Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa

25 Sty 2018 12:37 975 2
  • Poziom 10  
    Witam.
    Stałem się „szczęśliwym” posiadaczem ekspresu do kawy Saeco Royal Coffee Bar. Ekspres do końca mechanicznie raczej dobrze pracował. Zaparzał jedną kawę na kilka, włączały się jakieś testy na wyświetlaczu poszczególnych podzespołów. Serwis stwierdził konieczność wymiany płytki elektroniki (chyba tej z procesorem). Ekspres rozebrałem i przelutowałem wszystkie luty na płytkach pod kątem zimnych lutów. Niestety działanie przyniosło odwrotny efekt i obecnie po włączeniu jest tylko ciemna linia na wyświetlaczu jak na zdjęciu. Brak jakiejkolwiek reakcji ekspresu na włączanie i wyłączanie przycisków.
    Serwis wycenił naprawę od 400 d0 600 zł w zależności od ceny płytki, którą trzeba sprowadzić z Włoch.
    Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa

Czy ktoś ma jakieś wskazówki co do możliwości sprawdzenia i naprawy ekspresu przed oddaniem ekspresu do serwisu?
    Zdjęcia płytek od niego:
    Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa Ekspres Saeco Royal Coffee Bar - nie działa
    Może posiada ktoś schemat do niego celem sprawdzenia poprawności napięć zasilających?

Z góry dziękuję

Andrzej S.

• Specjalista AGD
    Niestety - Temat przerobiłem wielokrotnie, ten sam problem dotyka Saeco Incanto.

Brak jakich kolwiek schematów, wymiana wszystkich standardowych elementów nie pomaga.
    Pozostaje jedynie wymiana kompletnego modułu.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za odpowiedź.

Naprawa będzie zależeć od ceny modułu. Czy ktoś wie gdzie taki moduł można zamówić, czy tylko przez serwis?

Andrzej S.