Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] [C#] Odszyfrowywanie RSA - zły klucz

mikmas 27 Sty 2018 13:16 855 4
  • #1 27 Sty 2018 13:16
    mikmas
    Poziom 18  

Potrzebuję zaszyfrować plik licencyjny. W tym celu generuję losowy klucz 32B, szyfruję go asymetrycznie kluczem publicznym, a plik szyfruję już symetrycznie AES256. Po całej operacji na początku pliku jest zaszyfrowany klucz, a następnie zaszyfrowane dane.
    W momencie sprawdzania licencji program powinien pobrać klucz, zdeszyfrować go kluczem prywatnym, jednak dostaję błąd "Zły klucz". Na googlach trochę poczytałem, ale szczerze mówiąc nie za dużo z tego zrozumiałem. Co robię źle?
    Program do generowania pliku licencyjnego:

Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

A tu sprawdzanie licencji:
    Kod: csharp
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

0 4
  • #2 31 Sty 2018 11:58
    czareqpl
    Poziom 28  

Może dlatego, ze Twój symKey nie ma żadnej przypisanej wartości wprost, może mieć inną zawartość w obu funkcjach...

0
  • #3 31 Sty 2018 17:07
    mikmas
    Poziom 18  

Jak nie ma? W pierwszej - funkcji szyfrującej - zapisywany jest do pliku, a w drugiej - odczytywany

0
  • Pomocny post
    #4 01 Lut 2018 00:04
    gaskoin
    Poziom 38  

A pokaż jak generowałeś parę kluczy

0
  • #5 06 Lut 2018 10:11
    mikmas
    Poziom 18  

Mój błąd, mój bardzo głupi błąd :(
    Podczas generowania kluczy wygenerowałem publiczny do... privateKey.xml, a prywatny do publicKey.xml. Nie zauważyłem tego wtedy i dalej już opierałem się o nazwy plików. Stąd prywatnym szyfrowałem, a publicznym próbowałem zdeszyfrować. Poprawiłem to i parę innych pierdółek (np. to, że zakładałem nie wiadomo dlaczego, że długość danych zaszyfrowanych będzie taka sama jak przed szyfrowaniem)

0