Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Program DMDE odzyskuje pliki ale jako uszkodzone. Proste pliki..

26 Sty 2018 18:21 1272 13
  • Poziom 8  
    Nie mogę uwierzyć że tym programem nie mogę odzyskać sprawnych plików typu excel, pdf, word, zdjęć. Niechcący zostały skasowane programem IObit Unlocker i szukałem aby wyciągnąć na wersji płatnej Express. Niby znalazlem cały folder desktop z $RECYCLE.BIN i nie tylko nawet kilka podobnych kopii a tu praktycznie wszystkie pliki uszkodzone ;/ Waga mniej więcej się zgadzała. Tyle godzin zabawy;/ Odzyskiwałem na pendrive. Czemu DMDE nie radzi sobie z tak prostym sprawami skasowanymi pare minut wcześniej ;/
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Pliki mogly zostac nadpisane, szczegolnie jezeli zapisywales cos na danym dysku lub dalej korzystales z systemu zamiast wylaczyc od razu po usunieciu.
  • Poziom 8  
    W sumie ja robiłem to zdalnie, próbując odzyskać od razu instalując tylko DMDE. Były też pliki z innych dat (dzień wcześniej), ale to samo wyszło ;/ Czyli rozumiem że marne szanse aby wyszły te pliki w dobrym stanie? Były one mega ważne ;/
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Przede wszystkim wyklucz jakąkolwiek możliwość nadpisania danych. Korzystaj z systemu live lub podłącz dysk jako drugi (bez montowania partycji w systemie - litery partycji pousuwane/litera konkretnej partycji z której utracono dane - ewentualnie kopia posektorowa partycji do pliku i praca na kopii). Czy pliki były odzyskiwane przez DMDE na podstawie rekonstrukcji $MFT czy po sygnaturach?
    Zamieść dla przykładu klika uszkodzonych plików, np jpeg. Jeśli pliki były pofragmentowane i nie są nadpisane to tylko po wpisie z $MFT można je odzyskać. Jeśli stanowiły ciągły obszar to nawet odzyskiwanie po sygnaturach zda egzamin. Jeśli dane w $MFT wskazują odniesienie do tego pliku, to nie jest to właściwy plik, to mógł już zostać nadpisany.
  • Poziom 8  
    Cytat:
    Czy pliki były odzyskiwane przez DMDE na podstawie rekonstrukcji $MFT

Wydaje mi się że MFT. Dopiero zaczynam z tym programem. Zapewne lepsza opcja była aby uzyć programu pracując na tym dysku jako podpięcie do innego komputera a nie praca na tej partycji jako głównej. Lecz zdalnie niewykonalne było.

Załączam pliki.
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    W pliku kozienice.jpg są za to jakieś emotki i nie tylko? Odzyskany z nazwy więc pewnie nadpisany niestety.
    To było w tym pliku między innymi, nie wiem czego dotyczy, ale może coś zainstalowałeś po utracie danych lub korzystałeś z internetu:
    Drugi też nadpisany, jeden png i 2 systemowe xml-e.

Plik docx jest prawidłowy? Nie mam MS Office na tym urządzeniu więc nie powiem, czy czegoś tu nie brakuje.

Jeśli te pliki znajdowały się na innym urządzeniu także, to można próbować je odzyskać z niego. Na tą chwilę więc wygląda na to, że przez nie wykonanie resetu i nie zaprzestanie użytkowania dysku dane zostały bezpowrotnie nadpisane.
  • Poziom 8  
    Niektóre zdjęcia otwierały się tylko minimalnie w 1/4 części potem już tylko czarny obraz.. Plik docx możliwe że nie uszkodził się, kozienice.jpg zapewne były wgl co innego. Czyli wynika że wszystko poszło z dymem :( Były instalowane chyba inne programy po tej awarii do odzyskania tych plików ;/
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie należy instalować programów do odzyskiwania na dysku/partycji z którego/której dane się utraciło. Pierwszą rzeczą jest reset z przycisku lub wyłączenie z przycisku (w przypadku laptopów). Następnie należy korzystać z systemów uruchamianych z cd/pendrive celem odzyskania danych. Każde uruchomienie systemu, a tym bardziej instalacja programów zmniejsza szansę skutecznego odzyskania danych.
  • Poziom 8  
    Teraz to już będę wiedział na zaś ;/

Chodzi o system np LiveCD / Linux na pendrive/ cd?

Na tym j/w przez program DMDE Linux jest jakaś nadzieja?

Może przywracanie systemu przejdzie? chociaż miałem błąd że pliku z systemu nie są do odczytu (uprawnienia)
  • Poziom 42  
    luka89waw napisał:
    jest jakaś nadzieja?

Na początku - prawdopodobnie, obecnie ciężko wyrokować. Jeśli to dysk SSD to dodatkowo sam może skutecznie usunąć skasowane dane.
  • Poziom 8  
    No ta, dysk jest zwykły. A czy może warto skupić się na "przywracaniu systemu"? Posiada laptop kopii kilka przed tym feralnym dniem skasowania bo chyba tam jest zapisany cały stan plików do np dnia 23/01 i wróci wszystko co było zapisane dnia do 23/01. Chciałbym puścić to przywracanie ale krzyczy że nie ma uprawnień do usera / locall. Wg tego: https://www.youtube.com/watch?v=15nxIfJJEsE Ale mój user i admin ma pełną kontrolę nad tym. Ogólnie po odpaleniu przywracania (win10) nastepuje restart i koniec loguje normalnie z błędem error. Antywirusa nie ma, a zapory wyłączone.

Znalazłem takie kopie http://scr.hu/0wbcr/8h350
  • Poziom 30  
    Domyślnie w punkcie przywracaniu systemu nie ma plików użytkownika, nic nie zyskasz a możesz stracić jak przywracanie nadpisze pliki.
    Nadzieja w szukaniu utraconych plików po sygnaturach, tylko potem sporo pracy żeby wśród odzyskanych znaleźć te potrzebne.
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Skoro wpis w $MFT istnieje a plik jest nieczytelny po odzyskaniu to już jest nadpisany. Tak jak pisałem, jeśli pliki wcześniej były na innym nośniku to próbować z niego odzyskać.