Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie danych z raportu Access do tabeli w Excel - VBA

pawelek81 26 Sty 2018 10:25 468 1
  • #1 26 Sty 2018 10:25
    pawelek81
    Poziom 9  

Dzień dobry,

Chciałbym rozwiązać następujący problem:
    Mam zrobioną bazę danych w Access 2013. W tej bazie użytkownicy rejestrują pracę pomp (każda pompa ma na potrzeby rejestracji swojej
    pracy oddzielną tabelę w bazie).
    Później, na koniec dnia, generowany jest raport, na którym pokazana jest data, ile dana pompa wypompowała wody oraz jaki był przepływ wody.
    Czyli generalnie użytkownik bazy dostaje prosty raport, którego wynikiem jest kilka liczb. Wygląda to dokładnie tak:
    Data | Pompa1 | Pompa2 | Inne | Pompa3 | Q

Druga sprawa. Inny użytkownik - nazwijmy go "nadzorca" - posiada plik w Excelu, w którym wpisuje sobie te liczby (dzwoni do "użytkownika" i prosi
    o ich podanie) codziennie (robi sobie z nich później jakieś zestawienia, wykresy).

Chciałbym zaoszczędzić czas i uprościć proces więc generalnie chodzi o to, aby liczby, które generują się na raporcie w Access dopisywały mu się z "automatu" do Excela. Czyli - jeden dzień pracy pomp to jeden wiersz. Następnego dnia tworzy się nowy wiersz itd.

Proszę o podpowiedź jak to najprościej zrobić ?

W załączeniu przesyłam jak ma wyglądać plik Excel.

0 1
  • #2 27 Sty 2018 03:37
    lanzul
    Poziom 26  

Przykładowe info:
    http://www.swiatexcela.pl/wp-content/uploads/2011/08/Pobranie-danych-z-bazy-Access.pdf

i pewnie coś na forum - nie sprawdzałem na tę chwilę.

Jak widać potrzebna jest do tego wiedza o nazwach: pliku bazy, tabel z danymi i pól tabel - załóżmy przykładowo, że w bazie:
    1. Pompy.mdb

mamy 3 tabele z danymi:
    1. Pompa1
    2. Pompa2
    3. Pompa3

w każdej z tych tabel mamy 2 pola:
    1. Data
    2. Przeplyw

Konstruując odpowiednie zapytanie SQL możemy wyciągnąć dane z tych tabel bezpośrednio do excela, metodą:
    1. ADODB - bywa czasami wysoce upierdliwe
    2. QueryTables - prostsze (ale czy sobie poradzi ?)

lub w excelu możemy skorzystać z opcji 'Dane\Importuj dane zewnętrzne':
    1. Importuj dane
    2. Nowa kwerenda bazy danych

0