Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - synchronizacja z kalendarzem

26 Sty 2018 09:13 471 1
  • Poziom 1  
    Cześć wszystkim,

z góry przepraszam jak umieściłem wątek w złym dziale.

Potrzebuję pomocy z Excelem (lub podobnego innego rozwiązania). Mam dużą liczbę pracowników, którzy muszą codziennie wypisywać mi karty pracy, co jest męczące zarówno dla nich jak i dla mnie. Poza tym marnowanie papieru w skali roku jest ogromne co mnie osobiście boli.

Moi pracownicy codziennie uzupełniają mi komórki przy swoim nazwisku w excelu, w dniach w których mogą być w pracy wpisują liczbę 1 a w dniach w których nie mogą, zostawiają puste. Chciałbym stworzyć im takie cyfrowe karty pracy ale na zasadzie excela, który będzie odwoływał się do kalendarza, aby wiedział jaki mamy dzień tygodnia i odwoływał się do drugiego excela szukając liczby 1 i otwierając tym samym komórkę w danym dniu aby mogli wypisać swoje godziny pracy ale tylko za konkretny dzień, tak aby nie mogli edytować innych komórek poza tą jedną. Po czym ja bym to musiał akceptować aby nie oszukiwali w pracy i nie dopisywali sobie godzin. Po mojej akceptacji nie byłaby możliwość zmiany godzin nawet w przypadku ich pomyłki (ewentualnie ja mógłbym to zrobić).

Czy jest to w ogóle do ogarnięcia? Jeżeli nie to może znacie jakieś narzędzie które mógłbym użyć w ten sposób? Może uda się coś takiego na Google Drive bo moi pracownicy musieliby mieć do tego dostęp zdalnie. Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 33  
    Witam!
    Twój opis kolego jest niejasny i nie precyzyjny. Gdybyś swój projekt zilustrował przykładowymi plikami ("makieta" projektu z przykładowymi danymi) to zapewne szybciej uzyskał byś tu na forum konkretną pomoc :idea:

Udostępnianie takich plików Excela wymusza niestety pewne ograniczenia możliwości zastosowanych rozwiązań (np brak możliwości zastosowanie makr w aplikacjach typu Excel online :cry: ) lecz sądzę, że znajdą się sposoby zapewniające zbliżoną funkcjonalność takiego projektu.