Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Desynchronizacja dźwięku - desynchronizacja dźwięku względem obrazu

27 Sty 2018 16:49 426 8
  • Poziom 3  
    Cześć, od pewnego czasu (~3dni) mam problemy z synchronizacją dźwięku z obrazem. problem pojawia się podczas oglądania czegokolwiek, nie ważne czy na przeglądarce czy odtwarzaczu . Przez pierwsze parę minut wszystko jest ok, problem pojawia się po chwili. Dźwięk zaczyna wyprzedzać obraz i z minuty na minute desynchronizacja jest coraz większa. Przeglądarki na których oglądałem: Google chrome, Opera.
    Odtwarzacz na którym oglądałem: MPC-HC.

mój sprzęt:
    Intel Core i7-6700 3.4GHz
    Nvidia GTX 1060 3GB
    RAM 8GB
    System windows 10
  • Poziom 17  
    Opróżnij cache i śmieci systemowe.
    Zaktualizuj wszystko ponownie bo może tutaj leży problem.
  • Poziom 3  
    problem dalej występuje. Zapomniałem dodać, że po odświeżeniu strony audio jest zsynchronizowane z obrazem ale desynchronizuje się po paru minutach, a potem efekt się tylko potęguje. Może problem leży po stronie karty dźwiękowej?
  • Poziom 17  
    Robiłeś aktualizację z Windows 7 do 10?
  • Poziom 3  
    Nie, Maiłem windows 10 wgrany firmowo, może problem leżyt po stronie karty graficznej albo dźwiękowej?
  • Poziom 17  
    Włącz monitor systemu alt+ctlr+del .
    Zobacz co zamula.
    Spradź czy akurat instalują się aktualizacje.
  • Poziom 3  
    W menadżerze zadań też wszystko w normie, jeżeli mowa o procencie zużycia. A aktualizacji żadnych również nie widać. Dziwna sytuacja bo przez 2 lata wszystko działało bez problemu. Zaczynam się zastanawiać czy może format by pomógł, ale za bardzo nie uśmiecha mi się to jeżeli desynchronizacja dalej by występowała.
  • Poziom 17  
    Masz program antywirusowy?
    Wyczyść komputer z kurzu.
  • Poziom 3  
    Korzystam z Nortona ale szczerze wątpię żeby to był problem, gdyż wcześniej również z niego korzystałem i nie było problemu. Komputer był czyszczony jakiś tydzień temu