Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elektrolux EWF168540W - pralka nie kończy programu na 1 minutę przed końcem

27 Sty 2018 13:14 804 3
 • Poziom 2  
  Witam.
  Pralka elektrolux model EWF 168540W. Pralka pierze prawidłowo, grzeje, i do czasu 0:01 na wyświetlaczu, pralka cały czas wypompowuje wodę, i kręci bębnem i nie może skończyć programu (pranie nie odwirowane). Pralka nie pokazuje błędu, w trybie serwisowym także brak błędu.
  Gdzie szukać przyczyny?
 • Poziom 42  
  A woda jest wypompowana, czy nie?
 • Poziom 2  
  Tak woda jest wypompowana, podczas trwania cyklu przy płukaniu również wypompowuje wodę. Pranie mokre nie odwirowane przy czasie 0:01...
  Nowe fakty dot. pralki. Pościągałem przewody z grzałki żeby zmierzyć upływność, a po ich założeniu pralka nie pierze. Wody nie pobiera, silnik nie kręci, czas idzie. Program wypompowanie wody także nic sie nie dzieje. Natomiast w trybie serwisowym: wodę pobiera, silnik kręci, ale nie wylewa wody pracuje tylko ta druga pompa, która leje do bębna. Błąd jaki był to EF04 czy wymienić grzałkę?
 • Poziom 42  
  Być może hydrostat "nie odczytuje" braku wody. Mimo, że jest wypompowana i nie pozwala na załączenie wirowania. Może być to spowodowane zatkaniem wężyka do hydrostatu, lub przytkanym którymś z węzy odpływowych tych między bębnem, a pompką, lub między pompką, a wylotem do kanalizacji.