Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)

wentyl215 27 Jan 2018 14:30 1632 4
    wentyl215
    Level 19  
    Telewizor łączy się z siecią po kablu bez problemu, odbiera kanały, obraz i dźwięk OK.

Problem jest przy Wifi, konkretnie przy próbie połączenia się z siecią bezprzewodowo.

Jak zauważyłem telewizor "na zimno" czyli po dłuższym odpoczynku po włączeniu wyszukuje sieć prawidłowo (4 kreski zasięgu), lecz przy synchronizacji wyłącza się całe menu, czasem wywala błąd "niepowodzenie". Przy nastypnych próbach jest co raz gorzej, ponieważ wyszukuje sieć, ale już z dwiema kreskami zasięgu, próba synchronizacji i wywala menu. Na koniec nie wyszukuje już sieci, a nawet przy wyszukiwaniu potrafi wywalić z menu.

Mam w domu dwa identyczne modele, różnią się jedynie wielkością. Problemy są z tym mniejszym bez gwarancji, większy łączy się z siecią bez problemu, sprawdzałem, że mają identyczne moduły, więc jakiekolwiek konfiguracje w routerze wykluczam. Niestety nie mogę podmienić modułu z dużego...

Czy można stwierdzić na 100%, że padł moduł wifi?

Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)Samsung UE46ES8090 - Konfiguracja sieci bezp. wyłącza Menu (Wifi ER Count)
    wentyl215
    Level 19  
    Duży TV jest na gwarancji
    elmo071
    Level 27  
    W serii ES8000 i w innych seriach gdzie były stosowane te moduły-one często się uszkadzały . WiFi WIDT20R / BN59-01148B , już dużo tego wymieniłem , częsty przypadek usterek tego modułu w tych seriach .
    GanCegall
    Level 38  
    elmo071 wrote:
    częsty przypadek usterek tego modułu w tych seriach .

I tu masz rację, bardzo poszukiwany modułek.