Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Meriva 1.7 CDTI Z17DTH - Rozpoznanie zaworu scv

26 Sty 2018 20:21 2658 7
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam prośbę o pomoc w rozpoznaniu zaworu scv DENSO na pompie wtryskowej. Do silnika Z17DTH występują zawory oznaczone DCRS300120 lub 294009-0120. U mnie podejrzałem od spodu z kanału numer SM476 reszty nie widać. Znalazłem w necie jakiś zawór z tym oznaczeniem ale nawet jego wygląd i wymiary są całkiem inne. Zastanawiam się czy może to być oryginał od nowości czy też został on wymieniony a może nawet cała pompa.
    Auto mam z 2004 roku i zawory fabryczne ponoć mają wadę więc nosiłem się z zamiarem jego wymiany z powodu dość częstego problemu z gaśnięciem po odpaleniu bądź też lekkiego falowania obrotów w pierwszych kilku sekundach pracy.
    Martwię się tym że może to być element nie przeznaczony do tego silnika, bo niepokoi mnie również dość wysokie spalanie bez agresywnej jazdy.
    Może ktoś ma wiedzę w tym temacie, więc proszę o wskazówkę. Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    Mam taki praktycznie nowy zawór raz założony na próbę
  • Poziom 9  
    Póki co chciałbym się dowiedzieć co mam zamontowane, bo być może nie będę musiał nic wymieniać.
  • Poziom 25  
    98043686 8 19 185 ZAWÓR, STEROWANIE CIŚNIENIA, POMPA WTRYSKU PALIWA, ZESTAW Z17DTH

Dodano po 21 [minuty]:

DCRS300120
  • Poziom 9  
    To już w sumie rozgryzłem o co chodzi ( oznaczenia GM OPEL), ale skąd to oznaczenie SM476, które jest na moim zaworze?
  • Poziom 25  
    A nie myślałeś o problemie z wtryskami ?
  • Poziom 9  
    Wtrysków na razie nie chcę ruszać bo auto nie kopci i jeździ normalnie.
  • Poziom 9  
    Udało mi się zrobić zdjęcie pompy w moim aucie i okazuje się że jest to pompa do tego silnika, ale ten zawór z niebieską końcówką o numerze SM476 za nic mi nie pasuje ani z wyglądu ani z tego numeru. Przejrzałem naprawdę dziesiątki zdjęć pomp i zaworów. Udało mi się jedynie zlokalizować zdjęcia samego zaworu i wszystko prowadzi do silników nissana, toyoty i to o pojemnościach od 2.5 w górę.
    Numer mojej pompy:
    8-97313862-2
    HU294000-0071
    Mam wrażenie, że jeżdżę z nieodpowiednim zaworem. Może jednak ktoś spotkał się z takim przypadkiem.
    Meriva 1.7 CDTI Z17DTH - Rozpoznanie zaworu scv