Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Windows 7 x64 - Jak znaleźć sterownik/i nie podpisane cyfrowo?

25 Sty 2018 21:06 999 12
  • Specjalista AGD
    A: Od jakiegoś czasu na pulpicie jest informacja "Tryb testu". Doczytałem, że jest to wynikiem zainstalowania sterownika, który nie posiada podpisu cyfrowego. Dodatkowo mniej więcej od tego okresu ponowne uruchamianie zawiesza się na wyłączaniu, czarny ekran i po chwili wentylatory przyspieszają.

Jak znaleźć ten nie podpisany sterownik?

B: Od pół roku zaczęły pojawiać się niebieskie ekrany (zazwyczaj podczas oglądania Youtube / zamykania przeglądarki (Firefox)).

Windows 7 x64 - Jak znaleźć sterownik/i nie podpisane cyfrowo?

System ma jakieś niecałe 3 lata. W listopadzie gruntowne czyszczenie i nowa pasta.

AV / MBAM nic nie znalazły.
  • Poziom 43  
    Rozumiem, mamy samodzielnie znaleźć jaki to sprzęt? ;)
    A jakieś memtesty i SMARTy, tudzież OCCT+HWinfo, jako, że kolega nie-początkujący, na początek zobaczymy? ;þ
    Sprawdź, czy na bootowalnym linuxie, będzie się "sypać", bo na bluescreenview widać, że się coś "sypie" sprzętowo...
    Pełne raporty (dolna część) bluescreenview można zobaczyć? (po 1 screenie na BSOD).

Dodano po 3 [minuty]:

MARCIN.SLASK napisał:
    AV / MBAM nic nie znalazły.

Możesz zamieścić logi z FRST - tam powinien pokazać niepodpisane sterowniki.
  • Specjalista AGD
    OK.
    Do poniedziałku wszystko zamieszczę, aby był kompletny raport.
  • Admin grupy komputery
    MARCIN.SLASK napisał:
    Od jakiegoś czasu na pulpicie jest informacja "Tryb testu"
    Test mode można uruchomić samemu właśnie w celu instalacji niepodpisanego sterownika.
    Tryb testowy nie włączy się sam z winy wadliwego sterownika, chyba, że to sterownik jądra systemu niezbędny do uruchomienia komputera.

Daj w załączniku pełny raport sprzętu z programu Aida64 lub Everest.
  • Specjalista AGD
    Tylko, że nic takiego samodzielnie nie robiłem. Nie instalowałem od ponad pół roku żadnego nowego sprzętu (chyba, że nowa klawiatura, podłączony aparat foto i komputer sam zainstalował).
    Będę w domu to dam załączniki.

EDIT:
    Więc dodaję co mam, a dopiero przy OCCT zauważyłem, ze CPU jest podkręcone z 3.4 na 4.0, ale test 1h przeszło.

Dodałem to co pamiętałem spakowane w jednym pliku. Jak coś brakuje, to pisać.
  • Specjalista AGD
    DriverMSG napisał:
    MARCIN.SLASK napisał:
    Jak coś brakuje, to pisać.

DriverMSG napisał:
    Daj w załączniku pełny raport sprzętu z programu Aida64 lub Everest.

Info System.nfo nie wystarczy?
  • Specjalista AGD
    DriverMSG napisał:
    No właśnie nie - same informacje o systemie bez informacji o sprzęcie, to mało. :)

Więc dodaję raport z AIDA:
  • Admin grupy komputery
    Przyczyną (jedną z nich) może być ten błąd:

Cytat:
    System Błąd Brak 2018-01-26 01:17:52 Disk 11: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2.
    System Błąd Brak 2018-01-26 01:17:52 Disk 11: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2.
    System Błąd Brak 2018-01-26 01:17:53 Disk 11: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2.
    System Błąd Brak 2018-01-26 01:17:54 Disk 11: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk2\DR2.

Sprawdź, wymień taśmy sygnałowe dysków, przepnij HDD w inne gniazdo SATA płyty gł. - Testuj.
  • Specjalista AGD
    Sprawdzę połączenia, jak się da to przepnę. Taśmy chyba mam nowe, to jak znajdę to nowe dam.
    Tak się chyba dzieje, jak daję uruchom ponownie. Mniej więcej o tej porze dałem ponownie uruchom i jak zwykle zawiesił się przy wyłączaniu.
    Trochę mało mówi mi Disk 11. Dwa dyski + napęd, a tu liczba 11.
  • Specjalista AGD
    Głównym powodem karta graficzna.
    Niby działała, a po podmianie na pożyczoną podobna problem znikł. Aktualnie działa na zintegrowanej grafice. W późniejszym okresie kupię coś pokroju 1050/1050ti lub jak stanieją 1060. Na starej grafice niestabilność się zwiększała. W końcu potrafiło nawet 3 razy wciągu dnia sypnąć błękitem, nawet na luzie, gdy pulpit był tylko, a byłem chwilowo czym innym zajęty.