Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWF1408WDL - sygnalizuje wyciek, którego nie ma

26 Sty 2018 13:02 894 3
 • Poziom 2  
  Mam problem z pralką Electrolux EWF1408WDL. Zalało mi dość mocno pomieszczenie, w którym stoi urządzenie (zalania nie spowodowała pralka) i pomimo osuszenia pod nim podłogi, sygnalizuje "Uwaga wyciek" i załącza pompę. Oczywiście o uruchomieniu prania mogę zapomnieć. Odłączenie zasilania na całą dobę nie pomogło. Serwis zaproponował mi wizytę na 6 lutego... Podejrzewam, że przyciął się jakiś pływak od zabezpieczenia. Czy ktoś wie, jak go odblokować?
 • Pomocny post
  Poziom 30  
  Przechyl pralkę pod kątem 45 stopni do przodu lub do tyłu , jeżeli jest woda to się wyleje.
 • Poziom 2  
  Ok, spróbuję. Tylko musimy zdjąć z niej suszarkę. Rozumiem, że jest tam jakiś zbiorniczek z pływakiem?
 • Poziom 1  
  Wyświetlił mi się ten sam komunikat. Przyczyna problemu była inna, więc opiszę dla potomności. Nasypałem do bębna środek czyszczący i wedle instrukcji poczekałem aż bęben się napełni i środek spieni i włączyłem pauzę na 2 godziny, po czym ponownie uruchomiłem cykl prania i poszedłem spać. Rano pralka buczy jakby próbowała coś odpompować (ale z węża odpływowego nic nie leci) i wyświetla komunikat "uwaga wyciek". Podobnie jak Kasi, odłączenie od prądu nie pomaga. Komunikat znika i w minutę po rozpoczęciu dowolnego programu wraca ostrzeżenie i buczenie.

  Rozwiązanie: odłączyłem zasilanie, wyjąłem filtr (uwaga, będzie z litr wody do zebrania) i przechyliłem pralkę do przodu 45 stopni. Obczyściłem i wysuszyłem i po włączeniu komunikat zniknął i pralka działa jak nowa.