Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Microsoft Windows 1 Klucz 2 Systemy

Tomasz4292 27 Sty 2018 13:21 573 10
  • #1 27 Sty 2018 13:21
    Tomasz4292
    Poziom 3  

Witam.
    Mam pytanie otóż chcę zainstalować system Windows 10 z klucza windowsa 7 w wersji OEM. Więc czy to będzie nie legalne zainstalować system Windows 10 z oryginalnym kluczem z 7?

0 10
  • #3 27 Sty 2018 14:01
    Tomasz4292
    Poziom 3  

Chodziło mi o zainstalowanie systemu na innym komputerze

0
  • #5 29 Sty 2018 09:04
    Tomasz4292
    Poziom 3  

OK ale gdy zdobędę klucz z win 10 to będę mógł zainstalować win 10 ?

0
  • #7 29 Sty 2018 18:19
    Tomasz4292
    Poziom 3  

Chodziło mi o coś innego... Mam tą licencje OEM z laptopa na którym jest zainstalowany win10.
    Więc jeżeli wezne ten klucz i go dam do innego kompa to będzie to legalne

0
  • #8 29 Sty 2018 18:23
    kokapetyl
    Poziom 43  

Kolega wcześniej już napisał.

PITERRR napisał:
    Klucz musisz zakupić nowy.

Nie może to być klucz wykorzystany wcześniej.

1
  • #9 29 Sty 2018 18:57
    piotr.solek
    Poziom 20  

Tomasz4292 napisał:
    Chodziło mi o coś innego... Mam tą licencje OEM z laptopa na którym jest zainstalowany win10.
    Więc jeżeli wezne ten klucz i go dam do innego kompa to będzie to legalne

Zakładam ,że chodzi Ci o klucz do Win7 bo "dziesiątka" aktywowana jest na innej zasadzie. Jeśli jesteś właścicielem obu komputerów to kwestia legalności przestaje mieć znaczenie.

Dodam tylko że być może okazać się niezbędny kontakt telefoniczny z konsultantem i aktywacja tą drogą. Zakładam, że klucz jest użyty tylko i wyłącznie na jednym komputerze.

0
  • #10 29 Sty 2018 19:25
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

W kwestii legalności - licencja systemu OEM jest przypisana do maszyny, z którą została kupiona i na której została pierwszy raz aktywowana. Instalacja na innej maszynie nie jest zgodna z założeniami licencji.

piotr.solek napisał:
    Jeśli jesteś właścicielem obu komputerów to kwestia legalności przestaje mieć znaczenie.

Czy to według Kolegi oznacza, że jeśli mam dwa komputery to upoważnia mnie to do nielegalnego korzystania z licencjonowanego oprogramowania na tym drugim?

0
  • #11 29 Sty 2018 20:19
    piotr.solek
    Poziom 20  

dt1 napisał:
    W kwestii legalności - licencja systemu OEM jest przypisana do maszyny, z którą została kupiona i na której została pierwszy raz aktywowana. Instalacja na innej maszynie nie jest zgodna z założeniami licencji.

piotr.solek napisał:
    Jeśli jesteś właścicielem obu komputerów to kwestia legalności przestaje mieć znaczenie.

Czy to według Kolegi oznacza, że jeśli mam dwa komputery to upoważnia mnie to do nielegalnego korzystania z licencjonowanego oprogramowania na tym drugim?

W tym przypadku (pytanie moderatora) to, nie. Zakładamy ,że licencja jest dla jednej maszyny(

Rozszerzając, zacytuje, bo nie jestem aż tak "mądry" :
    "Wszystko zależy od danej licencji. W różnych krajach europejskich obowiązują różne zasady licencjonowania. Dodatkowo, istnieje kilka rodzajów OEM i różnią się one w zależności od produktu i kraju pochodzenia licencji.

To, że dany użytkownik nie łamie prawa europejskiego, nie oznacza że nie łamie warunków licencji. Jednocześnie oczywistym jest, że warunki licencjonowania produktów firmy Microsoft są zgodne z obowiązującym prawem."

No i wszystko wiadomo:))

0