Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Saeco Intelia One Touch Cappuccino HD8753/11 - nie płucze

TadekZ12 26 Sty 2018 13:08 420 4
  • #1 26 Sty 2018 13:08
    TadekZ12
    Poziom 2  

Posiadam ekspres do kawy jak w tytule. Od pewnego czasu jest problem z płukaniem, tzn całą wodę przelewa do tacki na dole. Dyszami, którymi normalnie leci kawa spada ledwo parę kropel albo w ogóle nic i to zarówno przy uruchamianiu jak i wyłączaniu.
    Poza tym wszystko działa, spienia mleko, parzy kawę.
    Czy może to być zawór trójdrożny czy też coś innego?

0 4
  • #2 28 Sty 2018 11:04
    ssss
    Poziom 31  

Witam
    Prosze sprawdzic czujnik przeplywu wody i odkamienic maszyne

0
  • #3 29 Sty 2018 21:33
    TadekZ12
    Poziom 2  

A jakieś bliższe podpowiedzi na temat tego czujnika przepływu wody - gdzie się znajduje i jak go sprawdzić ?
    z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  • #4 30 Sty 2018 17:33
    ssss
    Poziom 31  

Witam.
    Pomiedzy zbiornikiem na wode a pompka.

0
  • #5 01 Lut 2018 16:20
    TadekZ12
    Poziom 2  

Nie wiem czy znalazłem to co trzeba , jest to za pompką (bardziej z tyły) z zasilaniem rozebrałęm to ale nie wyglądało na uszkodzone - w środku znajdował się wirniczek.
    W międzyczasie rozebrałem zawory trójdrożny i dwudrożny ( nie wiem który jest który), obydwa były czyste, zauważyłem że w tym bez przelotu (zaślepiony króciec)główka jakby mniej wystawała więc rozciągnąłem trochę sprężynę. Wygląda że aktualnie zaczął płukać przy włączeniu, ale po wyłączeniu nadal bardzo słabo albo wcale - tzn cała woda ścieka do tacki ociekowej przez zawór trójdrożny(dwudrożny?) a nie leci tu gdzie kawa. Generalnie sporo wody po płukaniu pojawia się w tacce ociekowej.
    Może ma Pan jeszcze jakieś sugestie? Będę wdzięczny za bardziej opisowy charakter pomocy bo to moje początki w tym temacie.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów