Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Espace - brak dokumentów załozenia lpg

o-oska 25 Sty 2018 20:42 459 9
 • #1 25 Sty 2018 20:42
  o-oska
  Poziom 2  

  Witam, bardzo proszę o poradę.

  Zastanawiam się nad kupnem samochodu, które ma zamontowaną instalację lpg ale nie przedstawiono mi do tego pełnej dokumentacji.. Sprzedający posiadał jedynie dokumenty:
  -poświadczenie wykonania i zbadania zbiornika gazu
  - podbitą przez zakład mechaniczny kartę instrukcji montażu reduktora

  Nic więcej. Jaki dokument będzie dowodem, że sprzedający nie zamontował instalacji sam, nie znając się na temacie? Dziś dopiero twierdzi, że poszuka faktury za zamontowanie instalacj.

  Dziwny również jest fakt, ze instalacja została wbita do dowodu dwa lata po rzekomym zamontowaniu.
  Czy znają Panowie takie przypadki?

  Z góry dziękuję za odpowiedź.

  0 9
 • #3 25 Sty 2018 21:18
  o-oska
  Poziom 2  

  Żeby mi udowodnić, że wszystko jest legalnie wysłał mi zdjęcie dowodu z wbitym LPG. Tylko w moim starym dowodzie był numer instalacji podany a tutaj jest sama pieczątka. Czy to normalne? Bardzo podoba mi się to auto i chciałabym wierzyć, że wszystko jest zrobione legalnie ale... rozsądek trochę temu przeczy. Albo mój brak wiedzy.. może taka pieczątka jest wystarczająca?

  Czy jeśli zadzwonię do wydziału, który wbijał instalację do dowodu, to udzielą mi informacji, czy faktycznie zostało to zrobione?

  0
 • #4 26 Sty 2018 07:26
  andrzej20001
  Poziom 43  

  W Karcie pojazdu tez ma byc lpg, do przegladu tylko paszport zbiornika.

  0
 • #5 26 Sty 2018 08:30
  Arton
  Poziom 14  

  Wydział komunikacji w bija w dowód adnotację o gazie na podstawie faktury za montaż. W tym przypadku jedynie potrzebny jest protokół i decyzja z TDT na zbiornik. Sprawdzałeś samochód na stronie cepiku? Tam chyba też powinna być i formacja o zamontowaniu gazu

  0
 • #6 26 Sty 2018 08:38
  helmud7543
  Poziom 42  

  Wraz z samochodem dostałem książeczkę STAG, mam osobne ponaprawowe papiery na reduktor, wtryski, wielozawór i butlę. Zarówno przy rejestracji jak i przy przeglądach prosili jedynie o papier na butlę, no i dowód oczywiście. Karta pojazdu była wymagana przy rejestracji i przy jednym z 3 dotychczasowych przeglądów.

  0
 • #7 26 Sty 2018 08:45
  kkknc
  Poziom 42  

  Wydział komunikacji potrzebuje faktury i paszportu zbiornika. Dziś się wbija że samochód ma LPG nic więcej. Na przeglądzie i do kontroli powinieneś mieć w samochodzie paszport zbiornika. Chociaż jak jeździsz w jedno miejsce to już mają w komputerze te dane.

  0
 • #8 26 Sty 2018 08:51
  strucel
  Poziom 28  

  No tak ale przy przerejestrowaniu auta karta pojazdu będzie wymagana i jak tam nie ma wbitego lpg to będzie problem.Faktury na montaż nie musisz mieć - gdyby np auto było użytkowane w firmie i montaż instalacji był jako koszt firmy to faktura byłaby częścia dokumentacji księgowej i przy ewentualnej kontroli us musiałby sprzedający mieć ją w dokumentach.Potrzebna jest ona tylko do wbicia instalacji do dowodu i ksiązki pojazdu, póżniej te dokumenty i paszport butli to wszystko co wymagane.

  0
 • #9 26 Sty 2018 08:52
  o-oska
  Poziom 2  

  Dziekuję za odpowiedzi. Na stronie cepiku jest informacja, ze paliwo altrrnatywne to gaz, ale nie ma informacji kiedy byl montaz. Paszpotr butli, czyli poswiadczenie wykonania i zbadania zbiornika potwietdzone przez TDT?

  0