Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS G751JY - dziwne pęknięcie plastiku pod śrubką obudowy dolnej pokrywy

26 Sty 2018 21:55 468 8
 • Poziom 2  
  Witam wszystkich,

  Potrzebuję Waszej wiedzy oraz porad odnośnie mojego zgłoszenia serwisowego. A więc, po 1.5 roku użytkowania laptopa postanowiłem go odesłać do serwisu producenta.

  Zgłosiłem trzy usterki:
  1. Głośniki trzeszczą przy głośności powyżej ~25% (dało się to przeżyć - używam słuchawek).

  2. Zauważyłem pajęczynkę, która zaczyna ciągnąć się od śruby, ukrytej pod plombą/zawleczką dolnej obudowy. Poniższe zdjęcia są wykonane przez serwis Asusa jako dowód mojej winy.

  ASUS G751JY - dziwne pęknięcie plastiku pod śrubką obudowy dolnej pokrywy

  ASUS G751JY - dziwne pęknięcie plastiku pod śrubką obudowy dolnej pokrywy

  Serwis odrzucił moje roszczenie jako uszkodzenie mechaniczne oraz zaproponował:
  - diagnozę 185 zł
  - prawdopodobnie odpłatną wymianę obudowy (no bo nie powiedzą mi czy ją będą wymieniać no i ceny dopóki nie zgodzę się na odpłatną wcześniej z góry diagnozę)
  - dopiero później sprawdzą głośniki...

  Jako, że laptopa trzymam na biurku jako stacjonarkę i nigdzie go nie noszę, a jedyną podróż jaką czasami ma to raz na 3 miesiące na łóżko, gdzie go czyszczę/przedmuchuję itd. Jestem pewny, że nigdzie mi nie upadł, nie trzasnąłem nim itd. Poza tym te laptopy mają 4 nóżki, które są położone w całkowicie innym miejscu i dużo wyżej niż miejsce pęknięcia. Moim zdaniem te nóżki nawet w razie EWENTUALNEGO uderzenia pochłonęły by całą jego siłę i pękłyby właśnie one, a nie gdzieś pod śrubą....

  ASUS G751JY - dziwne pęknięcie plastiku pod śrubką obudowy dolnej pokrywy

  3. 1.5 roku temu - od razu po zakupie zgłosiłem ASUSowi, że brakuję kilka plomb na te właśnie śrubki, odpisali że nie mają zamiennych no i że muszę z tym żyć... Mam oczywiście całą historię konwersacji. Teraz po dłuższym namyśle mam pewne podejrzenia, że ktoś coś przy tym laptopie przed moim zakupem robił no i dokręcił tą śrubkę trochę mocniej, przez co plastik dostał jakiegoś naprężenia no i po jakimś czasie pojawiło się to pęknięcie.

  Lapek oprócz tego wygląda jak nówka. Nie ma kurzu, chodzi cicho, żadnej innej ryski... Czy mam jakąś szansę się odwołać? Czy ewidentnie jestem na przegranej pozycji? I będę musiał płacić obstawiam ponad 600zł za wymianę tej obudowy?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Tak z tego co mi wiadomo jest to śruba przy zawiasie. Ja tam nic nie kręciłem przy niej ;/ Jedynie co, to dysk wyjąłem ale to raczej nie miało wpływu na takie uszkodzenie..
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Panie Jacku dziękuję za odpowiedź. Rzucił Pan światło na ten temat.

  Laptop był normalnie użytkowany, nie przypominam sobie sytuacji żebym się z nim siłował. Aczkolwiek po pracy zamykałem pokrywę i kolejnego dnia ją otwierałem. Pisząc tutaj post byłem o rozmowie z pracownikiem autoryzowanego serwisu pogwarancyjnego Asusa i z tego co się dowiedziałem mankamentem tych laptopów jest jakiś smar na zawiasach, którego ta firma używa. Z biegiem czasu używanie zawiasów stawia coraz większy opór i teraz z tego obrazka co Pan zamieścił potwierdziła się obawa, że będzie to miało związek z zamykaniem pokrywy ekranu.

  Dziwne tylko, że od tego powstało pęknięcie. Nie znam przypadku, że obudowa pękła komuś w laptopie od zamykania pokrywy. Mógł się ułamać plastik przy zawiasach i opornikach ale rozwiązanie konstrukcyjne tego modelu jest co najmniej idiotyczne..

  Nastaje teraz pytanie, czy mam jakiekolwiek szanse wygrania z decyzją serwisu? ;/
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 2  
  Masakra, najgorsze jest to, że to nie był tani sprzęt. Płacąc za laptopa ponad 7 tysięcy oczekiwałem czegoś więcej, a tak mój leciwy Lenovo jest lepiej skonstruowany a kosztował 3tysiące...

  Jak Pan myśli - mogę im zarzucić użycie kiepskiej jakości materiałów w takim razie? Czy jestem skazany na spory wydatek? Mam przedłużoną gwarancję do 5 lat i jakby mi teraz ją anulowali to raczej będę jeszcze bardziej stratny...

  Trzeszczą obydwa, lewy od jakichś 20% a prawy od 50% głośności.
 • Poziom 38  
  kpp_jacek napisał:
  Takie śruby, z reguły, jak się dokręci za mocno, to zrywa się mosiężna wkładka z gwintem w którą wkręca się się śrubę.

  Wręcz przeciwnie - zawsze w fabrycznie zmontowanych laptopach śruby są za słabo dokręcone. Z czasem same się odkręcają i wypadają...
  A poza tym to są obecne standardy obniżania jakości... Zawiasy w laptopach od 2010...2012 roku są przykręcane bezpośrednio do plastiku! Jeśli śruby się poluzują, a użytkownik ma zwyczaj ciągłego otwierania i zamykania pokrywy, to w końcu obudowa się połamie. W moich (już starych) laptopach zawiasy są przykręcane do odlewów magnezowych które częściowo rozkładają siłę na większą powierzchnię obudowy. Jedyne co się można przyczepić to jakość (sztywność) zawiasów i wsporników matrycy.
  Pamiętacie stare Thinkpady czy inne z obudowami magnezowymi? Kolega ma T540, tam pozostało tylko magnezowe chassis. Plastikowa obudowa jest wszędzie popękana i połamana... Jej jakość jest dużo gorsza niż zwykłych laptopów konsumenckich...
 • Użytkownik usunął konto