Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW POLO 99R - Po włączeniu radia zaświeca się podświetlenie zegarów tablicy rej.

witek271 27 Sty 2018 18:15 840 5
  • #1 27 Sty 2018 18:15
    witek271
    Poziom 20  

Witam

Pacjent Polo 1.9 SDI 1999r

Po włączeniu radia (oryginalne) włącza się oświetlenie zegarów tablicy rejestracyjnej
    Po odłączeniu radia wszystko działa prawidłowo
    Gdy radio jest wyłączone, podświetlenie można regulować, gaśnie po wyłączeniu świateł działa prawidłowo
    Gdy tylko włączę radio (podmiana kilku innych) podświetlenie włącza się przy wyłączonych światłach
    Po odłączeniu przewodu brązowo niebieskiego od radia też wszystko działa prawidłowo tylko radio jest podświetlane cały czas

Stało się to po wyciągnięciu radia i przerwaniu przewodu od podświetlania radia wcześniej wszystko działało prawidłowo

Po wyciągnięciu bezpiecznika radia radio wyłączone włączam światła i zapala się podświetlenie radia i działa zapalniczka (w tym momencie działa regulacja podświetlenia) po wyłączeniu świateł zapalniczka przestaje działać i podświetlenie nie działa

Czy może być w tym modelu jakiś błąd vag , czy to zwarcie w instalacji elektrycznej

0 5
  • Pomocny post
    #2 27 Sty 2018 18:47
    nikusert
    Poziom 38  

Witam
    Myślę że przewód od podświetlenia zegarów ,radia masz źle podłączony do kostki ISO.Daj zdjęcie kostki,który to przewód masz od podświetlenia.

0
  • Pomocny post
    #4 27 Sty 2018 19:01
    nikusert
    Poziom 38  

Nikt nie jest nieomylny,czasem tak bywa,jednak ważne że znalazłeś przyczynę.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 27 Sty 2018 19:15
    witek271
    Poziom 20  

Teraz mogło paść pytanie po co w ogóle wyciągałem to radio?

Po prostu przestały działać płyty więc podłączyłem nie oryginalne ale niestety traci pamięć po wyciągnięciu kluczyka Czytałem na forum żeby zamienić żółty z czerwonym ale w VW czerwony jest gruby a tzw żółty czyli w VW czerwonożółty jest cienki i nie wiem czy było by to bezpieczne

0
  • Pomocny post
    #6 27 Sty 2018 19:23
    nikusert
    Poziom 38  

Możesz śmiało przewody zamienić,gdyż kupując kostkę ISO z przewodami ,te przewody nie mają dużego przekroju.

0