Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seat Alahambra 1.9 TDI 90 KM Skrzynia Biegów

27 Sty 2018 17:32 483 6
  • Poziom 8  
    Witam Serdecznie posiadam od niedawna seata alahambre 1.9 TDI 90 KM 97 rok 5 biegów. Problem polega na tym , że wsteczny bieg wchodzi od święta a przy redukcji z 3 na 2 biegi skwierczą , próbowałem regulacji na linkach bez skutku zapewne padło już synchro.. , moje pytanko do was czy skrzynia z passata b4 przypasuje ? nie rozleci się przy pierwszym przeładowaniu ? jak z łapami , może ktoś już , robił taką podmiankę ? będę wdzięczny , bo posiadam takową skrzynie na stanie a 800 zł wydać to boli.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    A nie kończy się sprzęgło? efekt będzie podobny.

Wsteczny nie jest synchronizowany w tej skrzyni.( na 99%)
  • Poziom 8  
    Sprzęgło łapie dosyć szybko , wbiałem 1 , noga w hamulec i popuszczałem sprzegło i się nie ślizga ,, co mogło się popsuć w tej skrzyni ? wybierak? ten wsteczny tak jakby chce wejsć wchodzi do " połowy " ale nie zazębia :/

Dodano po 1 [minuty]:

dodam ,że łozysko oporowe dosyć mocno hałasuje ? może miec tak duży wpływ na te objawy ?

Dodano po 1 [godziny] 12 [minuty]:

@szymitsu21
  • Poziom 29  
    To jest skrzynia zaprojektowana przez forda, więc szybciej części do skrzyni znajdziesz w pierwszym mondeo niż passacie, no chyba że zdecydujesz się na prace typu cięcie i spawanie nadwozia, sprawne skrzynie chodzą za 300zł za starą na złomie dostaniesz 100 , pytanie czy opłaca się kombinowac, 800zł to kosztują 6biegowe do wersji po lifcie które po pierwsze nie pasują do łap i półosi pod drugie są bardziej awaryjne (wszystkie po lifcie miały problemy z wielowpustami na półosiach a skrzynie zdaje sie
    FUX miały problem wewnętrzny ).
    A na wyłączonym silniku biegi wchodzą dobrze?
  • Poziom 8  
    na wyłączonym tez problem z wstecznym głownie rozchodzi sie o ten wsteczny
    łozysko oporowe hałasuje i dzis bede wyciagał wybierak i zobaczyc czy tam ta sprezynka czasem nie pekła
  • Poziom 8  
    strucel napisał:
    To jest skrzynia zaprojektowana przez forda, więc szybciej części do skrzyni znajdziesz w pierwszym mondeo niż passacie, no chyba że zdecydujesz się na prace typu cięcie i spawanie nadwozia, sprawne skrzynie chodzą za 300zł za starą na złomie dostaniesz 100 , pytanie czy opłaca się kombinowac, 800zł to kosztują 6biegowe do wersji po lifcie które po pierwsze nie pasują do łap i półosi pod drugie są bardziej awaryjne (wszystkie po lifcie miały problemy z wielowpustami na półosiach a skrzynie zdaje sie
    FUX miały problem wewnętrzny ).
    A na wyłączonym silniku biegi wchodzą dobrze?

NIe wiem gdzie ty kupujesz te skrzynie za 300 zł , najtansza znalazłem za 600 zł , ogólnie to 700-800 zł , chyba pomyliłes skrzynie z passata b4 bo po tyle chodzą , a pamietaj ze w seat alahambra ford galaxy czy tez sharan maja wieksze skrzynie :)
  • Poziom 29  
    Ja skrzyń nie kupuję bo moja działa ok, jedynie co raz na kilka miesięcy 3 potrafi zazgrzytać przy wrzucaniu, ale że działa tak już od 7lat a auto ma 22lata to mam to gdzieś , znajomy tyle zapłacił za skrzynię na lokalnym szrocie i nawet działała - chyba nie myślisz że będę szukał za ciebie u lokalnych sprzedawców.
    Np na allegro 399zł
    http://allegro.pl/skrzynia-alhambra-sharan-galaxy-1-9-tdi-5bieg-98r-i6954234982.html