Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Sony M2 D2303 - Wisi na logo po swipe (TWRP, root 5.5.1)

Pontikos 25 Jan 2018 22:40 1056 12
    Pontikos
    Level 38  
    Przepraszam jeśli coś napiszę niezrozumiale, lub pominę coś istotnego - zajmuję się nawigacjami GPS, za to urządzenie zabrałem się eksperymentalnie i .. brick. Pomóżcie proszę amatorowi odwdzięczę się swoją wiedzą! :)

Sony M2, d2303 - wgrany Cyanogen mod android 551 oraz TWRP. Zrobiony root.
    Wszystko działało pięknie, dopóki nie zrobiłem swipe all - myśląc że wyczyściłem wszystkie dane ustawień..

Obecnie tel. stoi na logo startowym.
    Uruchamiam TWRP i usiłuję wgrać wsad androida albo ZIP z karty SD - niestety go nie widzi (karta formatowana FAT32, 2GB)

Co robię źle?
    Co powinienem sprawdzić i dodatkowo podać?

Ew. poproszę doświadczonych Kolegów o link do solucji, może być techniczny angielski ;)
    dr.master
    Level 39  
    Ostatnio bardzo długo walczyłem z podobnym przypadkiem i winny był kabel USB, który mimo iż widział telefon nie chciał się z nim komunikować.
    Rozumiem, że w tryb download prawidłowo wchodzi :?:
    Pontikos
    Level 38  
    Posługuję się tym samym przewodem, za pomocą którego wykonałem na urządzeniu upgrade z android 4 do 551, wgrałem TWRP oraz root. Łączy się prawidłowo i w oba tryby wchodzi, lecz nie wgrywa.

@tino2003: Wiem że pytam o rzeczy dla Ciebie oczywiste, jak to że młotek bez problemu radzi sobie z gwoździami. Wystarczy wiedzieć, że należy go trzymać za koniec trzonka :P Więc proszę podpowiedz w skrócie (nie musi być krok po kroku) - w jaki sposób by Settool przywrócić urządzenie do stanu używalności?

Dla jasności - nie chcę aktualizować urządzenia oryginalnym softem, chcę przywrócić działąnie telefonu na sofcie aktualnie wgranym.
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Nawet PC Companion można przywrócić system.
    Albo ftf wrzuć przez flashtoola.
    W twrp tylko customy się wrzuca a nie oficiala.

Jak nie widzi zip z cyanem przykładowo to może wybierasz pamięć wewnetrzną?
    Pontikos
    Level 38  
    Na prawdę poproszę o informację JAK, a nie ŻE MOŻNA.
    Zawsze traktowałem Elektrodę jako FACHOWE i rzeczowe źródło pomocy wzajemnej, też porad na Forum staram się zawsze udzielać.
    Proszę więc, żeby w swych odpowiedziach Koledzy także zawarli choćby minimum treści merytorycznej i WIEDZY, a nie stwierdzeń :)

PS: być może tylko czystym przypadkiem udało mi się na urządzeniu wykonać wszystko co opisałem, zanim je uwaliłem, być może tylko przypadkiem jestem autorem ponad dwustu rozwiązań, jak odblokować konkretny model GPS. Zawsze warto się upewnić, ale - TAK, odróżniam pamięć zewnętrzną od wbudowanej, jakkolwiek by ją twórca firmware nie nazwał :)
    sylweksylwina
    Moderator of Computers service
    Ściągnij program na PC - Xperia companion i wybierz opcję naprawy softu. Później powinien być opis co i jak zrobić.
    Jak masz odblokowany BL to musisz zablokować przed tym.
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Pontikos wrote:
    Obecnie tel. stoi na logo startowym.

Pontikos wrote:
    Więc proszę podpowiedz w skrócie (nie musi być krok po kroku) - w jaki sposób by Settool przywrócić urządzenie do stanu używalności?

Pontikos wrote:
    Dla jasności - nie chcę aktualizować urządzenia oryginalnym softem, chcę przywrócić działąnie telefonu na sofcie aktualnie wgranym.

W obecnym stanie jak wisi na logo to już tylko nowy soft.
  • Helpful post
    rudy178
    Level 15  
    Jeżeli nie miałeś kopii zapasowej z twrp to nie zdziałasz nic. Poniżej podaje instrukcje jak naprawić Sony przez wgranie oryginalnego oprogramowania.

1. ściągnij Xperia Companion - Link

2. Odpal, przejdz do:

a) naprawa oprogramowania

b) zaznacz po lewej na dole ptaszka "nie można wykryć lub uruchomić urzadzenia..."
    klikasz dalej, wybierasz "telefon lub tablet xperia" zaznaczasz dalej, znowu ptaszek "tak znam swoje dane do konta google" i robisz dalej.

3. teraz na wyłączonym telefonie trzymasz VOL- (głośność w dół) i podpinasz kabel usb, jak stery masz wykryte to przejdzie dalej i wgra najnowszego softa.

Potem będziesz musiał sobie znowu wrzucić roota, twrp i custom'a.
    Pontikos
    Level 38  
    Dziękuję! Zrobiłem wszystko tak jak pisałeś i działa tak jak chciałem! Dzięki! :-)
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Pisałeś, że:

Pontikos wrote:
    chcę przywrócić działąnie telefonu na sofcie aktualnie wgranym.

Więc jakim sposobem teraz jest:

Pontikos wrote:
    działa tak jak chciałem
    bogdan2491
    Level 22  
    Ja też się właśnie zastanawiam, bo companion aktualizuje soft do najnowszego jaki jest dostępny.
    Pontikos
    Level 38  
    OK, zrobiłem nie do końca tak, ale zrobiłem ;)

1. Użyłem Flashtool do wgrania generic softu 5.11 : D2303_18.6.A.0.182_CE1.ftf
    2. Następnie przez ADB wgrałem RECOVERY-TWRP-2.8.7.0-D230X_D240X-UPDATED-THEME.img
    3. Przez TWRP odpaliłem roota,
    4. Następnie z komputera uruchomiłem RIC Disabler,
    5. Zainstalowałem SU i gotowe :)

A dlaczego nie via Xperia Companion? Bo nie obsługuje ona urządzeń z odblokowanym bootloaderem.

Serdecznie dziękuję kolegom, którzy udzielili mi tak wyczerpujących i pomocnych porad, które pozwoliły mi w google znaleźć samodzielnie rozwiązanie - którym się dzielę.
    Temat zamykam.