sklepach popytać...
  • Poziom 2  
    dobre efekty miałem klejąc pistoletem z gumą.Żywice są za twarde i pękają po jakimś czasie.
  • Spec od monitorów
    zdecyduj sam
    1. pracować x czasu ( dzień..tydzień???....) na święcącym trafku
    - ciekawy tuning sprzętu-
    potem jak walnie ...... to monitor na szrot
    napewno pojdzie procek,pamięc ..trochę elementów w lini... co daje Koszty

czy
    2. kupić trafko za ....
    * dzisiaj koszt ok.55-75zł i cieszyć się dalej monitorkiem

monitor trafo świeci
    MY dalej nie wiemy co to za Monitor ( jego Name)
    no chyba ,że to gadżet........
  • Poziom 27  
    Witam.
    Dziękuję za wskazówki.
    Skoro ten monitor tak gra już od dłuższego czasu, dałem dosłownie kroplę kleju z pistoletu żeby sprawdzić jak się zachowa trafko.
    Gra już 8h i nic mu nie jest, jeśli będzie tak dalej to zaleję więcej.
    W końcu do tak starego monitora nie warto inwestować, pogra i będzie na taile.
    Pozdrawiam.
    Marcin.